UltraVera HIFU – Nietrzymanie moczu

CZAS ZABIEGU: 20-30 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

MASZ PROBLEM Z NIETRZYMANIEM MOCZU?


Problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyka wielu kobiet w różnym wieku, wiąże się on nie tylko z odczuwanym dyskomfortem jak również z obniżeniem własnej oceny i złego postrzegania samej siebie. To również problem czysto zdrowotny. Gubienie moczu, jego zaleganie na bieliźnie lub podpasce nawet przez krótki okres czasu zwłaszcza w upalne dni może powodować przewlekłe stany zapalenie pochwy i cewki moczowej oraz pęcherza moczowego.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu– to bezwiedna utrata moczu na przykład w trakcie wysiłku fizycznego, kichania lub kaszlenia. Wyróżniamy jego trzy stopnie:

I st. – niewielkie gubienie moczu w czasie dużego wysiłku fizycznego w pozycji stojącej,

II st. – gubienie moczu zdarza się podczas wykonywania codziennych zajęć oraz podczas kaszlu, kichania, śmiechu głównie w pozycji stojącej oraz przy zmianie pozycji ciała,

III st. – gubienie moczu występuje zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej, stale przy bardzo małym wysiłku lub bez wysiłku.O ile w st. III jedynym skutecznym leczeniem jest leczenie operacyjne, które wiąże się z koniecznością hospitalizacji, znieczulenia, okresem rekonwalescencji oraz jak każdy zabieg operacyjny obarczony jest szeregiem powikłań, w I i II st można zastosować leczenie mało inwazyjne. We wczesnych etapach wysiłkowego nietrzymania moczu oraz w terapii prewencji jego występowania u kobiet np. po porodach, znajduje zastosowanie obecnie lider w nieinwazyjnej terapii miejsc intymnych zogniskowane ultradźwięki czyli HIFU.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem ginekologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Do wykonania zabiegu niezbędne są aktualnie wyniki badania cytologicznego (wykonane nie dalej niż 3 miesiące wstecz).

Urządzenie Ultravera posiada specjalnie skonstruowaną i dopasowaną anatomicznie głowicę, która po wprowadzeniu do pochwy emituje impulsy ultradźwięków. Docierają one do warstw ścian pochwy na głębokości ok. 3,0 do 4,5 mm (impuls może dochodzić nawet do warstwy mięśniowej) i powodują mikrouszkodzenia termiczne, prowadzące do przebudowy i odnowienia struktury tkanek.

Zabieg nie wyklucza Cię z normalnego funkcjonowania. Do 4 dni po zabiegu należy wstrzymać się ze współżyciem. Przez dwa tygodnie unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, sauny i solarium. Ponadto zalecamy picie dużej ilości wody oraz suplementację witaminy C.

EFEKTY


Pierwszy efekt obkurczenia będzie odczuwalny bezpośrednio po zabiegu, natomiast końcowy po około 4-8 tygodniach. Utrzymuje się on indywidualne przez około rok. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu HIFU, jednak nie wcześniej niż po upływie 8 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA


Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Ciążą i laktacja
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ostra infekcja narządu rodnego
Niektóre wady anatomiczne
Choroby nowotworowe
Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przewlekła sterydoterapia
Padaczka
Rozrusznik serca

KOSZT ZABIEGU


HIFU – nietrzymanie moczu2200 zł
HIFU – nietrzymanie moczu + radiofrekwencja forma V3200 zł
Pakiet Premium (leczenie zespołu rozluźnienia pochwy + nietrzymanie moczu HIFU + radiofrekwencja forma V)4200 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 700 21 53

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności