NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

JAKI JEST TWÓJ PROBLEM?

14. Wypadanie włosów

Wypadanie włosów staje się coraz bardzie powszechnym problemem, występującym u coraz młodszych osób niezależnie od płci. Najczęściej jest ono spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, zmniejszeniem krążenia krwi w obrębie skóry głowy, brakiem witamin, nieprawidłowej diety. Włosy stają się cienkie i słabe, co w efekcie powoduje ich wypadanie. Każdy etap tego procesu jest wskazaniem do zastosowania terapii wzmacniającej i rewitalizującej skórę głowy.

Mówiąc o łysieniu, możemy wyróżnić dwie zasadnicze kategorie:

  • okresowe wypadanie włosów (spowodowane nadmiernym stresem, nieprawidłowym odżywianiem się, gwałtownym odchudzaniem i zmianami hormonalnymi (ciąża, okres karmienia, choroby jajników i nadnerczy), oraz wiele innych nie znanych przyczyn.

  • wypadanie uwarunkowane genetycznie, gdzie czynnikiem inicjującym są zaburzenia hormonalne, z często towarzyszącym łojotokiem.

Rodzaje łysienia:

  • Łysienie androgenowe - wywołane niekorzystnym wpływem wszystkich hormonów płciowych na mieszki włosowe, co powoduje ich miniaturyzację. Włosy tzw. długie ulegają ścieńczeniu i przekształcają się we włosy meszkowe. Najczęstszą postacią tego typu łysienia jest łysienie rozlane - równomierne przerzedzenie włosów w obrębie górnej powierzchni głowy.

  • Łysienie telogenowe - najczęstsza postać utraty włosów, zwłaszcza u kobiet po 30 roku życia. Różne czynniki powodują przejście włosów w fazie tzw. telogenu, czyli spoczynku włosów w obrębie całej skóry głowy.

  • Łysienie plackowate - to nagła ogniskowa utrata włosów, może występować zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Przyczyny mogą być różne, ale najważniejsze to zaburzenie autoimmunologiczne.

Jak leczyć wypadanie włosów?

W sytuacji gdy łysienie jest tylko objawem poddających się leczeniu zaburzeń, niezbędne jest szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii choroby zasadniczej, która często pozwala na zahamowanie utraty włosów. W zależności od rodzaju schorzenia powinno być prowadzone przez odpowiedniego specjalistę np. endokrynologa.

Jeżeli zaś przyczyna jest inna niż zaburzenia hormonalne lub inna wymagająca specjalistycznego leczenia, doskonałe rezultaty osiąga się wykorzystując dostępne techniki Medycyny Estetycznej i Kosmetologii. 


Zmagasz się z problemem wypadania włosów? Zobacz jakie zabiegi mogą pomóc Ci odzyskać piękne i lśniące włosy:

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy