Kosmetologia

Spierzchnięte usta zimą

Spierzchnięte usta zimą! Znasz ten problem? Nakładasz pomadkę, która zaczyna się rolować wraz z suchą skórą na ustach. Pojawia się zaczerwienienie wychodzące poza czerwień wargową, pieczenie i ból podczas każdego zimowego spaceru. Zaczynasz obgryzać usta, co powoduje jeszcze większy dyskomfort. Ze spierzchniętymi ustami borykamy się jesienią i zimą, a niektórzy cały rok.
Spierzchnięte usta zimą  Też znasz ten problem, że gdy nakładasz pomadkę to zaczyna się rolować wraz z suchą skórą na ustach. Zaczerwienienie wychodzące poza czerwień wargową. Pieczenie i ból podczas zimowego spaceru? A może obgryzanie ich, co powoduje jeszcze większy dyskomfort. Ze spierzchniętymi ustami borykamy się jesienią i zimą, a niektórzy cały rok. Dlaczego tak się dzieje i co na to poradzić.  Dlaczego usta pierzchną lub pękają? P pierwsze może to być powodem braku witamin z grupy B lub nawet zaburzeń gospodarki hormonalnej. Pamiętajmy, że odwodnienie organizmu niesie za sobą wile niekorzyści, w tym przypadku również ma znaczenie. Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce czy mróz wpływają na cienką i delikatną skórę ust powodując jej pękanie.  Jak zapobiegać? Po pierwsze zbilansowana dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu, a także systematyczna ochrona ust produktami, takimi jak nawilżające i ochronne pomadki. Pomadki najlepiej wybierać jak najbardziej naturalne w składzie i używać ich systematycznie. Lepiej wybrać pomadkę bez składników wysuszających takich, jak alkohol, a zwracać uwagę na obecność filtrów przeciwsłonecznych. Składniki, które ucieszą nasze usta to wazelina, wosk pszczeli,, oliwa z oliwek, wosk pszczeli, witaminy A+E oraz masło shea. Dodatkowo możemy wykonywać peelingi na usta oraz stosować maseczki. Pamiętaj, aby podczas uczucia suchych ust dodatkowo nie oblizywać warg na mrozie czy zimnie, aby nie potęgować pękania.  Najważniejsze to regeneracja, nawilżenie i natłuszczenie ust. Po powrocie z mroźnego spaceru polecam nałożenie cicalfatu avene lub regenr max z peel mission na dłuższą chwilę w formie maseczki. Barierowe kremy zadziałają regenerująco i odbudują spierzchnięte usta, łagodząc podrażnienia i przywracając komfort suchym ustom.Dlaczego tak się dzieje i co na to poradzić?
Dlaczego usta pierzchną lub pękają? Po pierwsze może to być powodem braku witamin z grupy B lub nawet zaburzeń gospodarki hormonalnej. Pamiętajmy, że odwodnienie organizmu niesie za sobą wiele niekorzyści, w tym przypadku również ma znaczenie. Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce czy mróz wpływają na cienką i delikatną skórę ust powodując jej pękanie.

Jak zapobiegać?
Po pierwsze zbilansowana dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu, a także systematyczna ochrona ust produktami, takimi jak nawilżające i ochronne pomadki. Najlepiej wybierać te jak najbardziej naturalne w składzie i używać ich systematycznie. Lepiej wybrać pomadkę bez składników wysuszających takich jak alkohol, a zwracać uwagę na obecność filtrów przeciwsłonecznych. Składniki, które ucieszą nasze usta to wazelina, wosk pszczeli, oliwa z oliwek, witaminy A+E oraz masło shea. Dodatkowo możemy wykonywać peelingi na usta oraz stosować maseczki. Pamiętaj, aby podczas uczucia suchych ust dodatkowo nie oblizywać warg na mrozie czy zimnie, aby nie potęgować pękania.
Spierzhniete-usta-blog-bccNajważniejsze to regeneracja, nawilżenie i natłuszczenie ust.
Po powrocie z mroźnego spaceru polecam nałożenie Cicalfatu Avene lub Regener Max z Peel Mission na dłuższą chwilę w formie maseczki. Barierowe kremy zadziałają regenerująco i odbudują spierzchnięte usta, łagodząc podrażnienia i przywracając komfort suchym ustom.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów na twarz i ciało z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz tych bez użycia sprzętów. Swoje kwalifikacje potwierdzają posiadane certyfikaty. Interesuje się zabiegami z zakresu modelowania sylwetki, złożonymi terapiami redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Podczas prowadzenia swoich pacjentów przykłada szczególną uwagę do prowadzonego trybu życia, nawyków żywieniowych oraz aktywności sportowej. Zachęca do wprowadzania zmian w stylu życia swoich pacjentów, aby wspomagać terapie profesjonalną. Podejście holistyczne to główny cel jej pracy również w dbaniu o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowanie układa profesjonalną pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry pacjenta.

Henryk Sienkiewicz kiedyś napisał „Głowa od tego, żeby o skórze myślała”, dlatego zgodnie z cytatem przykłada szczególną uwagę do profilaktyki i zapobiegania starzenia się skóry. Pasją zawodową są również peelingi chemiczne, z których ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zabiegi z zakresu laseroterapii.

Jest osobą uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Prywatnie lubi adrenalinę, sporty zimowe, jazdę motocyklem oraz jazdę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic