NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

4. Osocze bogatopłytkowe

 • Zabiegi mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym dają rewelacyjne rezultaty w zabiegach regeneracyjnych - wstrzyknięte w chore tkanki silnie stymuluje naprawę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki i kości.
 • STWÓRZ SWÓJ WŁASNY KREM - masz niepowtarzalną okazję do posiadania czegoś na prawdę swojego... AUTOLOGIC KREM to krem z Twoimi własnym osoczem. Wykonany "na Twoich oczach" przez lekarza natychmiast po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Pozwoli Ci podtrzymać efekty terapii na długo po zabiegu. 

Nieustanne poszukiwania terapii skutecznych i bezpiecznych doprowadziły specjalistów z różnych dziedzin medycyny do odkrycia wszechstronnej i wysoce efektywnej metody z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego AUTOLOGIC THERAPY PRP.

W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Liczne badania i publikacje potwierdzają właściwości biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze. Efektywność działania Autologic Therapy PRP w dziedzinie medycyny estetycznej została bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej wszechstronność, kompleksowość, małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni) w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

PRZEBIEG ZABIEGU

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem, niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu składającego się z igły o dwóch ostrzach z zaworkiem bezpieczeństwa, uchwytu oraz sterylnej probówki z próżnią o kalibrowanej objętości, z zawartością ściśle określonego protokołem antykoagulantu.

Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej, uchylnokątowej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Po kilku minutach wirowania wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane pacjentowi za pomocą cienkich igieł do mezoterapii.

 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
 • Owłosiona skóra głowy
 • Ciało

 • Rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • Remodeling włókien kolagenowych
 • Poprawa ukrwienia skóry
 • Wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry
 • Przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, aby przynosiły najlepsze i trwałe rezultaty należy wykonywać w serii od 5-10 zabiegów. Dokładna liczba i częstotliwość wykonywania zabiegów ustalana jest podczas kompleksowej konsultacji estetycznej przed zabiegiem i jest uzależniona od kondycji skóry Pacjenta oraz od efektu jakiego oczekuje. 

Zabiegi podania osocza bogatopłytkowego, tak jak wszystkie inne wykorzystujące technikę iniekcji, wykonywane są z niezwykłą delikatnością, ostrożnością i zasadą, że "Pacjent ma nie odczuwać żadnego bólu". Przed każdym zabiegiem Pacjent jest miejscowo znieczulany przy pomocy specjalnej maści znieczulającej. Dodatkowo lekarz prowadzący zabieg, wykonuje kolejne nakłucia z niesamowitą delikatnością i precyzją. Wszystko po to, aby Pacjent nie doświadczył żadnych nieprzyjemnych odczuć. 


KLIKNIJ I POZNAJ CENĘ ZABIEGU

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą, kompleksową konsultacją estetyczną z lekarzem medycyny estetycznej. Sam zabieg polegający na podaniu preparatu zwykle nie trwa dłużej niż 20-25 minut. Pełna wizyta trwa ok. 90 minut.

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy