Usuwanie rumienia IPL Lumecca

CZY JEST METODA NA TO, ŻEBY SKÓRA W OKOLICY NOSA, POLICZKÓW I CZOŁA PRZESTAŁA SIĘ ZACZERWIENIAĆ? ZDECYDOWANIE TAK!


Stres, gorące lub pikantne potrawy, alkohol, nagłe zmiany temperatur to czynniki, które najczęściej wywołują szybkie i nagłe czerwienienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Taka skłonność to pierwszy sygnał świadczący o obecności rumienia. Zaburzenia pracy naczyniowej to całe spektrum zjawisk: począwszy od rumienia napadowego, przez utrwalony, od drobnych teleangiektazji aż po duże ilości rozszerzonych naczynek, tworzących na skórze prawdziwą pajęczynę. 

W Body Care Clinic posiadamy autorski sposób leczenia i redukcji rumienia. Skupia się ona na połączeniu działań specjalisty dermatologa – diagnoza i leczenie farmakologiczne oraz kosmetologa – odpowiednio dopasowane zabiegi i właściwa pielęgnacja skóry.

Istotą zabiegu usuwania rumienia jest wykonywanie go w serii 3-5 zabiegów, co 4 tygodnie. Po skończonej serii dla podtrzymania efektów dobrze jest wykonywać zabiegi przypominające, co mniej więcej pół roku.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem – to zależy którą drogę terapii obierzesz. Jeżeli początkowo zdecydujesz się na konsultację kosmetologiczną, specjalista podczas pierwszego spotkania oceni stan twojej skóry i określi czy dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu wystarczą jedynie zabiegi laserowe i odpowiednia pielęgnacja czy konieczna jest terapia farmakologiczna. W przypadku zaangażowania terapii farmakologicznej kosmetolog skieruje cię na konsultację lekarską (w obrębie naszej kliniki).

Zabieg usuwania rumienia przy użyciu urządzenia IPL Lumecca jest szybki i bezbolesny. Po przygotowaniu skóry do zabiegu (demakijaż), kosmetolog dopasuje odpowiednie parametry zabiegowe, właściwe dla twojej skóry i przystąpi do zabiegu. Podczas zabiegu dochodzi do reakcji fototermolizy. Emitowane przez głowicę fale są absorbowane przez barwnik krwi (hemoglobinę). Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka, które zostaje zamienione na energię cieplną oraz nieodwracalnie zniszczone i wchłonięte.

Zabiegi usuwania rumienia częściowo wyłączą cię z codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać podrażniania skóry.

Istotne, aby w dniu wykonywania zabiegu i przez ok 14 dni po nim nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu i na ok. 4-7 dni po nim należy zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie i na basenie.

EFEKTY


Redukcja zaczerwienienia (stale występującego na skórze i nagle się pojawiającego)
Zamknięte naczynia krwionośne
Poprawa wyglądu twarzy, szyi i dekoltu
Redukcja bordowych i czerwonych plam

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie, opryszczka
Ciąża i laktacja
Choroby nowotworowe
Świeżo opalona skóra
Nieleczona cukrzyca
Zaburzenia krzepnięcia
Padaczka
Skłonność do powstawania przebarwień
Stosowanie niektórych leków i ziół (pochodne witaminy A, antybiotyki, dziurawiec, nagietek)

KOSZT ZABIEGU


Twarz660 zł
Dekolt660 zł
Szyja440 zł
Twarz + szyja + dekolt880 zł
Dłonie440 zł
Przedramiona440 zł
Ramiona660 zł
Ręka880 zł
Pojedyncze przebarwienie440 zł
Pakiet 4 zabiegów-15% (zobacz dostępne pakiety)

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zarezerwuj termin wizyty i wybrany zabieg w dogodny dla Ciebie sposób

ZADZWOŃ 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry