NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

1. Toksyna botulinowa

  • Toksyna botulinowa to jeden z najlepiej przebadanych preparatów stosowanych w zabiegach estetycznych. Od ponad czterdziestu lat sprawdza się w medycynie, m.in. w ortopedii, przy leczeniu migren, nadpotliwości itp. Ma imponującą dokumentację medyczną.
  • Toksyna to preparat nietrwały dzięki czemu masz 100% pewność, że po określonym czasie od 4-9 miesięcy po prostu przestanie działać.
  • Toksyna botulinowa NIE UZALEŻNIA! Wbrew pojawiającym się komentarzom, preparat nie zawiera substancji uzależniających. Można zaprzestać podawania go w każdej chwili.
  • Odpowiednio wykonany zabieg pozwoli Ci cieszyć się gładką skórą, bez pogłębiających się zmarszczek mimicznych. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty uzyskasz przy terapii łączonej np. z zabiegami mezoterapii, które dodatkowo odżywią i nawilżą Twoją skórę!

Toksyna botulinowa to silnie działającą naturalna toksyna powodująca blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Najczęściej za pomocą toksyny botulinowej usuwa się zmarszczki i odmładza skórę, wykorzystuje się ją jednak również jako jedną z metod leczenia nadpotliwości. Niezwykła skuteczność w redukcji zmarszczek (aż do 80%) powoduje, że toksyna botulinowa staje się coraz popularniejsza nie tylko wśród kobiet, lecz także wśród mężczyzn.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak: choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, bruksizm, nadmierna potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której podano zastrzyk.

W Body Care Clinic przy zabiegach z użyciem toksyny botulinowej stosujemy następujące preparaty:

 

       

  • widoczne odmłodzenie i ujędrnienie skóry
  • brak bruzd i zagnieceń na czole
  • redukcja zmarszczek w okolicy oczu, niwelowanie tzw. "kurzych łapek"
  • wyraźne zmniejszenie nadpotliwości
  • terapia bruksizmu

Przy zabiegach z użyciem botoksu, najczęściej wykonuje się jeden zabieg. Odpowiednia ilość preparatu wystarcza na uzyskanie oczekiwanych efektów zabiegu. Po 14 dniach od momentu wykonania zabiegu Pacjenci korzystają z wizyty kontrolnej, na której lekarz ocenia efekt i jeżeli zachodzi taka konieczność wskazuje kolejne etapy terapii.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są zupełnie bezbolesne. Przed każdym zabiegiem Pacjent jest miejscowo znieczulany przy pomocy specjalnej maści. Dodatkowo lekarz prowadzący zabieg, wykonuje kolejne nakłucia z niesamowitą delikatnością i precyzją. Wszystko po to, aby Pacjent nie doświadczył żadnych nieprzyjemnych odczuć. 


KLIKNIJ I POZNAJ CENĘ ZABIEGU

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą, kompleksową konsultacją estetyczną z lekarzem medycyny estetycznej. Sam zabieg polegający na podaniu preparatu zwykle nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Pełna wizyta trwa ok. 90 minut. 

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy