Aleksandra Lipka-Trawińska jest lekarzem, specjalistą dermatologiem i wenerologiem.

„Ukończyłam studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1993 r uzyskując Dyplom z Wyróżnieniem. Tematyką chorób skóry zajmuję się od 1994 r. Od tego czasu pracowałam i uczyłam się kolejno w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr IV w Bytomiu oraz I Klinice Dermatologii i Wenerologii w Katowicach uzyskując pierwszy i drugi stopień specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii, również z wyróżnieniem.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego od 1998 r. Poprzez aktywny udział w kursach i szkoleniach, jak również konferencjach stale podnoszę swoją wiedzę, doświadczenie kwalifikacje i umiejętności. Obecnie jestem Ordynatorem Oddziału Skórno-Wenerologicznego Szpitala Miejskiego W Sosnowcu przy ul.Szpitalnej 1.

Przez lata pracy moją szczególną uwagę zwróciły zależności pomiędzy dolegliwościami skórnymi a sferą psychiczną (szczególnie emocjonalną) chorego. Psychodermatologia pozwala na bardziej całościowe, interdyscyplinarne i psychosomatyczne podejście do pacjenta. Dotyczy to nie tylko już uznanych dermatoz zaostrzających się w przebiegu sytuacji stresowych ale także większości chorób dermatologicznych.

Coraz częściej można również zakładać, że rozwój choroby zależny jest od układu różnych czynników i biopsychospołecznej całości człowieka. Przyczyn dolegliwości należy więc szukać wielokierunkowo i to w otoczeniu człowieka i w jego wnętrzu.”

Umów wizytę u specjalisty

 

Wykonywane zabiegi:

 

Leczenie trądziku

Kriochirurgia – usuwanie zmian

Konsultacja dermatologiczna

Badanie zmian dermatoskopem

Badanie trichologiczne