NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

KOSMETOLOGIA

17. Laser Nd:Yag

Zabieg usuwania naczyń za pomocą lasera Nd:yag to unikalny, nieinwazyjny zabieg, który pozwala na usunięcie naczyń krwionośnych na skórze. Urządzenie X-lase wykorzystuje laser o parametrach 1064nm. Dzięki temu, promienie lasera mają zdolność głębszego wnikania do skóry właściwej, co powoduje koagulację (zamykanie) naczyń włosowatych nawet na dużych głębokościach. Promienie emitowane przez laser Nd:yag przenikają w głąb skóry nie niszcząc jej. Są wybiórczo pochłaniane przez melaninę zawartą w mieszkach włosowych oraz przez hemoglobinę w krwinkach czerwonych.

Laser Nd:yag znajduje również zastosowanie w epilacji laserowej. Epilacja przy pomocy lasera Nd:yag polega na zastosowaniu wybiórczej fototermolizy, czyli zamianie energii świetlnej w energię cieplną. Podstawowym celem lasera Nd:yag nie jest melanina, jak w większości laserów stosowanych do epilacji laserowej, lecz naczynia krwionośne, które odżywiają mieszek włosowy. Światło lasera dociera do brodawki skóry odżywiającej mieszek włosowy i niszczy naczynka, które odżywiają cebulkę włosa. Po zabiegu włos obumiera i wypada. 

  • Twarz
  • Ciało

  • Zamknięte naczynka
  • Redukcja rumienia
  • Trwałe usunięcie owłosienia
  • Brak wrastających włosków
  • Gładka skóra przez długi czas

W przypadku usuwania naczyń, ilość zabiegów jest uzależniona od wielkości zamykanych naczynek. Im mniejsze naczynka tym efekt widoczny jest szybciej, w sytuacji, gdy mamy do czynienia z większymi naczyniami zabieg zaleca się wykonać w serii około 2-4 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta i jego oczekiwań.

Decydując się na epilację laserową również należy się uzbroić w cierpliwość, aby terapia przyniosła pożądane efekty zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w serii. Po każdym zabiegu, włosów jest widocznie mniej, natomiast ostateczny efekt widoczny jest po skończeniu całej terapii. 

Zabieg należy do odczuwalnych, w zależności od progu bólu Pacjenta, odczucia mogą być różne. Kosmetolog w trakcie zabiegu dokłada wszelkich starań, by były one jak najmniejsze. 

ZABIEGI Z UŻYCIEM LASERA ND:YAG
KLIKNIJ I POZNAJ CENĘ ZABIEGU

Czas zabiegu jest uzależniony od obszaru na jaki będzie wykonywany zabieg. Na początku wizyty przeprowadzana jest kompleksowa konsultacja estetyczna, a następnie wykonywany jest zabieg. Czas trwania konsultacji wraz z zabiegiem to około 50 minut.

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy