UltraVera HIFU – Zwężanie pochwy

CZAS ZABIEGU: 20-30 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

CIERPISZ NA ZESPÓŁ ROZLUŹNIONEJ POCHWY?


Zespół rozluźnienia pochwy (tzw. luźna pochwa) dotyczy wielu młodych kobiet po co najmniej jednym porodzie siłami natury, jest również związany z samą ciążą, procesami starzenia (zmniejszeniem ilości kolagenu, elastyczności), oraz zmianami hormonalnymi okresu pomenopauzalnego. Może być również związany z otyłością oraz dźwiganiem ciężkich przedmiotów. Jest związany ze spadkiem jakości życia seksualnego. Charakterystycznymi objawami zespołu są pojawienie się uczucia “luzu” oraz gromadzenie powierza w pochwie, co może powodować krepujące odgłosy, szczególnie odczuwalne podczas współżycia. 

Doskonałym rozwiązaniem na tego typu problemy jest technologia HIFU (High-Intensity Frequency Ultrasounds), która wykorzystuje wysokiej intensywności skoncentrowane ultradźwięki. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów produkcji kolagenu na trzech płaszczyznach daje efekty obkurczenia i napięcia ściany pochwy, w konsekwencji czego odczuwalne jest ujędrnienie, większą spoistość pochwy oraz zwężenie jej średnicy (zwężenie pochwy). 

Zabieg ten jest również polecany jako profilaktyka po porodach/ciąży, aby zapobiec objawowemu zespołowi luźnej pochwy. Im wcześniej wykonamy zabieg, tym lepsze korzyści będzie można uzyskać. Im młodszy wiek pacjentki, tym bardziej możemy stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu, a efekty pozostaną na dłużej. 

Nie czekaj na objawy, zadbaj o siebie już dziś


JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem ginekologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Do wykonania zabiegu niezbędne są aktualnie wyniki badania cytologicznego (wykonane nie dalej niż 3 miesiące wstecz).

Urządzenie Ultravera posiada specjalnie skonstruowaną i dopasowaną anatomicznie głowicę (wyglądem przypominającą głowicę USG dopochwowego), na której końcu znajduje się „okienko” emitujące falę ultradźwiękową przechodzącą przez ściany pochwy na głębokości 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm. Fala powoduje podwyższenie temperatury wywołując kontrolowany stan zapalny i pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowych licznych włókien kolagenowych. 

Zabieg polega na wsuwaniu, obracaniu o 360° i wysuwaniu głowicy na odpowiednich głębokościach, aby poddać zabiegowi całą powierzchnię pochwy. W jego trakcie może być odczuwalne ciepło, mrowienie, tkliwość oraz delikatne ukłucia.

Zabieg nie wyklucza Cię z normalnego funkcjonowania. Do 4 dni po zabiegu należy wstrzymać się ze współżyciem. Przez dwa tygodnie unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, sauny i solarium. Ponadto zalecamy picie dużej ilości wody oraz suplementację witaminy C.

EFEKTY


Pierwszy efekt obkurczenia będzie odczuwalny bezpośrednio po zabiegu, natomiast końcowy po około 4-8 tygodniach. Utrzymuje się on indywidualne przez około rok. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu HIFU, jednak nie wcześniej niż po upływie 8 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA


Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Ciążą i laktacja
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ostra infekcja narządu rodnego
Niektóre wady anatomiczne
Choroby nowotworowe
Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
Przewlekła sterydoterapia
Padaczka
Rozrusznik serca

KOSZT ZABIEGU


HIFU Ultravera – leczenie zespołu rozluźnienia pochwy2600 zł
HIFU Ultravera – leczenie zespołu rozluźnienia pochwy + nietrzymanie moczu3500 zł
Pakiet Total (leczenie zespołu rozluźnienia pochw HIFU + radiofrekwencja forma V)3600 zł
Pakiet Premium (leczenie zespołu rozluźnienia pochwy + nietrzymanie moczu HIFU + radiofrekwencja forma V)4200 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 700 21 53

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności