NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

JAKI JEST TWÓJ PROBLEM?

1. Zmarszczki i bruzdy

Zmarszczki to nieunikniony efekt upływającego czasu, a także działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zmarszczki są wgłębieniami powstałymi w skórze na skutek zmian zachodzących w jej "rusztowaniu", utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe. Niektóre z naszych zmarszczek pojawiają się jako efekt naszego trybu życia, diety, przyzwyczajeń, na inne z kolei nie mamy wpływu - możemy decydować o naszym trybie życia, nie mamy jednak wpływu na genetykę.Człowiek jest genetycznie zaprogramowany na starzenie się i niezależnie od starań jest to proces, którego nie da się uniknąć. Wprawdzie nie ma sposobu by zatrzymać czas, ale są metody umożliwiające opóźnienie powstawania zmian, jakie czas pozostawia na naszych twarzach. Dział Medycyny Estetycznej nazwany anti-aging, zajmuje się kompleksowo procesem starzenia.

Proces ten jest w dużej mierze zapisany w naszych genach. Jednak nieoceniony wpływ na jego przebieg ma tryb życia, jaki prowadzimy. Wiele zależy również od tego, jaką cerą obdarzyła nas natura. Posiadacze cery suchej lub wrażliwej najbardziej narażeni są na wczesne pojawienie się zmarszczek, ze względu na słabą warstwę ochronną skóry.

Główny podział zmarszczek możemy określić nastepująco:

Zmarszczki dynamiczne - inaczej zmarszczki mimiczne, powstają w wyniku ruchów mięśni i mimiki twarzy.

Zmarszczki statyczne - są widoczne na twarzy, bez względu na mimikę. Pogłębiają się z czasem, a przyczyną ich powstawania jest naturalny proces starzenia się skóry, zanik włókien kolagenowych, ale również czynniki genetyczne i związane z trybem życia.

Dzieląc zmarszczki ze względu na bezpośrednią przyczyne ich powstawania, możemy wyróżnić:

  • zmarszczki mimiczne - powstają na skutek ruchów mięśni i mimiki twarzy,
  • zmarszczki posłoneczne - spowodowane są negatywnym działaniem promieni słonecznych,
  • zmarszczki senne - wynikają z ułożenia skóry podczas snu,
  • zmarszczki grawitacyjne - spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry.

Jak zmarszczki maja się do naszego wieku?

Po 25 roku zycia

Wtedy możemy zauważyćpierwsze oznaki nieubłagalnie płynącego czasu. Pojawiają się niewielkie kurze łapki i zmarszczki wynikające ze szkodliwego promieniowania UV.

Między 30, a 40 rokiem życia

W tym czasie pojawiają się głębsze zmarszczki, np. pionowe linie między brwiami oraz na czole. Zdecydowanie mocniej rysują się bruzdy nosowo-wargowe, zaczynają opadać kąciki ust. Te oznaki starzenia nadają twarzy starszy i zmęczony wygląd.

Między 40, a 50 rokiem życia

Zaczyna obniżać się estrogenów-żeńskich hormonów płciowych. Skutkuje to zanikaniem włókien kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej sprężystość i elastyczność. Skóra saje się sucha i wiotka, a zmarszczki pogłębiają się tworząc głębokie fałdy skórne.

Po 50 roku życia

Skóra po 50 roku życia traci swój pierwotny owal twarzy, jest wiotka, wyraźnie mniej sprężysta i osłabiona. Możemy zauważyć pojawiający się problem opadającego końca nosa i co raz mniej wyraźnie zaznaczoną linię żuchwy. Mocno widoczne są również zmarszczki na szyi.

Proces starzenia się skóry jest nieuniknionym i naturalnym zachowaniem naszego organizmu, jednak dzięki bogatej ofercie zabiegów Medycyny Estetycznej i kosmetologii jesteśmy w stanie w pewnym stopniu wpływać i zapobiegać pogłębianiu się oznak starzenia, jakimi są zmarszczki.


Zabiegi, które przyczynia się do odmłodzenia skóry to:

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy