Nadpotliwość

CZAS ZABIEGU: 60 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

ZNIECZULENIE: TAK

OBFICIE SIĘ POCISZ?


Wstydzisz się uścisnąć dłoń obcej osobie w obawie przed jej reakcją na Twoją mokrą rękę?  To najprawdopodobniej nadpotliwość! Mówimy o niej wtedy, gdy organizm wydziela więcej potu niż jest to niezbędne do kontrolowania temperatury ciała. Jest to częsty problem występujący u coraz większej liczby osób. Dobra wiadomość jest taka, że można sobie z nią radzić! Skutecznie i bezpiecznie.

Z pomocą przychodzi tu przede wszystkim szeroko stosowana w medycynie estetycznej toksyna botulinowa. Jego działanie opiera się przede wszystkim na zablokowaniu działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Skuteczność toksyny botulinowej w zakresie terapii nadpotliwości jest zdumiewająca! W jednym z badań klinicznych, wytwarzanie potu zmniejszyło się o 87% po tygodniu od podania preparatu. Ponadto, u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o połowę.

Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem podania toksyny botulinowej utrzymuje się przez 5-8 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. To daje Ci też możliwość przetestowania terapii i oceny czy jest dla Ciebie wystarczająco skuteczna

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której po dokładnym wywiadzie medycznym zostaniesz zakwalifikowany/a do zabiegu. Zabieg wykonujemy na twarz, pachy, dłonie oraz stopy. Obszar zabiegowy zostaje znieczulony odpowiednią maścią. Toksyna botulinowa podawana jest na obszarze zabiegowym za pomocą strzykawki zakończonej cieniutką igłą.

Pierwsze efekty odczujesz po 2-3 dniach, a pełny efekt do dwóch tygodni po zabiegu. Utrzymuje się on od 6 do 8 miesięcy.

Zabieg nie wyklucza Cię z codziennych aktywności. Ważne, aby a dniu zabiegu nie wykonywać wysiłkowych ćwiczeń, a także zaprzestać wizyt w saunie czy na solarium do dwóch dni po.

EFEKTY LECZENIA NADPOLTIWOŚCI


Zmniejszenie wytwarzania potu nawet do 87%

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Ciąża, laktacja
Choroby nowotworowe
Choroby pęcherzowe skóry
Epilepsja
Kolagenozy
Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
Wybrane choroby autoimmunologiczne

KOSZT ZABIEGU


Leczenie nadpotliwości – twarz1499 zł
Leczenie nadpotliwości – pachy / dłonie 1799 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nasi eksperci  zbadają Twoją skórę i przeprowadzą dokładny wywiad. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobiorą indywidualne leczenie, które zapewni najlepsze możliwe efekty. 

ZADZWOŃ 32 302 32 58

ZABIEGI WYBRANE DLA CIEBIE


Scroll to Top
Przewiń do góry