NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

JAKI JEST TWÓJ PROBLEM?

2. "Drugi podbródek"

Drugi podbródek to problem zarówno kobiet jak i mężczyzn, powoduje, że zanika wyraźna granica pomiędzy twarzą, a szyją, co powoduje, skutkuje rozmytym owalem twarzy. Niestety drugi podbródek postarza i optycznie dodaje kilogramów.

Przyczyny powstawania niedoskonałego konturu twarzy są różne: począwszy od czynników genetycznych, przez te związane z grawitacją, kiedy skóra wraz z upływem czasu zwyczajnie „ciągnie” ku dołowi, po problemy z nadwagą. Gromadzący się pod brodą nadmiar tłuszczu i skóry, tworzy drugi, a czasem nawet trzeci podbródek. Odchudzanie nie zawsze jest wystarczającym ratunkiem. Komórki tłuszczowe podbródka łączą się w większe grupy. Są słabo ukrwione, bo otacza je tkanka włóknista, która nie przepuszcza wystarczającej liczby naczyń krwionośnych. Dobre ukrwienie tkanek ułatwia zaś spalanie tłuszczu.

Jeżeli podwójny podbródek to problem genetyczny, oznacza to, że w określonych miejscach zgromadził się tłuszcz brunatny (nie żółty, jak ma to miejsce przy nadwadze), wyjątkowo trudny do spalenia (jest magazynowany przez nasz organizm na tzw. „czarną godzinę”)
Istnieją również inne przyczyny powstawania podwójnego podbródka: nieprawidlowa postawa ciała i garbienie się. Nieprawidłowa pozycja podczas snu i odpoczynku jak np. spanie na kilku poduszkach i opieranie głowy o klatkę piersiową również może doprowadzić do zwiotczenia mięśni.


Zabiegi dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka to:

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy