NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

JAKI JEST TWÓJ PROBLEM?

17. Miejscowa otyłość

Otyłość to zwiększenie ilości całkowitego tłuszczu w organizmie. Bezpośrednia przyczyną otyłości jest brak równowagi między  dostarczaniem organizmowi ilości energii, a jej wydatkowaniem w dłuższym czasie. Coraz częściej pojawiającym się problemem jest otyłość miejscowa, czyli nagromadzenie nadmiernej tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach na ciele. Problem ten często dotyka osób szczupłych, które nie posiadają problemu z nadwagą, ale walczą z miejscowo zgromadzoną tkanką tłuszczową, nierzadko trudną do usunięcia.

U kobiet najczęstszymi miejscami, w których występuje otyłość są: biodra, uda, pośladki. Potocznie określa się ją jako otyłość typu gruszka (od wyglądu owocu: smuklejsza góra i przysadzisty dół). Temu typowi otyłości często towarzyszy cellulit i rozstępy.

Innym typem otyłości jest otyłość wisceralna, zlokalizowana wokół talii i brzucha. Ten typ miejscowej otyłości częściej pojawia się u mężczyzn oraz u kobiet po okresie menopauzalnym. W otyłości typu "jabłka" występuje większe ryzyko zaburzeń metabolicznych, prowadzących do nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, cukrzycy i innych chorób układu krążenia.


Zabiegi, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę to:

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy