NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

KOSMETOLOGIA

11. Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to doskonały i skuteczny sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia i kłopotów z wrastającymi włosami, podrażnieniami, a także częstą depilacją.

Technologia światła IPL zastosowana w laserze X-lase pozwala na trwałe, profesjonalne usunięcie owłosienia po wykonaniu serii zabiegów.

Zabieg wykorzystuje technologię światła pulsacyjnego. Dociera ono głęboko do skóry dokonując selektywnej fototermolizy. Za tym pojęciem kryje się dostosowanie przez osobę wykonującą zabieg, właściwej długości promienia, który dociera do tkanki i tam jest przez nią (i wyłącznie przez nią) absorbowany. Ta wyłączność ma szczególne znaczenie, ponieważ promień nie uszkadza dzięki temu innych struktur skóry. W tym przypadku światło lasera ma za zadanie dotrzeć do włosia w celu trwałego usunięcia. Fale światła uderzając w zawartą we włosie melaninę, przekształcane są w ciepło i od środka niszczą (spalają) brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

W związku z wydzielaną w czasie zabiegu temperaturą, ważne jest, by przed zabiegiem skóra na obszarze zabiegowym była ogolona. Dłuższe włoski mogłyby się spalić i pozostawić ślad na skórze.

Aby zabieg dpilacji laserowej był skuteczny wymaga on wykonania go w serii. Co do ilości zabiegów w serii wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach rosnących na jasnej skórze. Im bardziej odbiegamy od tego modelu, tym terapia usuwania owłosienia może być trudniejsza.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów światła, przy pomocy którego można wykonywać zabiegi depilacji laserowej: światło IPL, laser diodowy, laser aleksandrytowy. Każda z możliwości charakteryzuje się nieco innymi elementami, jednak ich skuteczność jest jak najbardziej porównywalna. 

 

  • Ciało
  • Twarz

  • Trwałe usunięcie owłosienia
  • Brak wrastających włosów
  • Gładka skóra przez długi czas

Aby cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia, należy uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym w prowadzeniu terapii. Nie wszystkie włosy udaje się usunąć podczas jednego zabiegu. Spowodowane jest to tym, że włos jest wrażliwy na działanie lasera tylko w fazie wzrostu, w pozostałych dwóch fazach pozostaje niezniszczony. Z tego powodu dla uzyskania pożądanego efektu sugerowana jest seria zabiegowa (6-8 zabiegów), w odstępach 6-8 tygodni. Ilość zabiegów zależy od barwy i grubości włosa, wcześniejszych metod ich usuwania oraz koloru skóry.

Po wykonaniu serii zabiegów i upływie odpowiedniego czasu (ok. 1-2 lata), zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego, by utrzymać efekty terapii. W czasie serii zabiegów depilacji laserowej usuwamy efekt pracy hormonów i naturalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu jakim jest porost włosów. Wykonując zabieg nie da się zatrzymać tych procesów na stałe dlatego po upływie ok 1 roku zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego, aby usunąć te włoski, które mogły odrosnąć w czasie, w którym zabiegi nie były wykonywane.

 

Urządzenie X-lase gwarantuje bezpieczeństwo, komfort i bezbolesność. Głowica depilująca wyposażona jest w system chłodzenia, dzięki czemu niweluje odczucia gorąca i sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny. 

Depilacja laserowa X-Lase
KLIKNIJ I POZNAJ CENĘ ZABIEGU

 

 

Czas zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości obszarów, na które będzie wykonywany zabieg. 

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy