Blefaroplastyka

CZAS ZABIEGU: 60-120 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

ZNIECZULENIE: MIEJSCOWE

UNIESIENIE OPADAJĄCYCH POWIEK GÓRNYCH


Blefaroplastyka jest metodą usunięcia nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i/lub tkanki mięśniowej z górnej powieki (w niektórych przypadkach tkankę tłuszczową odpowiednio się przemieszcza – z miejsca gdzie jest w nadmiarze w miejsce gdzie jest jej za mało –  w celu uzyskania optymalnego efektu kosmetycznego).

Zabieg ten może być wykonany, aby skorygować nadmiar skóry powiek górnych często potocznie określany jako „opadające powieki”, które sprawiają, że wygląda się starzej i na bardziej zmęczoną osobę. Zabieg oprócz efektu odmłodzonego wyglądu twarzy, może także wpłynąć na zwiększenie pola widzenia.

Należy zdawać sobie sprawę, że operacja plastyczna powiek nie usunie zmarszczek w okolicy oka, tzw. „kurzych łapek” i innych zmarszczek, cieni pod oczami i opadających brwi.


JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z okulistą. Podczas konsultacji specjalista przeprowadza wnikliwy wywiad medyczny, określa wspólnie z Tobą efekty, jakie chcesz uzyskać, rozjaśnia wszelkie wątpliwości, zleca konieczne do przeprowadzenia zabiegu badania oraz ustala termin zabiegu.

Tydzień przed operacją należy przestać palić papierosy oraz zażywać leki przeciwkrzepliwe, takie jak kwas acetylosalicylowy, klopidogrel (Plavix), ale to czy leki te można odstawić i czy ewentualnie trzeba je zamienić na inne, należy omówić z lekarzem POZ/internistą. 

W dniu zabiegu zadbaj o to, aby ktoś odebrał Cię z kliniki. Jeśli nosisz okulary/soczewki kontaktowe, przyjdź na zabieg w okularach, noszenie soczewek jest niezalecane przez 10-14 dni po zabiegu.

Zabieg plastyki powiek górnych trwa zazwyczaj 1-2 godziny.. Przeprowadzany jest w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Na początku skóra w miejscu zabiegu zostaje odkażone specjalnym środkiem do tego przeznaczonym, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Następnie zostaje wyznaczony zakres zabiegu, czyli mówiąc potocznie, narysowanie linii cięcia. W kolejnym etapie miejsce zabiegu zostaje znieczulone nasiękowo, czyli ostrzyknięte odpowiednim środkiem znieczulającym miejscowo. Cięcia chirurgiczne są prowadzone wzdłuż naturalnych linii załamania powiek (w tzw. zmarszczce powiekowej), co zapewnia minimalizację widoczności blizny po zabiegu. Po wykonaniu cięcia tkanka mięśniowa i tłuszczowa jest odpowiednia usuwana lub przemieszczana w celu optymalizacji efektu kosmetycznego. Na koniec ranę zamyka się cienkimi szwami i nakłada maść z antybiotykiem na ranę.

Po 7 dniach umawiamy wizytę kontrolną połączoną ze ściągnięciem szwów.

Zabieg wyklucza Cię w normalnego funkcjonowania na około 7-14 dni. Przez pierwsze trzy dni zalecamy nakładanie na powieki 4-5 razy dziennie chłodnych, sterylnych kompresów. Przez minimum dobę po zabiegu należy utrzymać pozycję półleżącą. Na dwa tygodnie należy zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej, picia alkoholu i palenia papierosów aby ograniczyć ryzyko zaburzonego gojenia się rany i krwawienia pooperacyjnego.

EFEKTY


Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry znajdującego się na obszarze górnej powieki, w celu poprawienia jakości widzenia, a także odmłodzenia wyglądu twarzy.

PRZECIWWSKAZANIA


Zaburzenia funkcji tarczycy  niedoczynność, nadczynność, choroba Gravesa -Basedowa)
Choroba suchego oka
Zaburzenia wydzielania łez,
Zwyżki ciśnienia i zaburzenia krążenia
Niewydolność serc
Cukrzyca
Niektóre leki, które mogą zaburzać krzepnięcie krwi i powodować problemy związane zarówno z samym przebiegiem operacji jak i gojenie się rany po zabiegu (do konsultacji ze specjalistą)
Występowanie w przeszłości odwarstwienia siatkówki czy jaskry (do konsultacji ze specjalistą)

KOSZT ZABIEGU


Blefaroplastyka (plastyka powiek)od 3000 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 700 21 53

ZABIEGI WYBRANE DLA CIEBIE


Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności