Kosmetologia

Jak prawidłowo zadbać o cerę naczyniową zimą?

Jak prawidłowo zadbać o cerę naczyniową zimą?

Zbliża się okres zimowy, czas świątecznych spacerów i wyjazdów na narty. Chronimy nasze ciało przed zimnem, ale co ze skórą naszej twarzy, która bezpośrednio narażona jest na działanie niskich temperatur, jak i ciągłe wahania temperatury. W zimowy wieczór chętnie rozgrzejemy się przy ciepłym kominku, albo wypijemy dobrego grzańca. Niestety nie wszystko jest dobre dla naszych naczyń, szczególnie u osób, które mają tendencję do ich rozszerzania.

Co robić, a czego unikać?

1. Nie zapominaj o kremie ochronnym! – wahania temperatury, wchodzenie do ciepłego pomieszczenia prosto z niskiej temperatury na dworze to coś czego nie jestesmy w stanie uniknąć. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć skórę odpowiednim kremem, który zapewni warstwę ochronną. Powinny to być kremy z dużą zawartością składników tłustych, tak aby chronić przed czynnikami atmosferycznymi.

2. Zażywaj witaminę C – suplementacja witaminy C, która wzmacnia naczynia w okresie zimowym jest szczególnie ważna, dodatkowo wpływa ona na poprawę odporności- taki bonus dla twojego zdrowia;) Najlepiej wybierać witaminę C pochodzenia naturalnego- z aceroli, dzikiej róży czy czarnej porzeczki.

3. Pamiętaj o filtrach przeciwsłonecznych! – wiele z nas myśli, że zimą nie trzeba używać fotoprotekcji bo nie ma słońca, pamiętajmy że słońce jest zawsze, nawet w bardzo pochmurny dzień promienie UVA docierają do nas i są szkodliwe dla naszej skóry. Dlatego pomimo stosowania kremów na zimę, nakładajmy też kremy z filtrem. Szczególna przestroga dla miłośników sportów zimowych, na stoku bardzo łatwo się opalić, często słońce operuje mocno a dodatkowo jest odbijane przez śnieg. Zapaleni narciarze powinni stosować filtr +50, a ci ktorzy spedzają na stoku caly dzien muszą nosić krem z filterem przy sobie i co jakiś czas sie dosmarować.

4. Gorące napoje niekoniecznie dobre dla naczyń – w zimn, a szczególnie świąteczny dzien chetnie rozgrzewamy się gorącymi napojami, a juz najlepiej z dodatkiem alkoholu;) Niestety nasze naczynia tego nie lubią..
Nie ma co rezygnowac z przyjemnosci, ale wszystko z umiarem;)

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu modelowania sylwetki i zabiegów na twarz z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz bez użycia sprzętów. Podczas prowadzenia terapii zwraca szczególną uwagę na indywidualne podejście do pacjenta dostosowując plan zabiegowy do potrzeb każdego z nich. Specjalizuje się w terapiach łączonych walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz brakiem jędrności skóry. Prowadzi swoich pacjentów zgodnie z założeniem współpracy i wzajemnego zaufania, dlatego pomaga dobrać odpowiednią pielęgnację domową i wdrążyć zmianę stylu życia, co pozwala wspomóc profesjonalną terapię i utrzymać efekty. Pasją zawodową są również zabiegi z zakresu laseroterapii, w których ciągle pogłębia swoją wiedzę.

Prywatnie jest miłośniczką górskich wycieczek, nurkowania i koncertów rockowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic