Depilacja laserowa

CZAS ZABIEGU: 15-60 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 8-10

ZAOSZCZĘDŹ SWÓJ CZAS I POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU WRASTAJĄCYCH WŁOSKÓW


W Body Care Clinic depilację laserową wykonujemy urządzeniem PRIMELASE, które wyposażone jest w głowicę lasera ALEKSANDRYTOWO – DIODOWEGO – złoty standard depilacji laserowej na całym świecie.

Podczas zabiegu dochodzi do miejscowego uszkodzenia elementów o ciemniejszej barwie. Wiązka strumienia laserowego dociera do melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym. Ważne, że podczas tego procesu, nie niszczy się pozostałych tkanek skóry.

Istotą zabiegu depilacji laserowej jest wykonywanie go w serii. W zależności od obszaru depilacji i tego jak zachowują się włosy (w jakim stopniu odrastają), najczęściej zalecamy wykonanie serii 8 do 10 zabiegów w odstępach ok. 5 do 8 tygodni.

Po zakończonej serii zalecamy wykonywanie zabiegów przypominających – w zależności od ilości pojawiających się włosów (ok. jednego zabiegu na 3 do 6 miesięcy).

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje Cię do zabiegu i określa parametry w oparciu o ilość, grubość i kolor włosów oraz fototyp skóry.

Zabieg jest krótki i delikatnie odczuwalny. Przed zabiegiem depilacji laserowej, włosy na depilowanym miejscu powinny być możliwie jak najkrótsze (jeżeli masz skłonność do podrażnień, ogól maszynką depilowany obszar na dobę przed zabiegiem). Kosmetolog zabezpiecza obszar zabiegowy specjalnym żelem i po przyłożeniu głowicy oddaje impuls.

Zabiegi depilacji laserowej tylko częściowo wyłączają Cię z codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu, nie powinnaś robić niczego co może podrażnić depilowaną skórę. Nie wykonuj zabiegów z użyciem peelingów i innych prowadzących do złuszczania się skóry. Natychmiast po zabiegu wykonanym na obszar pach powinno też unikać się dezodorantów. 

Istotne, aby w dniu wykonywania zabiegu i przez ok. 14 dni po nim nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu i na ok. 1 do 2 dni po nim należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

DEPILACJA LASEROWA – EFEKTY


Celem depilacji laserowej jest trwałe usunięcie owłosienia na wybranym obszarze. Ważne jednak aby precyzyjnie wyjaśnić, co to właściwie oznacza. 

Ponieważ włosy „żyją własnym życiem” (w określonym czasie są w jednej z 3 faz wzrostu), to w praktyce oznacza, że nie wszystkie rosną równocześnie. Podczas zabiegu depilacji laserowej, światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (anagen), a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Pozostałe włosy, te pod powierzchnią skóry zostaną zniszczone pod wpływem zabiegu dopiero po przejściu w fazę wzrostu. Z tego powodu zabiegi depilacji laserowej wykonywane są w serii 8-10 zabiegów w odstępach ok. 5 do 8 tygodni (wiązka lasera musi dotrzeć do każdego włosa w fazie jego wzrostu). 

Tak wykonana seria depilacji laserowej prowadzi do efektu trwałego usunięcia owłosienia. Należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy! Ponieważ porost włosów uzależniony jest od gospodarki hormonalnej, której nie potrafimy „wyłączyć” po kilku miesiącach od zakończonej serii mogą pojawiać się pojedyncze, delikatne włoski. Aby je usunąć polecamy wykonywanie tzw. zabiegów przypominających raz na pół roku lub rzadziej (częstotliwość zabiegów przypominających to indywidualna kwestia każdego pacjenta).

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Świeżo opalona skóra
Nieleczona cukrzyca
Zaburzenia krzepnięcia
Padaczka
Zaburzona gospodarka hormonalna
Stosowanie leków fotouczulających np. antybiotyków, antydepresantów, leków sterydowych (wymagają 2-3 tyg. przerwy)
Stosowanie ziół fotouczulających i leków (nagietek, dziurawiec, pochodne witaminy A), – skłonność do powstawania przebarwień

Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią będziesz musiała wstrzymać się z wykonywaniem tego zabiegu do czasu zakończenia okresu laktacji.

KOSZT ZABIEGU


Małe okolice: Broda, wąsik, policzki, szyja, kark, pachy, dłonie, bikini płytkie, bikini męskie płytkie, szpara międzypośladkowa, stopy (cena za jeden zabieg na jednej okolicy)159 zł
Duże okolice: Plecy (górna lub dolna część), klatka piersiowa, przedramiona, ramiona, dół brzucha, cały brzuch, bikini całkowite, pośladki, łydki (stopy GRATIS), uda (kolana GRATIS) (cena za jeden zabieg na jednej okolicy)259 zł
Całe nogi499 zł
Całe nogi + mała okolica (np. pachy)629 zł
Całe nogi + duża okolica (np. bikini całkowite) 729 zł
Pakiet 8 zabiegów -7%
Pakiet 10 zabiegów -10%

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nasi eksperci  zbadają Twoją skórę i przeprowadzą dokładny wywiad. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobiorą indywidualne leczenie, które zapewni najlepsze możliwe efekty. 

ZADZWOŃ 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry