Plasma complex

CZAS ZABIEGU: 30-45 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 3

ZNIECZULENIE: TAK

PLASMA COMPLEX – NATURALNA BIOSTYMULACJA SKÓRY


Innowacyjna i bezpieczna terapia wykorzystująca spektakularne połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Przełomowa technologia frakcjonowania własnej krwi pacjenta pozwala pozyskać dwie frakcje fibryny bogatopłytkowej – fibrynę komórkową i strukturalną.

Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji.

Fibryna strukturalna, to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Odgrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

Dzięki połączeniu tych dwóch rodzajów fibryn możemy uzyskać następujące efekty: stymulacja, regeneracja i odmłodzenie struktury skóry, spowolnienie procesu starzenia się skóry, poprawa jej odżywienia i nawilżenia.
Istotą zabiegu Plasmy Complex jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji Twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3, w odstępach ok. 3 do 4 tygodni (w zależności od obszaru).

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu – w tym celu lekarz pobiera Twoją krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), a następnie umieszcza probówkę w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce uchylnokątowej w celu oddzielenia fibryny strukturalnej. Następnie za pomocą sterylnych igieł ostrzykuje wybrany obszar, w celu budowy stelażu fibrynowego. 

Kolejnym krokiem jest ponowne pobranie krwi, tym razem w celu uzyskania fibryny komórkowej, która po odwirowaniu podawana jest metodą głębokiej mezoterapii igłowej.

Zabieg nie wyklucza Cię z codziennych aktywności. Istotne jednak, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

EFEKTY


Skóra jest bardziej gęsta i odżywiona (uczucie wypełnienia)
Wyraźne spłycenie zmarszczek
Zmniejszenie rozstępów oraz cellulitu
Zmniejszenie blizn m.in. po oparzeniach czy po trądziku
Wzrost sprężystości skóry

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ciąża, laktacja
Choroby nowotworowe
Choroby krwi
Przewlekłe schorzenia wątroby
Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
Leczenie antykoagulantami
Wybrane choroby autoimmunologiczne

KOSZT ZABIEGU


1 zabieg (1 okolica)999 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 700 21 53

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności