Pożegnaj rozszerzone naczynka krwionośne

Masz dosyć zaczerwienionego nosa i policzków? Walczysz ze skłonnością do rozszerzania się naczyń? Zabiegi laserowe nie przyniosły oczekiwanego przez Ciebie rezultatu?


ROZSZERZONE NACZYNIA KRWIONOŚNE 
Cera naczyniowa i związane z nią problemy skórne są coraz bardziej powszechne u wielu osób. Zmiany te charakteryzują się widocznymi pod skórą rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, tzw. „pajączkami”, rumieniem skóry oraz mogą doprowadzić do powstawania chorób dermatologicznych tj. trądzik różowaty. Każde z tych problemów to bardzo szeroki temat, dlatego w tym artykule skupimy się na rozszerzonych naczyniach, czyli teleangiektazjach.

Teleangiektacje to rozszerzone naczynia krwionośne, które mogą dotyczyć twarzy, jak i reszty ciała. Z reguły na twarzy częściej widoczna jest sieć lub pojedyncze żywoczerwone naczynka, ale mogą też pojawiać się większe niebieskie, bądź fioletowe zmiany. Na ciele, głównie dotyczny to nóg, zmiany te najczęściej są niebiesko-fioletowe i o znacznie większej średnicy, a od tych zmian odchodzą rozgałązienia w postaci czerwonych rozszerzonyc naczynek. Zmianom na twarzy często towarzyszy napadowy lub utrwalony rumień (jednolite zaczerwienienie), a w bardziej zaawansowanym stanie trądzik różowaty (grudkowe zmiany na podstawie rumienia).

Przyczyn postawania zmian naczyniowych można dopatrywać się w zaburzeniach funkcjonowania ścian tych naczyń, co powoduje ich zwiększoną przepuszczalność. Przyczyny powstawania teleangiektazji można podzielić na pierwotne (genetyczne, związane z wrodzonymi zespołami, występujące u osób starszych lub po ciąży) oraz wtórne (wynikające z działania czynników zewnętrznych tj. wahania temperatury, ekspozycja na słońce, mróz).

SKUTECZNE METODY USUWANIA ROZSZERZONYCH NACZYŃ KRWIONOŚNYCH

Dobór odpowiedzniej metody, jest uzależniony od średnicy naczyń krwionośnych i miejsca ich występowania, dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem.

VeinWave
To zabieg zamykania naczyń pod wpływem termokoagulacji. Urządzenie emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które przekazane wgłąb tkanki zamieniane są na energię cieplną. Ta energia przekazana za pomocą cienkiej igły powoduje koagulację białek ściany naczynia krwionośnego, co powoduje jego zamknięcie. Ta metoda sprawdza się idealnie w przypadku małych, żywoczerwonych naczyń  zlokalizowanych na twarzy, szyi i dekolcie. Zaletą tego zabiegu jest też to że mozemy wykonywać go przez cały rok, oczywiście przy odpowiedniej fotoprotekcji.
Laser Nd-Yag
Technologia wykorzystuje wiązkę światła o długości fali 1064 nm, która wykazuje największe pochłanianie przez hemoglobinę, czyli barwnik zlokalizowany w naszych naczyniach krwionośnych. Dzięki temu laser koncentruje się na dotarciu do rozszerzonego naczynia, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. W trakcie zabiegu energia świetlna jest zamieniana na cieplną, przez co dochodzi do koagulacji naczynia i w konsekwencji jego zamknięcia. Terapia tym laserem pozwoli na zamknięcie zarówno czerwonej sieci pajączków na twarzy, szyi i dekolcie, jak i niebieskich, dużych naczyń na nogach.

Rozszerzone naczynia są problemem, który niestety będzie powracał dlatego bardzo ważne jest minimalizowanie czynników, które wpływają na odnawianie tych zmian. Oczywiście nie jesteśmy w stanie unikać pewnych rzeczy, ale warto pamiętać o paru zasadach profilaktycznych.

  1. Unikaj nagłych zmian temperatury
  2. Zabezpieczaj skórę przed słońcem (filtry UV) jak i przed mrozem (kremy o gęstej formule)
  3. Unikaj gorących kąpieli
  4. Nie jedz ostrych potraw i unikaj alkoholu
  5. Unikaj korzystania z sauny
  6. Dbaj o codzienną, odpowiednią pielęgnację skóry naczyniowej

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę www.bodycareclinic.pl

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności