Blefaroplastyka – skuteczna metoda na opadające powieki

Oczy to według badań pierwsze, na co zwracamy uwagę w twarzy drugiej osoby. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie spojrzeniem najwięcej emocji wyrażamy. Skóra wokół oczu, w tym skóra powiek ze względu na swoją delikatność wymaga szczególnej pielęgnacji. Niestety z czasem ulega zwiotczeniu, w efekcie czego na powiekach tworzy się jej nadmiar, uczucie opadania powieki i trudność dla kobiet w nakładaniu cieni i tuszu do rzęs lub co gorsza pogorszenie widzenia. Z pomocą przychodzi blefaroplastyka, czyli zabieg chirurgiczny polegający na plastyce powiek.

Lekarz okulista dr Agnieszka Kulig wykonuje zabiegi Blefaroplastyki w Body Care Clinic. Więcej o specjaliście dowiesz się tutaj: https://bodycareclinic.pl/o-nas/specjalisci-bcc/dr-agnieszka-kulig/

Na czym polega zabieg plastyki opadających powiek?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, skóra naszych powiek jest bardzo cienka, a wraz z upływem czasu zaczyna wiotczeć i nieestetycznie się marszczyć. Jej nadmiar przekształca się w fałdki skórne, które nadają twarzy zmęczony wygląd i dodają lat, a nawet ograniczają widzenie. Korekcja powiek, to zabieg bezpieczny i gwarantujący 100% efekty.

Podstawą do zakwalifikowania się Pacjentki na zabieg jest oczywiście wcześniejsza konsultacja specjalistyczna, podczas której wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia blefaroplastyki.

Korekcja powiek nie tylko poprawia wygląd twarzy, ale ma również ogromny wpływ na samopoczucie Pacjentki i komfort codziennego funkcjonowania. Większość pań po wykonaniu zabiegu, określa swoje oko jako optycznie większe, a twarz jako młodszą i bardziej atrakcyjną.

Najczęstsze przyczyny opadania powiek górnych?

  • Poruszane już zwiotczenie i wynikający z tego nadmiar skóry,
  • spadek napięcia mięśnia powieki,
  • anatomia twarzy oraz uwarunkowania genetyczne,
  • uszkodzenia nerwów i choroby nowotworowe oraz
  • osłabienie mięśnia, tzw. dźwigacza powieki.
Efekt zabiegu wykonanego przez dr Agnieszkę Kulig przed i dwa tygodnie po zabiegu.
Efekt zabiegu wykonanego przez dr Agnieszkę Kulig przed i dwa tygodnie po zabiegu.

Kiedy należy rozważyć wykonanie blefaroplastyki?

Zabieg blefaroplastyki polecany jest osobom, u których występują któreś z wyżej wymienionych czynników oraz tym, które na skutek opadającej powieki straciły młody wygląd. Jest to zabieg chirurgiczny lecz w pełni bezpieczny, dedykowany wszystkim chcącym przywrócić większe pole widzenia, zakłócone przez nadmiar skóry zgromadzony na górnej powiece. Reasumując zalecany jest przede wszystkim Pacjentkom z nadmiernie luźną lub wiotką skórą powiek.

Jak przebiega zabieg blefaroplastyki?

Zdecydowanie częściej przeprowadza się plastykę powiek górnych, podczas której w znieczuleniu miejscowym usunięty zostaje nadmiar skóry, nadmiar mięśnia okrężnego oka, znajdującego się tuż pod skórą. Zazwyczaj jest go za dużo, gdyż ulega rozciągnięciu.

Zdarza się, że usuwany zostaje również nadmiar tkanki tłuszczowej, przez który powieka sprawia wrażenie zbyt ciężkiej. W praktyce wygląda to więc następująco: w miejscu fałdy skórnej górnej powieki, przeprowadza się nacięcie, a po usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej razem z cienkim paskiem mięśnia, zamyka się jedną z warstw cienkich szwów.

Efekt zabiegu wykonanego przez dr Agnieszkę Kulig przed i dwa tygodnie po zabiegu.
Efekt zabiegu wykonanego przez dr Agnieszkę Kulig przed i dwa tygodnie po zabiegu.

Zabieg blefaroplastyki powieki górnej, trwa zwykle ok. 60-120 minut. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn, ponieważ ukryte są one w naturalnej fałdzie górnej powieki.

Okres rekonwalescencji po plastyce powiek górnych.

Po wykonanej blefaroplastyce, jak po każdym innym zabiegu chirurgicznym należy szczególnie zadbać o miejsca poddane operacji. W pierwszych tygodniach po zabiegu, możemy odczuwać większą wrażliwość oczu na światło i łzawienie. Dlatego zalecane jest zastosowanie kropli, które zmniejszą uczucie swędzenia i pieczenia. Ze względu na naturalne wystąpienie zasinień i obrzęku, stosuje się zimne kompresy.

Siniaki będą ulegać zmniejszeniu, czego pierwsze efekty będzie widać już po pierwszym tygodniu od plastyki górnej powieki. Ważne, aby przez pierwsze dni nie spożywać alkoholu i nie nakładać makijażu na miejsca operowane, a do trzech tygodni po zabiegu  unikać solarium i sauny oraz powstrzymać się od wysiłku fizycznego.

Szwy usuwane są już po ok. 7-10 dniach, zgodnie z zaleceniem chirurga.

Jeśli także Ciebie dotyczy problem opadającej powieki, nie ukrywaj oczu za przyciemnianymi okularami. Zgłoś się do Body Care Clinic, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci skutecznie pożegnać tę przykrą dolegliwość i odzyskać wcześniejszy blask.  Oczy to podobno zwierciadło duszy, tym bardziej nie ma prawa zakrywać ich nieestetycznie opadająca powieka.

Więcej o zabiegu przeczytasz na naszej stronie internetowej kliniki: https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/blefaroplastyka-plastyka-powiek/

Jeżeli interesuje się nieinwazyjna metoda uniesienia opadających powiek, zapoznaj się z informacjami o zabiegu ULTHERA HIFU: https://ulthera.bodycareclinic.pl

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności