Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

CZAS ZABIEGU: 60 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 3-5

ZNIECZULENIE: TAK

NATURALNY SPOSÓB NA ODMŁODZENIE I PRZYSPIESZENIE REGENERACJI!


Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fib. bogat. to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z Twojej krwi. Metoda ta cieszy się dużą popularnością ze względu na jej naturalny charakter i zachowanie najwyższego bezpieczeństwa.

Fib. bogat. prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu w ciągu tygodnia od zabiegu, co więcej zapewnia dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna. Brzmi to nieco zawile, jednak w praktyce oznacza skuteczną stymulację wzrostu naczyń krwionośnych, a co za tym idzie globalne odmłodzenie, napięcie i regenerację skóry.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że zabieg z wykorzystaniem fib. bogat. jest kolejnym krokiem w obudowie i regeneracji tkanek. Efekty jakie można zaobserwować po zabiegu to nie tylko odmłodzenie skóry, przeciwdziałanie wypadaniu włosów, odbudowa tkanki w terapii blizn, ale również wspomaganie procesów leczenia schorzeń skórnych takich jak np. egzema, łuszczyca i inne.

Istotą zabiegu jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji Twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 14 dni.Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy wystarcza.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu – fib. bogat. W tym celu lekarz pobiera twoją krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), a następnie umieszcza probówkę w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce uchylnokątowej w celu oddzielenia poszczególnych składników. Następnie za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg mezoterapii igłowej fib. bogat.

Następnie lekarz znieczula obszar zabiegowy dedykowaną do tego maścią, a po upływie około 30 minut precyzyjnie wstrzykuje odpowiednią ilość preparatu w określone miejsca zabiegowe. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą liczbą wkłuć podczas zabiegu – im jest ich więcej, tym lepiej dla ogólnego efektu terapii.

Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia tzw. „kulki”, przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 do 4 dni, jednak nie wyłączają Cię z codziennych aktywności. Istotne jednak, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.


FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA (PRF) – EFEKTY


Głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry
Odmłodzenie skóry
Redukcja bruzd, zmarszczek
Usuwanie blizn potrądzikowych i innych, usuwanie rozstępów
Wspomaganie terapii wypadania włosów
Wypełnienie zmarszczek

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ciąża, laktacja
Choroby nowotworowe
Choroby krwi
Niewyrównana cukrzyca
Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
Wybrane choroby autoimmunologiczne

KOSZT ZABIEGU


1 okolica769 zł
Fib. bogat. (1 okolica 699) + os. bogat. (1 okolica 599)1428 1280 zł
Pakiet 4 zabiegów-15% (zobacz dostępne pakiety)

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nasi eksperci  zbadają Twoją skórę i przeprowadzą dokładny wywiad. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobiorą indywidualne leczenie, które zapewni najlepsze możliwe efekty. 

ZADZWOŃ 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry