Odzyskaj pewność siebie i pożegnaj zespół rozluźnienia pochwy

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to typ dolegliwości, która może dotknąć każdą z kobiet, bez względu na wiek. Uciążliwa i krępująca powstaje na skutek zmian, jakie zachodzą w obrębie narządów rodnych.

Charakterystyczne uczucie „luźnej pochwy” niesie ze sobą brak akceptacji własnego ciała, wstyd przy kontaktach intymnych, skłonność do nawracających infekcji i  wysiłkowego nietrzymania moczu. Nie jest to coś, z czym można żyć szczęśliwie więc należy z tym walczyć. Jak?

Podejmując skuteczne leczenie przy pomocy urządzenia HIFU UltraVera lub w terapii łączonej HIFU + Radiofrekwencja (Inmode).

Lekarz ginekolog Body Care Clinic – dr Marta Wiśniewska

Czym jest VRS?
Zespół rozluźnienia pochwy, potoczenie opisywany jako „luźna pochwa” to przypadłość powstająca w chwili, w której dochodzi do rozciągnięcia więzadeł, powięzi oraz mięśni dna miednicy i poluzowania mięśni pochwy. Rodzące się wówczas specyficzne poczucie braku elastyczności pochwy, powoduje dyskomfort zmniejszając znacznie doznania seksualne, a zwiększając ryzyko zachorowań w wyniku nabytych infekcji intymnych.Przyczyny powstawania zespołu rozluźnienia pochwy
Najczęściej problem „luźnej pochwy” dotyczy kobiet, które rodziły drogami natury. Oczywiście nie wszystkie panie po porodzie zmagają się z tą dolegliwością, ale te, których dziecko było nietypowo ułożone lub ważyło powyżej 4kg narażone są bardziej na zwiotczenie tkanek w okolicach rodnych. Według badań VRS dotyczyć może ok 43-88% kobiet rodzących chociaż raz. Dokładnej oceny stanu narządów płciowych można dokonać kilka miesięcy po porodzie, gdy organizm przejdzie właściwą fazę regeneracji. VRS występuje także w okresie premenopauzalnym. Do rozluźnienia pochwy dochodzi tu na skutek ubytku kolagenu oraz spadku produkcji estrogenu, co wywołuje wysuszenie śluzówki pochwy. W najgorszym wypadku może dojść do atrofii, czyli całkowitego zaniku śluzówki. Zbagatelizowanie problemu wywoła jego nasilenie, czego objawem będą m.in. krepujące odgłosy przypominające oddawanie gazów czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Czynnikiem wspomagającym pojawienie się zespołu rozluźnionej pochwy, jest również otyłość, z uwagi na przeciążenie mięśnia dna miednicy.

Przykre pokłosie „luźnej pochwy”
Należałoby zacząć od tego, że zespół rozluźnienia pochwy nie jest absolutnie powodem do wstydu. Jest to bardzo uciążliwy, ale i wbrew pozorom dość powszechny problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Niemniej oprócz oczywistego negatywnego odbicia na tle zdrowotnym, VRS sieje ogromne spustoszenie w kobiecej psychice. Brak przyjemności odczuwanej podczas zbliżenia i nieakceptowanie wyglądu pochwy, która jest niejako biologicznym potwierdzeniem kobiecości, rzutuje na samoocenę i postrzeganie relacji nie tylko z partnerem, ale i całym otoczeniem. Medycyna zna przypadki, w których kobiety dotknięte zespołem luźnej pochwy nie mogąc poradzić sobie z sytuacją, a także pozostawione bez właściwego leczenia, wpadły w głęboką depresję. Na szczęście minęły już smutne czasy, w których tego typu schorzenia obejmowane były mianem tematów tabu. Obecne możliwości ginekologii estetycznej pozwalają skutecznie przezwyciężyć problem, a co za tym idzie przywrócić kobietom radość z życia i pełnię kobiecości.

Na czym polega leczenie zespołu rozluźnienia pochwy przy użyciu HIFU?
Zabieg przeprowadzony przy użyciu urządzenia HIFU UltraVera, polega na pobudzeniu naturalnych procesów produkcji kolagenu aż na trzech płaszczyznach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu skupionych wiązek ultradźwiękowych emitowanych przez specjalnie skonstruowaną, dopasowaną anatomicznie głowicę urządzenia. Zmiany w tkance ścian pochwy zachodzą pod wpływem impulsu energetycznego. Do efektów leczenia VRS metodą HIFU UltraVera zaliczamy zatem obkurczenie i napięcie ścian pochwy, czyli ujędrnienie i zwężenie jej średnicy. Zabieg oddziałuje na tkanki położone na głębokości 1,5 do 4,5 mm, nie naruszając powierzchni śluzówki pochwy.

HIFU UltraVera, to jedyne na świecie HIFU ginekologiczne z medycznym certyfikatem CE, a nasza placówka jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje zabiegu z jego wykorzystaniem. Warto również nadmienić, iż leczenie zespołu rozluźnienia pochwy, przy dodatkowym zastosowaniu radiofrekwencji (InMode) znacznie zwiększa pozytywny efekt zabiegu.


Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu wykonywanym metodą HIFU
Jednym z często powtarzających się pytań jest to o czas trwania zabiegu i okres rekonwalescencji. Otóż sam zabieg przy użyciu HIFU jest praktycznie bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Pierwsze efekty obkurczenia ścian pochwy pacjentka zauważy tuż po zabiegu, a na efekt końcowy trzeba poczekać ok. miesiąca. Zdarza się, że zabieg metodą HIFU UltraVera wymaga powtórzenia, niemniej zadowalające plony jego przeprowadzenia mogą utrzymać się nawet przez rok. Pacjentki tuż po zabiegu mogą wrócić do normalnego życia przestrzegając kilku pozabiegowych zaleceń, takich jak:

  • unikanie wysiłku fizycznego i gorącej kąpieli w dniu zabiegu,
  • niekorzystanie z basenu i sauny do 2 dni po zabiegu czy
  • powrót do życia seksualnego po około 4 dniach.

CHCESZ ZOBACZYĆ EFEKT ZWĘŻANIA POCHWY PRZED I PO 3 ZABIEGACH? Napisz do nas na Facebooku/Instagramie lub wyślij maila na adres: info@bodycareclinic.pl – pokażemy Ci zdjęcia.

Aby lekarz ginekologii estetycznej mógł zakwalifikować pacjentkę do zabiegu metodą HIFU i laserowego leczenia VRS, niezbędne jest przedstawienie wyników aktualnej cytologii i ogólnego badania ginekologicznego. Doktor Marta Wiśniewska, która w Body Care Clinic wykonuje zabiegi metodą HIFU, to jedna z najlepszych specjalistek w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz lekarz medycyny estetycznej na Śląsku.

HIFU – skuteczne rozwiązanie problemu rozluźnienia pochwy

Dodatkowo urządzenie UltraVera wykorzystuje się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, któremu poświęciliśmy osobny wpis „Jak skutecznie pożegnać problem wysiłkowego nietrzymania moczu”: https://bodycareclinic.pl/blog/jak-skutecznie-pozegnac-problem-wysilkowego-nietrzymania-moczu/

Więcej informacji na temat przebiegu zabiegu znajdziecie w naszej ofercie: https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/hifu-zespol-rozluznienia-pochwy/ 

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij TUTAJ

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry