NEWSLETTER

Prosimy o podanie adresu email, aby otrzymywać nasz newsletter informujący o aktualnościach.

KOSMETOLOGIA

3. Peelingi/kwasy

Kwas migdałowy

Zabieg  z  użyciem peelingu  migdałowego przeznaczony jest do pielęgnacji  każdego  typu skóry twarzy, szyi i dekoltu, także wrażliwej, dotkniętej trądzikiem pospolitym i z obecnymi stanami zapalnymi, skutecznie odświeża i odżywia wysuszoną, zmęczoną po okresie letnim skórę. Zapobiega fotostarzeniu się skóry powodując, że jest ona bardziej odporna i mniej wrażliwa na szkodliwe promienie UV. Peeling kwasem migdałowym może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem. Działa rozjaśniająco na przebarwienia pozapalne oraz plamy posłoneczne, dodatkowo ma właściwości antybakteryjne.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Sprzyja procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień. Działa nie tylko na powierzchni naskórka, ma zdolność przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku.

Polecany jest dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku, jednakże można je również stosować do cer suchych, nie mają one, bowiem właściwości wysuszających. Wskazaniem do stosowania peelingu kwasem salicylowym są różnorakie zmiany barwnikowe, piegi, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate. Pomaga w niwelowaniu blizn oraz w leczeniu trądziku pospolitego.

Kwas glikolowy

Peeling kwasem glikolowym należy do najskuteczniejszych zabiegów kontrolowanego usuwania martwych komórek z powierzchni skóry. Dzięki temu zabiegowi następuje wyraźne poprawienie wyglądu skóry, spłycają się blizny potrądzikowe i inne, zmniejsza się szerokość i głębokość porów, rozjaśniają się przebarwienia, poprawa kolorytu skóry, likwidacja drobnych zmarszczek, normalizuje zaburzenia rogowacenia oraz następuje nawilżenie skóry. Zabiegi można wykonywać w okresie jesienno-zimowym. 

Glykopeel 50%

Glykopeel 50% to dermatologiczny  peeling anti-aging przeznaczony do efektywnej walki z objawami starzenia się skóry, który nie powoduje efektów ubocznych w postaci nadmiernego podrażnienia czy łuszczenia się skóry. W widoczny sposób poprawia kondycję skóry i podkreśla jej piękno. Sprawia, że skóra jest wygładzona i pełna blasku, a drobne zmarszczki i nierówności są zredukowane.

Zabieg składa się z 4 etapów, do każdego z nich wykorzystywany jest inny preparat:

Dermamelan

Preparat nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja z użyciem tego preparatu pozwala na skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przebarwień czy niewielkich blizn. Dermamelan działa na zasadzie hamowania kluczowego enzymu, który jest odpowiedzialny za produkcję melaniny czyli barwnika skóry. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad medyczny, jeżeli nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu kosmetolog najpierw głęboko oczyszcza skórę za pomocą roztworu odtłuszczającego, a następnie nakłada maskę Dermamelan, który stanowi podstawę terapii.

Pacjent udaje się z nałożoną na twarz maską do domu, a następnie samodzielnie zmywa ją po 4-8 godzinach (czas zostaje indywidualnie wskazany przez kosmetologa wykonującego zabieg). Terapia powinna być kontynuowana w domu przy pomocy kremu Dermamelan przez okres indywidualnie określony przez kosmetologa (3-12 miesięcy).

Nomelan Cafeico

Nomelan przeznaczony jest do terapii skóry z fotostarzeniem, różnego rodzaju przebarwieniami, głębokimi i płytkimi zmarszczkami, rozstępami czy bliznami potrądzikowymi. Złożona receptura wykorzystuje wiele aktywnych substancji w kilku stężeniach, tak aby dopasować zabieg do wrażliwości skóry oraz jej potrzeb i problemów dermatologicznych.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona (stopień rumienia zależy od ilości nałożonych warstw). Pacjent wychodzi z lekko żółtą maską do domu, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach. Złuszczanie następuje w 3- 4 dobie, a  jego stopień uzależniony jest od siły działania peelingu.

Retix C

Retix C to nowoczesna i intensywna kuracja anti-aging, głęboko stymulująca i regenerująca skórę. Retix C oparty jest na takich składnikach, jak: retinol, witamina C i antyoksydanty w wysokim stężeniu. Jego zadaniem jest usuwanie martwego naskórka, a także odświeżanie, nawilżanie oraz wygładzanie skóry.

Po zabiegu w gabinecie, Pacjent wychodzi do domu z maską retinolową, nałożoną na twarz. Maska powinna pozostać na skórze od 6 do 8 godzin. Po tym czasie, pacjent samodzielnie, używając wody, zmywa maskę w domu.

Piruvex Peel

Piruvex Peel to peeling przeznaczony do wszelkich terapii przeciwzmarszczkowych i odmładzających. Połączenie kwasu pirogronowego i mlekowego doskonale redukuje przebarwienia, wygładza zmarszczki oraz przyczynia się do powstania jędrnej i gładkiej skóry. Piruvex Peel może być stosowany zarówno na skórę tłustą, jak i mieszaną oraz trądzikową.

Yellow Peel

Yellow Peel jest jednym z najbezpieczniejszych peelingów kosmetycznych. Jest to wielofazowy peeling, który działa na kilka warstw skóry. Wspomoże  walkę z cerą trądzikową, ale także odmłodzi wrażliwą skórę dłoni i wokół oczu. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy, jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę.

Zabieg składa się z trzech etapów. W pierwszej fazie peelingu nakładany jest kwas glikolowy i salicylowy. Wywołują one złuszczanie i odnowę naskórka. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. W ostatniej fazie nakładana zostaje reszta składników: kwas fitowy, kojowy i azelainowy, które usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Target Nanopeel

Jest to peeling, który leczy i  poprawia stan skóry dotkniętej fotostarzeniem, piegami posłonecznymi, trądzikiem pospolitym (młodzieńczym) i trądzikiem różowatym.

Działa selektywnie i wyjątkowo skutecznie na wszystkie rodzaje zaburzeń pigmentacji, w tym na melazmę naczyniową (gdzie plamę tworzy rumień i poszerzone naczynia). System Target Nanopeel składa się z 4 etapów:

etap 1 –  kosmetolog nakłada substancje, które działają jako korektor ciemnych przebarwień

etap 2 – zostają nałożone substancje, które działają jako korektor przebarwień naczyniowych

etap 3 – w etapie trzecim nakładane substancje powodują złuszczanie komórek

etap 4 – na koniec kosmetolog nakłada liposomowy retinol o wysokim stężeniu, który działa stymulująco na przebudowę skóry.

 • Twarz
 • Ciało
 • Dłonie

 • Wygładzona skóra
 • Redukcja zmarszczek
 • Zwężone pory
 • Redukcja przebarwień
 • Oczyszczona i rozświetlona cera
 • Redukcja blizn potrądzikowych
 • Redukcja rozstępów
 • Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry
 • Odmłodzenie
 • Redukcja plam barwnikowych
 • Leczenie trądziku

Liczba zabiegów jest określana na konsultacji z kosmetologiem, jest to zależne od indywidualnych potrzeb pacjenta, rodzaju skóry czy też niedoskonałości, które pacjent chce zniwelować.

Pierwsze efekty poprawy wyglądu skóry są widoczne już po wykonaniu jednego zabiegu!

Odczucia w zależności od tego jaki rodzaj peelingu i jakie jest jego stężenie, są różne. Przy mocniejszych stężeniach kwasów odczuwa się szczypanie i skóra może się lekko zaczerwienić. Przy słabszych stężeniach odczucia są mniejsze. Zabieg nie jest bolesny natomiast bywa odczuwalny


KLIKNIJ I POZNAJ CENĘ ZABIEGU

Zabieg trwa od 30-60 minut wraz z konsultacją poprzedzającą każdy zabieg. Czas jest uzależniony rodzajem wykonywanego peelingu. 

Kontakt

Body Care Clinic

ul. Opolska 7/3

40-084 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 700 21 53

lub pozwól nam oddzwonić!

Nasi partnerzy