Sposoby na rozszerzone naczynka krwionośne

 

Widzisz na swojej skórze sieć czerwonych naczyń krwionośnych, tzw. ”pajączków”? Twoja twarz rumieni się po lampce wina i nagłych zmianach temperatury? Nie czekaj aż ten problem stanie się codziennością!

Sieć nieestetycznych„ pajączków” na twarzy, teleangiektazje, niebiesko-fioletowe zmiany naczyniowe na nogach to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. Niezależnie od nazwy problem jest powszechny i dotyka coraz większą część populacji. Nieestetyczne zmiany naczyniowe ciężko ukryć, a na twarzy predysponują do powstawania uporczywego rumienia.

Przyczyny powstawania zmian naczyniowych

Czynniki powodujące powstawanie zmian naczyniowych na twarzy, jak i na ciele możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Do czynników wewnętrznych zaliczane są predyspozycje genetyczne i zmiany hormonalne. Nadmierna reaktywność naczyń krwionośnych, ich płytka lokalizacja oraz nadmierne rozluźnienie mięśni ściany naczyń (regulowane pracą hormonów- estrogenów). Wiąże się to ze osłabieniem naczyń krwionośnych, które pod wpływem ciśnienia krwi ulegają nadmiernemu rozszerzeniu. Wpływ na stan naszych naczyń, mają również czynniki zewnętrzne, takie jak: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, niskie temperatury, stres czy nieodpowiednia dieta.

Profilaktyka

W trakcie terapii zamykania naczyń krwionośnych bardzo ważna jest świadomość pacjenta o tym, że problem rozszerzonych naczyń będzie powracał, jeśli odpowiednio nie zadbamy o naszą skórę. Ważne jest aby pamiętać o wpływie czynników fizykalnych, jak promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Dlatego powinniśmy korzystać z filtrów fotoprotekcyjnych (SPF 50), najlepiej
z naturalnymi składnikami jak tlenek glinu, czy tlenek tytanu, oraz wystrzegać się sauny, solarium, czy długich, gorących kąpieli.

Dla cery naczyniowej niskie temperatury są równie niebezpieczne. Należy pamiętać o stosowaniu kremów, które zapewnią nam dodatkową ochronę, tworząc tłustą barierę na naszej skórze, na przykład krem Cicalfate Avene. Idealnie nadaje się również po inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych takich jak laseroterapia, ze względu zawartość  jonu cynku.

Stres to kolejny czynnik wyzwalający nadmierną reakcję naczyń, dlatego jeśli to możliwe, powinniśmy go unikać. Istotną rolę odgrywa również dieta – u osób z problemami naczyniowymi składniki pokarmowe powinny zawierać witaminy C oraz E, dzięki którym wzmocnimy ściany naczyń włosowatych a także będziemy chronić przed dalszymi uszkodzeniami.

Codzienna dieta powinna zawierać minerały takie jak: selen, miedź oraz cynk. Pamiętajmy, że ostre oraz gorące potrawy, a także spożywanie alkoholu wpływa na wzrost uwalniania histaminy, która z kolei wpływa na zwiększenie przepuszczalności ściany naczyń. Substancje aktywne, których powinniśmy szukać w kosmetykach, aby poprawić wygląd skóry naczyniowej i wzmocnić barierę naskórka to między innymi: kwas ferulowy, kwas laktobionowy, arginina, algi, fitosfingozyna, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, arnika, wyciąg z kasztanowca, miłorząb japoński, oczar wirginijski oraz rutyna.

Skuteczne metody usuwania rozszerzonych naczyń krwionośnych

VEIN WAVE – zabieg z wykorzystaniem urządzenia VeinWave opiera się na zjawisku termokoagulacji. Zjawisko to polega na zastosowaniu fal radiowych wysokiej częstotliwości, dzięki czemu dochodzi do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Energia przekazywana jest za pomocą cienkiej igły niklowej i zaabsorbowana przez ścianę naczynia, co powoduje jego koagulację i zamknięcie naczynka. Zabieg minimalizuje potencjalne ryzyko powikłań, dzięki wykorzystaniu precyzyjnej igły, co zapewnia ochronę otaczających tkanek. Zabieg trwa około 15 minut i jest całkowicie bezpieczny. W zależności od ilości zmian naczyniowych należy wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępach 30 dniowych.

Laser Nd:YAG – jest to laser, który emituje falę o długości 1064nm. Za pomocą aplikatora generujemy energię, czyli światło lasera w kierunku naczyń, które chcemy zamknąć. To właśnie one są chromoforem odpowiedzialnym za pochłonięcie energii i przekształcenia jej w ciepło. Na skutek podniesienia temperatury dochodzi do zniszczenia naczynia. Szczególne jego zastosowanie znajdziemy w zamykaniu naczyń położonych głęboko i o dużych średnicach.

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności