NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

KOSMETOLOGIA

6. Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa może być również nazywana peelingiem mechanicznym. Wykonuje się go w celu złuszczenia wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy wydzielającej mikro kryształki tlenku glinu. Kryształki ścierają powierzchnię skóry i pozwalają  usunąć obumarłe komórki skóry, oczyścić oraz spłycić pory, a także wygładzić powierzchnię skóry. Mikrodermabrazję korundową stosuje się w sytuacji, gdy oczekuje się efektu zmniejszenia widoczności bruzd, pierwszych zmarszczek, rozszerzonych porów i przebarwień, a także oczyszczenia skóry z zaskórników.

Zabieg przynosi również świetne rezultaty w terapii redukcji i usuwania: blizn, rozstępów i zgrubień występujących na skórze.

W czasie zabiegu (tak jak na poniższym filmie), kosmetolog przesuwa po skórze głowicę, z której uwalniany jest strumień kryształków tlenku glinu. Kryształki te pod wpływem ciśnienia usuwają zewnętrzną warstwę naskórka. Głowica wyposażona jest dodatkowo w laser biostymulujący, który przyspiesza procesy odnowy komórkowej i pobudza je do regeneracji. Proces ten pozwala na regenerację, odświeżenie i wygładzenie skóry.

  • Twarz, szyja, dekolt
  • Ciało
  • Plecy

  • Oczyszczona i wygładzona skóra
  • Redukcja przebarwień 
  • Spłycenie zmarszczek i bruzd
  • Rozświetlona cera
  • Redukcja trądziku (bez zmian ropnych)
  • Spłycenie blizn

Mikrodermabrazja przynosi długotrwałe efekty przy wykonaniu serii zabiegów. Ilość i częstotliwość zabiegów kosmetolog ustala w czasie kompleksowej konsultacji estetycznej poprzedzającej pierwszy zabieg. Liczba zabiegów w serii uzależniona jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, duże znaczenie ma rodzaj skóry, na której będzie przeprowadzany zabieg. Zazwyczaj zalecana ilość zabiegów to około 6-8 w serii. Pierwszy efekt widoczny jest po wykonaniu pierwszego zabiegu!

Zabieg mikrodermabrazji korundowej należy do umiarkowanie odczuwalnych. Można go porównać do pocierania piasku po skórze, lub do gruboziarnistego peelingu. Odczucia podczas zabiegu uzależnione są od progu bólu każdego Pacjenta i rodzaju skóry (gruba czy cienka).

 


KLIKNIJ I ZOBACZ CENĘ ZABIEGU

70 minut to łączny czas, w którym zawarta jest kompleksowa konsultacja estetyczna przed pierwszym zabiegiem oraz zabieg właściwy.

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy