Kriolipoliza w pigułce. Wszystko co musisz wiedzieć o skutecznym wymrażaniu tłuszczu

Masz już dość nierównej walki z uporczywymi fałdkami tłuszczu? Lato coraz bliżej, a Ty nadal nie widzisz efektów katorżniczych treningów na siłowni?

Wyobraź sobie specjalne aplikatory chłodzące, precyzyjnie celujące w uporczywe obszary. Skutecznie zmuszające komórki tłuszczowe do rozpadu. Wynik? Sylwetka, o której zawsze marzyłaś, bez skalpela i długiej rekonwalescencji! 

Czy to tylko kolejna moda czy rzeczywiście rewolucyjny sposób na osiągnięcie zgrabnej sylwetki? Czas to sprawdzić! Zapraszamy na mrożący artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego co ważne o  kriolipolizie i jej fascynującym potencjale.

Jak działa kriolipoliza?

Kriolipoliza, zwana także „zamrażaniem tłuszczu”, to innowacyjny zabieg, który działa poprzez kontrolowane chłodzenie obszarów ciała, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu, specjalne aplikatory chłodzące są umieszczane na skórze w obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Skóra zostaje schłodzona do temperatury około -1 do -10°C, co powoduje rozpad komórek tłuszczowych. 

Po zabiegu, martwe komórki tłuszczowe są stopniowo metabolizowane i usuwane z organizmu przez naturalne procesy metaboliczne. Dzięki temu, obszar poddany kriolipolizie stopniowo traci objętość tłuszczu.

Kriolipoliza, to prawdziwa królowa  jeśli chodzi o skuteczną i nieinwazyjna walkę z uporczywą tkanką tłuszczową. Dodatkowo, efekty zauważysz już po pierwszym zabiegu! 

Modelując wybraną partię ciała zredukujesz tłuszcz nawet o 45%! (aż do 6 cm w obwodach). Stawiając na regularność, w krótkim czasie uczynisz swoją sylwetkę zgrabną i kształtną jak nigdy dotąd. 

Kiedy efekty?

Czego możesz się spodziewać decydując się na zabieg? Przede wszystkim każdy zabieg poprzedza rozmowa ze specjalistą, który oceni potrzeby Twojej skóry i przeprowadzi dokładny wywiad. Ilość zabiegów również zależy od indywidualnych predyspozycji

Zazwyczaj jest to od 1 do 5 zabiegów w około 6 tygodniowych odstępach, jeśli zabiegi nakierowane są na jedną konkretną partię ciała. W przypadku różnych obszarów, odstępy między zabiegami można skrócić do około 2 tygodni. 

Przebieg zabiegu krok po kroku

 Kriolipoliza przeprowadzana na jednym konkretnym obszarze składa się określonej przez kosmetologa ilości „przyłożeń”, dzięki czemu mamy pewność, że cała strefa będzie równomiernie poddana działaniu niskiej temperatury. Aby komórki tłuszczowe uległy skutecznemu zamrożeniu, każde przyłożenie trwa około 70 minut.

Zabieg kriolipolizy zza kulis

 1. Od specjalisty otrzymujesz specjalne pareo zabiegowe. Po jego nałożeniu kładziesz się w wygodnej pozycji na łóżku.
 2. Kosmetolog przykłada do wybranego obszaru głowicę, która mocno zasysa fałd skórny. 
 3. Przez czas około 70 minut głowica utrzymywana jest w jednym miejscu.
 4. Podczas trwania zabiegu możesz skorzystać z chwili  na odpoczynek, czytając gazetę lub dopytując o szczegóły zabiegu. 
 5. Cały proces powtarzamy na drugiej stronie ciała.

Niekwestionowana królowa – zalety kriolipolizy

Komfort i brak rekonwalescencji

Zabieg jest nieinwazyjny więc bez przeszkód od razu możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków. 

Bezpieczeństwo

Bariera skóry nie zostaje przerwana, a inne struktury, takie jak naczynia krwionośne, nerwy obwodowe czy fibroblasty, nie ulegają uszkodzeniu. Są one znacznie bardziej odporne na działanie niskich temperatur niż komórki tłuszczowe.

Szybkie efekty 

Efekty kriolipolizy są widoczne już po jednej sesji! W miejscu zabiegu tkankę tłuszczową można zredukować nawet o 30-40%. Ostateczne rezultaty zależą od ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań pacjenta. 

Możliwość intensyfikacji zabiegów

Możesz dodatkowo zintensyfikować działanie kriolipolizy poprzez skorzystanie z innych zabiegów wspierających. Przykładowo, drenaż limfatyczny może poprawić metabolizm tkanki tłuszczowej, a endermologia może stymulować metabolizm komórkowy i redukować tkankę tłuszczową.

Kriolipoliza CoolTech to zatem nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny i komfortowy sposób na wymodelowanie sylwetki oraz pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej. Czy to nie brzmi jak idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o zgrabnej sylwetce?

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i niezwykle skutecznym. Mimo wszystko istnieją  pewne przeciwskazania, które uniemożliwiają nam skorzystanie z tej metody. 

 • Choroba nowotworowa,
 • Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka),
 • Antybiotykoterapia,
 • Choroby wątroby lub nerek,
 • Cukrzyca (niewyrównana),
 • Stany zapalne skóry,
 • Skłonność do powstawania rozszerzonych naczyń krwionośnych
 • Tatuaż lub blizna w miejscu zabiegu.

Aby zapewnić Ci maksimum efektów i satysfakcji, każdy zabieg poprzedzamy szczegółowym wywiadem, dzięki czemu masz pewność, że wszystko przebiega w profesjonalnych i przede wszystkim –  bezpiecznych warunkach. 

Masz pytania odnośnie zabiegu? Skontaktuj się z nami już dziś https://bodycareclinic.pl/kontakt/. Rozprawimy się z Twoim tłuszczem raz na zawsze!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry