NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

DŁONIE i STOPY

Podologia - medyczny pedicure

USUWANIE ODCISKÓW

Odciski to wyraźnie odgraniczone obszary nadmiernego rogowacenia się skóry. Powody ich powstawania mogą być różne, obcisłe i niewygodne obuwie, częsty i punktowy ucisk na kość lub trwałe tarcie naskórka. W miejscach tych dochodzi do wzmożonego wzrostu komórek rogowych, co powoduje twardnienie skóry. Długotrwały ucisk i tarcie powoduje dalsze wgniatanie komórek rogowych w skórę, co prowadzi do wytworzenia się rdzenia w centralnej części odcisku. Rdzeń ten uciska znajdujące się pod nim zakończenia nerwowe, powodując ostry, intensywny ból.

W leczeniu odcisków wykorzystuje się skalpel, odpowiednie frezy, środki złuszczające naskórek oraz opatrunki na miejsca dotknięte dolegliwością, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. W momencie zdiagnozowania lub podejrzenia o powstanie odcisków, bardzo ważne jest, by nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Im dłużej nieleczony odcisk narażony jest na ucisk tym staje się bardziej bolesny, a terapia staje się dłuższa i trudniejsza.  

Cena: 50-200zł

 


USUWANIE MODZELI

Modzele to obszary nadmiernego rogowacenia naskórka, powstające głównie w okolicach podeszwy stopy, pod jedną z główek kości śródstopia, na pięcie lub w okolicy dużego palucha w wyniku ciągłego, silnego ucisku lub nieodpowiedniej pielęgnacji stóp.  Nacisk powoduje obumarcie skóry, która nie ulega złuszczeniu, tylko narasta tworząc twardą warstwę ochronną. Zmiana pogłębia się również w przypadku istniejącej deformacji, w układzie kostnym stóp. Modzel charakteryzuje się nieregularnym kształtem, niewyraźną granicą, stwardniałym naskórkiem oraz żółtym zabarwieniem. 

Leczenie modzeli opiera się na usunięciu zrogowaciałego naskórka za pomocą umiejętnego frezowania, przy użyciu skalpela, a także na stosowaniu preparatów zmiękczających. Modzele powinny zostać usunięte jak najszybciej. W momencie pojawienia się pierwszych niepokojących oznak, należy udać się do specjalisty, by ten rozpoczął odpowiednią terapię. Nieleczone modzele mogą zapoczątkować głębokie pęknięcia naskórka z powodu jego nieelastyczności. Następstwem mogą być choroby wirusowe, bakteryjne, czy grzybica stóp.   

Cena: 50-200zł       

 


WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Wrastający paznokieć to rozrastająca się lub zakręcająca płytka paznokciowa, która swoją skłonnością podrażnia otaczające wały paznokciowe.  W wyniku tego powoduje bolesność oraz zaczerwienienia okolicy paznokcia. Brak ingerencji specjalisty może doprowadzić do poważniejszych zmian, takich jak przerwanie ciągłości skóry, obrzęku, pojawienie się stanu zapalnego z sączącą się ropą oraz do hipergranulacji (tzw. dzikiego mięsa). Powikłania są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i trudne do wyleczenia, dlatego bardzo ważne jest, by niezwłocznie zgłosić się do specjalisty, gdy tylko pojawi się jakikolwiek ból lub dyskomfort podczas chodzenia.

Leczenie wrastających paznokci polega na opracowaniu paznokcia w początkowej fazie wrastania, czyli na oczyszczeniu przestrzeni pomiędzy paznokciem a wałem paznokciowym, zastosowanie tamponady oraz założenie klamry korygującej, która ma na celu uniesienie boków paznokcia i tym samym zapobiegać jego wrastaniu.

Cena:

  • Leczenie wrastających paznokci 30-150zł
  • Tamponada 30zł
  • Klamry plastikowe 100-150zł
  • Rurki 50zł

 


REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

Rekonstrukcja paznokcia pozwala na jego całkowitą odnowę. Istnieją różne przyczyny mechanicznych uszkodzeń płytki paznokcia, Może to być zbyt silny ucisk, zmiażdżenie czy zerwanie lub zadarcie.  Odbudowanie płytki paznokcia odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż możliwość ta przywraca utraconą płytkę i wpływa na względy estetyczne stóp, ale również chroni łożysko przed urazami i wniknięciem drobnoustrojów.

Zabieg polega na nałożeniu żelu do rekonstrukcji płytki paznokciowej, utwardzeniu lampą UV i wymodelowaniu w celu przywrócenia dawnego kształtu lub długości paznokcia. 

Cena: 30-50zł

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Promocje

więcej

Nasi partnerzy