Peelingi chemiczne

CZAS ZABIEGU: 30 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 5-10

JAKIE PEELINGI CHEMICZNE MOŻESZ WYKONAĆ?


Peelingi chemiczne podobnie jak zabiegi laserowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Odpowiednio dopasowany do potrzeb twojej skóry peeling może zdziałać prawdziwe, wizualne cuda! 

Redukcja przebarwień, odmładzanie, usuwanie zmarszczek, redukcja trądziku, redukcja rozstępów to część najpopularniejszych efektów jakie możemy uzyskać wykonując serię peelingów chemicznych. 

Zabiegi z użyciem kwasów chemicznych najczęściej zalecane są w serii. W zależności od kondycji Twojej skóry i efektów jakie chcesz uzyskać, specjalista podczas pierwszej konsultacji określa liczbę zabiegów w serii. Dla redukcji blizn najczęściej jest to od 5 do 10 zabiegów, przy zabiegach redukcji zmarszczek i poprawy sprężystości skóry od 2 do 4 zabiegów.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalneSprzyja procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień. Działa nie tylko na powierzchni naskórka, ale wnika też w głąb dzięki czemu oczyszcza pory skóry.

Zabieg bardzo dobrze sprawdzi się u osób z zanieczyszczoną skórą, trądzikową oraz skłonną do przetłuszczania się (nie przesusza nadmiernie skóry). Będzie skuteczny również u osób zmagających się z piegami, przebarwieniami pozapalnymi czy plamami soczewicowatymi.

Kwas askorbinowy

Kwas askorbinowy przyczyni się do stymulacji lepszego ukrwienia skóry. Poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek.

Nomelan Cafeico

Nomelan Cafeico bardzo dobrze sprawdzi się u pacjentów zmagających się z przebarwieniamigłębokimi i płytkimi zmarszczkamibliznami potrądzikowymi oraz problemem fotostarzenia. Jego złożony skład skonstruowany z kilku substancji takich jak: kwas kawowy, kwas ferulowy, kwas rozmarynowy, antyoksydanty o działaniu rozjaśniającym, kwas retinowy, kwas salicylowy, kwas fitowy, kwas kojowy, pozwalają uzyskać doskonałe efekty terapii u wielu różnych pacjentów.

Po zabiegu wyjdziesz do domu z maską (położona na obszarze zabiegowym), maskę zmyjesz w domu po określonym przez kosmetologa czasie (ok. 6-8 godzin). Trzeciego lub czwartego dnia po zabiegu Twoja skóra zacznie się łuszczyć – pamiętaj żeby nie ściągać jej mechanicznie (nie zdrapywać).

Target

Jest Nanopeel to peeling, który posiada właściwości złuszczające, przeciwzapalne, rozjaśniające i hamujące wytwarzanie melaniny. W praktyce to oznacza, że bardzo dobrze poradzi sobie z przebarwieniami, zmianami trądzikowymi i trądzikiem różowatym. Zabieg działa selektywnie i wyjątkowo skutecznie na wszystkie rodzaje zaburzeń pigmentacji, w tym na melazmę naczyniową (gdzie plamę na skórze tworzy rumień i poszerzone naczynia).

TCA

To peeling na bazie kwasu trójchlorooctowego (pochodna kwasu octowego). Siła działania preparatu jest uzależniona od jego stężenia, a to przekłada się na efekt zabiegu. Zabieg przeznaczony jest dla skór, które potrzebują oczyszczenia (skóry trądzikowe), redukcji blizn i przebarwień oraz spłycenia zmarszczek. Po zabiegu z użyciem TCA twoja skóra będzie mocno podrażniona i zaczerwieniona, będzie się też intensywnie złuszczać. Bardzo ważne, aby nie zdrapywać i nie ściągać łuszczącej się skóry – potrzebuje czasu żeby się przebudować!

Peeling roztworem Jessnera

Zabieg dla skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Głęboko oczyszcza, przeciwdziała łojotokowi – często jest stosowany w terapii trądziku, usuwa też potrądzikowe bliznySpłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia i plamy starcze, świetnie kondycjonuje skórę – przebudowuje ją i pogrubia. Zabieg stosowany jest przy rozstępach. UWAGA: przed zabiegiem, przez dwa tygodnie nie wolno stosować preparatów zawierających retinoidy. Po peelingu skóra jest zaróżowiona, potem zmienia barwę na brązową, po 2 dniach dochodzi do silnego złuszczania naskórka, które mija po kilku dniach.

Dermamelan

Dermamelan to niezawodny pogromca przebarwień. Świetnie sobie radzi z redukcją nie tylko świeżych przebarwień, ale również tych, które powstały przed laty. Ten kwas chemiczny to wyjątkowy produkt przede wszystkim ze względu na siłę jego działania. Najczęściej dla uzyskania zadawalających efektów wystarcza jeden zabieg oraz odpowiednia kuracja podtrzymująca w domu. Po zabiegu wyjdziesz do domu z przeźroczystą maską, która zmyjesz dopiero po ok. 6-8 godzinach.

YellowPeel

Działanie tego peelingu oparte jest o wysokie stężenie retinolu. Działa złuszczająco, silnie depigmentująco, pobudzająco. Zabieg zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóryŁagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV. Wskazany dla skóry z oznakami starzenia, w terapii przebarwień i rozstępów. Po tym zabiegu wyjdziesz do domu z maską na twarzy. Ma delikatnie żółty kolor, więc będzie widoczna na skórze. Zmyjesz ją samodzielnie w domu po ok. 6-8 godzinach.

Kwas migdałowy (różne stężenia procentowe)

Zabieg z użyciem peelingu migdałowego to jeden z najdelikatniejszych dostępnych peelingów. Przeznaczony jest do pielęgnacji każdego  typu skóry twarzy, szyi i dekoltu, także wrażliwej, dotkniętej trądzikiem pospolitym i z obecnymi stanami zapalnymi, skutecznie odświeża i odżywia wysuszoną, zmęczoną po okresie letnim skórę. Peeling migdałowy również jako jeden z niewielu nie ma właściwości światło uczulających co oznacza, że nie niesie za sobą ryzyka powstania przebarwień przy kontakcie skóry z promieniami słonecznymi! Można wykonywać go przez cały rok, również latem!

Działa rozjaśniająco na przebarwienia pozapalne oraz plamy posłoneczne, dodatkowo ma właściwości antybakteryjne.

Kwas glikolowy

Peeling kwasem glikolowym należy do najskuteczniejszych zabiegów kontrolowanego usuwania martwych komórek z powierzchni skóry. Dzięki temu zabiegowi następuje wyraźne poprawienie wyglądu skóry, spłycają się blizny po trądzikowe i inne, zmniejsza się szerokość i głębokość porów, rozjaśniają się przebarwienia, poprawa kolorytu skóry, likwidacja drobnych zmarszczek, normalizuje zaburzenia rogowacenia oraz następuje nawilżenie skóry. Zabieg z użyciem tego kwasu możesz wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym (peeling jest światło uczulający co oznacza, że po wyjściu na słońce może przyczynić się do powstania przebarwień).

Kwas mlekowy

Kwas mlekowy naturalnie występuje w skórze. Jego rolą jest nawilżenie i utrzymanie odpowiedniego pH skóry.Kwas ma też właściwości antyoksydacyjne (chroni przed przyspieszonym starzeniem), daje efekty wybielające. Ten preparat idealnie sprawdzi się na skórach odwodnionych, wiotkich i matowych na których można dostrzec pierwsze oznaki starzenia się. To również świetny zabieg dla palaczy.

Kwas azelainowy

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Sprawdza się w leczeniu trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe.Zapobiega powstawaniu zaskórników, uniemożliwia powstawanie przebarwień. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także opryszczce.

Kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy to peeling przeznaczony do wszelkich terapii przeciwzmarszczkowych i odmładzających. W połączeniu np. z kwasem mlekowym doskonale redukuje przebarwieniawygładza zmarszczki oraz przyczynia się do powstania jędrnej i gładkiej skóry. Kwas pirogronowy może być stosowany zarówno na skórę tłustą, jak i mieszaną oraz trądzikową.

SpaPeel Sesderma

Jeżeli chcesz oczyścić skóęy z zanieczyszczeńusunąć martwe komórki naskórka i wygładzić skórę to ten peeling sprawdzi się idealnie! Formuła SpaPeel oparta jest na połączeniu kwasów: salicylowego, pirogronowego, mlekowego i retinowego. Ten bogaty skład pozwala osiągnąć doskonałe i trwałe rezultaty.

Ferulac Peel

Ferulac Peel dzięki właściwościom zawartego w nim kwasu ferulowego działa niejako na kilku poziomach: odmładza i rozjaśnia skórę, chroni ją przed negatywnymi skutkami promieniowania UVA/UVB oraz działa przeciwzapalnie. To nowoczesna, nieinwazyjna metoda walki z problemami skórnymi: łojotokiem, wiotkością, nadmiernym wysuszeniem czy przebarwieniami skóry, która zapewnia szybkie i spektakularne efekty.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje cię do zabiegu i wspólnie z tobą określa efekty terapii.

Pierwszy etap zabiegu to zawsze przygotowanie skóry – kosmetolog przed nałożeniem preparatu musi ją odpowiednio oczyścić i przygotować do działania właściwych substancji. Peelingi chemiczne najczęściej mają postać żelu, płynu lub maski. Niezależnie od konsystencji podczas zabiegu właściwego preparat nakładany jest na określony obszar skóry.

Następnie substancja jest pozostawiana na skórze na określony czas – od kilku minut do kilku godzin (wybrane preparaty o przedłużonym działaniu zmywasz zwykłą wodą sama w domu). Na zakończenie zabiegu kosmetolog najczęściej położy na twoją skórę odpowiedni preparat gojący.

Tak naprawdę dopiero po zabiegu zaczyna się proces, który jest widoczny dla ciebie- proces złuszczania. Większość zabiegów złuszczania przy pomocy peelingów nie wyklucza cię z życia codziennego. Jeżeli nie straszny ci dzień bez makijażu to spokojnie możesz wyjść z domu podczas procesu złuszczania się skóry. Jest jednak kilka preparatów, które ze względu na swoje bardzo silne działanie złuszczające wymagają procesu rekonwalescencji. Jednym z nich jest np. Demamelan. Po tym zabiegu skóra intensywnie się złuszcza i przebudowuje, dlatego dobrze jeżeli przez ok 7 dni po zabiegu zostaniesz w domu i nie będziesz narażać skóry na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słońce czy niska temperatura.

Dodatkowe zalecenia pozabiegowe:

Stosowanie fotoprotekcji przez ok. miesiąc pod zabiegu (krem z filtrem SPF 50)
Bezwzględnie nie wolno zdrapywać strupków które mogą pojawić się po zabiegu, ani też złuszczającej się skóry – powinna sama odpaść
Zaprzestanie intensywnego wysiłku fizycznego przez ok 7 dni po zabiegu
Zaprzestanie korzystanie z basenu i sauny przez 7-14 dni po zabiegu
Niewykonywanie wybranych zabiegów kosmetycznych (dodatkowego złuszczania, zabiegów laserowych)
Ostrożność podczas mycia głowy szamponem (jeżeli zabieg wykonywany był na twarzy), detergent może wejść w reakcje z substancjami penetrującymy skórę i doprowadzić od powstania przebarwień
Stosowanie preparatów gojących np. Cicalfate z firmy Avene

PEELING CHEMICZNY – EFEKTY


Znaczna poprawa napięcia skóry
Redukcja rozszerzonych porów
Redukcja płytkich zmarszczek
Redukcja blizn i rozstępów
Redukcja przebarwień (posłonecznych, pozapalnych, hormonalnych
Ujędrnienie skóry
Poprawa owalu twarzy
Reaktywacja wszystkich funkcji skóry
Redukcja trądziku i wspomaganie leczenia
Nawilżenie skóry
Regulacja wydzielania sebum (łój skórny)
Niwelowanie efektów fotostarzenia się skóry i wiele innych

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Terapia doustna retinoidami
Zażywanie ziół: dziurawiec, nagietek, skrzyp (innych światło uczulających)
Fotodermatozy
Skóra opalona (zabieg można wykonać 4 tyg. po ostatnim opalaniu skóry)
Skóra bezpośrednio po zabiegu złuszczania lub zabiegu laserowym
Nieuregulowana cukrzyca
Tendencja do tworzenia się bliznowców
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Choroby nowotworowe)

KOSZT ZABIEGU


Yellow Peel Twarz495 zł
Yellow PeelTwarz + szyja + dekolt770 zł
Peelingi (azelainowy, salicylowy, ferulowy, migdałowy, pirogronowy, spa peel) Twarz275 zł
Peelingi (azelainowy, salicylowy, ferulowy, migdałowy, pirogronowy, spa peel) Twarz + szyja + dekolt319 zł
Laserowy peeling węglowy – Twarz440 zł
Pakiet 4 zabiegów-15% (zobacz dostępne pakiety)

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nasi eksperci  zbadają Twoją skórę i przeprowadzą dokładny wywiad. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobiorą indywidualne leczenie, które zapewni najlepsze możliwe efekty. 

ZADZWOŃ 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry