Spierzchnięte usta zimą

Spierzchnięte usta zimą! Znasz ten problem? Nakładasz pomadkę, która zaczyna się rolować wraz z suchą skórą na ustach. Pojawia się zaczerwienienie wychodzące poza czerwień wargową, pieczenie i ból podczas każdego zimowego spaceru. Zaczynasz obgryzać usta, co powoduje jeszcze większy dyskomfort. Ze spierzchniętymi ustami borykamy się jesienią i zimą, a niektórzy cały rok.

Dlaczego tak się dzieje i co na to poradzić?
Dlaczego usta pierzchną lub pękają? Po pierwsze może to być powodem braku witamin z grupy B lub nawet zaburzeń gospodarki hormonalnej. Pamiętajmy, że odwodnienie organizmu niesie za sobą wiele niekorzyści, w tym przypadku również ma znaczenie. Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce czy mróz wpływają na cienką i delikatną skórę ust powodując jej pękanie.

Jak zapobiegać?
Po pierwsze zbilansowana dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu, a także systematyczna ochrona ust produktami, takimi jak nawilżające i ochronne pomadki. Najlepiej wybierać te jak najbardziej naturalne w składzie i używać ich systematycznie. Lepiej wybrać pomadkę bez składników wysuszających takich jak alkohol, a zwracać uwagę na obecność filtrów przeciwsłonecznych. Składniki, które ucieszą nasze usta to wazelina, wosk pszczeli, oliwa z oliwek, witaminy A+E oraz masło shea. Dodatkowo możemy wykonywać peelingi na usta oraz stosować maseczki. Pamiętaj, aby podczas uczucia suchych ust dodatkowo nie oblizywać warg na mrozie czy zimnie, aby nie potęgować pękania.

Najważniejsze to regeneracja, nawilżenie i natłuszczenie ust.
Po powrocie z mroźnego spaceru polecam nałożenie Cicalfatu Avene lub Regener Max z Peel Mission na dłuższą chwilę w formie maseczki. Barierowe kremy zadziałają regenerująco i odbudują spierzchnięte usta, łagodząc podrażnienia i przywracając komfort suchym ustom.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry