Terapia liszaja twardzinowego

CZAS ZABIEGU: 20-30 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

POPRAW SWÓJ KOMFORT


Liszaj twardzinowy ( łac. Lichen Sclerosus) jest przewlekłą chorobą skóry o nieznanej przyczynie, pochodzeniu. Typowe zmiany chorobowe w postaci atroficznych zbielałych zmian, porcelanowych grudek tworzących pojedyncze plamy lub liczne zmiany stopniowo powiększające się.  Może dochodzić do bliznowacenia, zniekształceń i tworzenia krwotocznych pęcherzy, co prowadzi do dyspareunii (odczuwanie bólu w czasie stosunku)  w większości przypadków dotyczą skóry w obrębie zewnętrznych narządów płciowych, u kobiet najczęściej zajęty jest srom, krocze i okolica okołoodbytnicza .

Główne objawy to przewlekły uciążliwy świąd, ból, pieczenie w okolicy zmian.  Ogniska liszaja twardzinowego w obrębie narządów płciowych mogą stanowić potencjalne zmiany przednowotworowe.


JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Diagnostyka liszaja twardzinowego opiera się na dokładnym badaniu wywiadzie, badaniu ginekologicznym natomiast ostateczne rozpoznanie opiera się na pobraniu wycinku do badania histopatologicznego. Dostępne leczenie kortykosteroidami, 0,05% propionianu klobetazolu czy retinoidami jest mało skuteczne, przewlekłe wymaga od pacjentki codziennego stosowania preparatów.

Do całkowitego rozpoznania i diagnozy potrzebne jest pobranie wycinka do badania histopatologicznego (oczekiwanie na wynik ok. 3 tyg.)

EFEKTY


Po pierwszym zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA


Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Ciążą i laktacja
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ostra infekcja narządu rodnego
Niektóre wady anatomiczne
Choroby nowotworowe
Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przewlekła sterydoterapia
Padaczka
Rozrusznik serca

KOSZT ZABIEGU


Laser Co2re + osocze bogatopłytkoweod 950 zł do 1500 zł
Laser Co2re + fibryna bogatopłytkoweod 1050 zł do 1600 zł
Laser Co2re + osocze bogatopłytkowe + fibryna bogatopłytkoweod 1650 zł do 2200 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 700 21 53

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności