Kosmetologia

Domowe spa – kąpiel detoksykująca

Domowe spa? Dlaczego nie! Kąpiel detoksykująca w domu jest na wyciągnięcie ręki.

Zacznij od tego, aby przygotować kilka potrzebnych rzeczy. Sól do kąpieli, olejek eteryczny, świece, mleko lub rumianek.

Kąpiel detoksykująca to nic innego, jak kilka dłuższych chwil w ciepłej wodzie z solą do kąpieli, która oczyści i zrelaksuje Twoje ciało. Działanie soli jest dosyć delikatne, ale detoksykujące i nie powinno podrażniać skóry. Sól morska jest niedoceniana, a przecież pozyskujemy ją poprzez naturalne procesy odparowania wody morskiej, dzięki czemu jest bogata w minerały.

Oto kilka ważnych wskazówek:

– stężenie roztworu soli do kąpieli powinno wynosić około 1-3 procent (na 10 litrów wody przypada 100-300 gramów soli);
– temperatura wody powinna mieć 36-40 stopni Celsjusza;
przed kąpielą najlepiej umyć ciało, aby składniki mineralne mogły wniknąć w głąb skóry;
– kąpiel z solą może trwać około 20-25 minut;
– po kąpieli najlepiej pozwolić skórze wyschnąć samodzielnie, aby nie usunąć z jej powierzchni cennych składników.

Do kąpieli można również użyć dobranych do siebie olejków eterycznych, które mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie, a dodatkowo pozostawiają skórę jedwabistą.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów na twarz i ciało z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz tych bez użycia sprzętów. Swoje kwalifikacje potwierdzają posiadane certyfikaty. Interesuje się zabiegami z zakresu modelowania sylwetki, złożonymi terapiami redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Podczas prowadzenia swoich pacjentów przykłada szczególną uwagę do prowadzonego trybu życia, nawyków żywieniowych oraz aktywności sportowej. Zachęca do wprowadzania zmian w stylu życia swoich pacjentów, aby wspomagać terapie profesjonalną. Podejście holistyczne to główny cel jej pracy również w dbaniu o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowanie układa profesjonalną pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry pacjenta.

Henryk Sienkiewicz kiedyś napisał „Głowa od tego, żeby o skórze myślała”, dlatego zgodnie z cytatem przykłada szczególną uwagę do profilaktyki i zapobiegania starzenia się skóry. Pasją zawodową są również peelingi chemiczne, z których ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zabiegi z zakresu laseroterapii.

Jest osobą uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Prywatnie lubi adrenalinę, sporty zimowe, jazdę motocyklem oraz jazdę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic