Jak skutecznie pożegnać problem wysiłkowego nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to jeden z tych problemów, które wciąż zaliczamy do grupy wstydliwych i krępujących. Nie lubimy o tym rozmawiać nawet z najbliższymi, podejmujemy próby leczenia domowymi sposobami, a kiedy okazuje się, że są one zupełnie nieskuteczne, sukcesywnie zaczynamy tracić radość z życia.

Nie zgadzamy się na taki obrót spraw i przedstawiamy Wam HIFU – w pełni skuteczne rozwiązanie, które pozwoli zapomnieć o wysiłkowym nietrzymaniu moczu raz na zawsze!

Nietrzymanie moczu – kogo dotyczy?
Według wszelkich przeprowadzonych badań i opracowanych statystyk, problem wysiłkowego nietrzymania moczu dwukrotnie częściej dotyczy kobiet, aniżeli mężczyzn. Największy procent pacjentek cierpiących na nietrzymanie moczu to panie po 45. roku życia, kobiety po licznych porodach, ale również te uprawiające wysiłkowe sporty i młode mamy. Niektóre pacjentki mylnie twierdzą wręcz, że schorzenie nietrzymania moczu, jako pojawiające się z wiekiem lub w skutek komplikacji poporodowych, choć uciążliwe wymaga zaakceptowania.
Absolutnie nie!Skąd bierze się problem wysiłkowego nietrzymania moczu
Rzeczywiście w wyniku procesu starzenia pojawiają się większe predyspozycje do wysiłkowego nietrzymania moczu,ale w żadnym razie nie jest to kolejny etap życia kobiety, na który musimy się zgadzać. Okres menopauzy wiąże się z występującym niedoborem hormonów, w wyniku którego mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za trzymanie moczu ulegają zwiotczeniu. Podobnie dzieje się w okresie ciąży oraz po porodzie. Popularne mięśnie Kegla u przyszłych mam „dźwigają” dodatkowy ciężar, co może skutkować popuszczaniem moczu. W ciąży mięśnie, które zamykają cewkę moczową ulegają rozluźnieniu poprzez bardzo aktywnie wydzielające się hormony: progesteron i relaksynę. W trakcie porodu mięśnie dna miednicy są w znacznym stopniu rozciągane, co bardzo często powoduje ich późniejsze osłabienie.


3 stopnie wysiłkowego nietrzymania moczu vs leczenie
Wysiłkowe nietrzymanie moczu (wnm), czyli bezwiedna utrata moczu podczas uruchamiania tłoczni brzusznej, to jeden z czterech rodzajów nietrzymania moczu. Kategoryzujemy je według zaawansowania objawów (wg Stamey’a):

I stopień: popuszczanie moczu w niewielkich ilościach tylko podczas znacznego i gwałtownego wzrostu ciśnienia śródbrzusznego, innymi słowy przy dużym wysiłku fizycznym;

II stopień: bezwiedne oddawanie moczu w czasie umiarkowanego wzrostu ciśnienia śródbrzusznego: przy podskakiwaniu, chodzeniu po schodach, lekkiej pracy fizycznej, śmianiu się czy kichaniu;

III stopień: wypływanie moczu podczas leżenia, stania lub chodzenia przy bardzo małym wysiłku fizycznym.

Trzeci stopień wnm, ze względu na zaawansowanie problemu wymaga leczenia operacyjnego, co wiąże się niestety z ryzykiem powikłań i długą rekonwalescencją. Natomiast zarówno przy w pierwszym jak i drugim stopniu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz w terapii prewencji jego wystąpienia, bardzo skuteczną i jednocześnie nieinwazyjną metodą leczenia jest HiFu.

Nietrzymanie moczu – koniec z tematem tabu
To zrozumiałe, że nietrzymanie moczu może wprowadzać w zakłopotanie i nie jest tematem, który z łatwością chce się poruszać. Każda kobieta niezależnie od wieku zasługuje jednak na to, by czuć się dobrze we własnym ciele i czerpać satysfakcję ze swojej kobiecości. Chcemy jasno zaakcentować, iż problem nietrzymania moczu nie jest tylko kwestią fizjologiczną, ale że dotyczy każdej sfery życia kobiety – seksualnej, zawodowej, społecznej, a także rodzinnej.

Zatem Pacjentko, Mamo, Koleżanko!
Aby skutecznie przełamać temat inkontynencji i znów zacząć żyć pełnią życia, zaufaj specjalistom i uwierz, że współczesna ginekologia estetyczna, a dokładniej metoda HIFU mogą Ci w tym pomóc. Pożegnaj dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu nasilającym się podczas kichania, kaszlu czy podnoszenia ciężarów. Zapraszamy do naszej kliniki w Katowicach, z przyjemnością pomożemy Ci zacząć żyć od nowa z uśmiechem, bez problemu wnm (wysiłkowego nietrzymania moczu) i blokującego poczucia wstydu.

HIFU – skuteczne rozwiązanie problemu nietrzymania moczu
Body Care Clinic jako jedna z 12 placówek w Polsce posiada urządzenie ULTRAVERA – HIFUktóre wykorzystując skupione wiązki ultradźwiękowe emitowane przez specjalnie skonstruowaną, dopasowaną anatomicznie  głowicę, docierają do tkanki docelowej, czyli w tym przypadku ścian pochwy, powodując pod wpływem impulsu energetycznego indukowanie zmian w tkance. Pobudzone w wyniku zabiegu HIFU, naturalne procesy produkcji kolagenu dają wyraźne efekty obkurczenia i napięcia ściany pochwy w konsekwencji czego pacjentka odczuwa ujędrnienie, większą spoistość pochwy oraz zwężenie jej średnicy.Sprawdź aktualne promocje: https://bodycareclinic.pl/promocje/ultravera-ginekologia-estetyczna-hifu/


Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa ok. 40 minut. Następnie dochodzi do przebudowy tkanki, która trwa od kilku do kilkudziesięciu dni po zabiegu.

Wskazaniem do wykonania HiFu oprócz wysiłkowego nietrzymania moczu, jest również  zespół rozluźnienia pochwy. Doktor Marta Wiśniewska, która w Body Care Clinic wykonuje zabieg przy użyciu ULTRAVERA – HIFU, jest specjalistką w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz lekarzem medycyny estetycznej. Przede wszystkim jednak jest bardzo empatyczną i ciepłą osobą, która doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania kobiet na każdym etapie ich życia.

Więcej informacji na temat przebiegu zabiegu znajdziecie w naszej ofercie: https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/hifu-nietrzymanie-moczu/

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij TUTAJ

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry