Modelowanie ust – odpowiedzi na Wasze najczęstsze pytania

Czy wypełnienie ust kwasem hialuronowym boli?

Usta przed zabiegiem są znieczulane za pomocą kremu z lidokainą, który niweluje dyskomfort pacjenta podczas zabiegu. W razie konieczności lekarz może zastosować znieczulenie stomatologiczne.

Zwykle nasi pacjenci odczuwają jedynie delikatne rozpieranie w momencie wstrzykiwania kwasu. Podobne odczucie towarzyszy podaniu znieczulenia stomatologicznego.  

Czy modelowanie ust kwasem hialuronowym jest szkodliwe dla organizmu?

Absolutnie nie! Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele. Jej głównym zadaniem jest wiązanie w skórze wody i utrzymywanie właściwego poziomu jej nawilżenia. Wraz z wiekiem, tej cennej substancji, niestety, jej ubywa.

W Body Care Clinic stosujemy dwa podstawowe rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany przywraca prawidłowe nawilżenie zwiotczałych ust i wyraźnie je odmładza. Z kolei kwas hialuronowy usieciowany podajemy przy zabiegu modelowania ust – powiększania, wyrównywania asymetrii czy poprawy konturu.

nawilżenie ust
Delikatne nawilżenie i odmłodzenie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg wykonany przez specjalistów Body Care Clinic.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Na trzy dni przed zabiegiem zrezygnuj z przyjmowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i leków rozrzedzających krew. Bezpośrednio w dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała (sauna czy gorąca kąpiel wykluczona!) oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Lekarz wprawdzie i tak dokładnie zdezynfekuje całą okolicę zabiegową, jednak do gabinetu przyjdź bez makijażu.

Kiedy zobaczę efekt modelowania ust?

Powiększone usta zobaczysz natychmiast. Nie zawsze jednak ich kontur będzie idealny. Czasem mogą pojawić się zaczerwienienia czy delikatna opuchlizna. Dlatego na końcowy efekt zwykle trzeba poczekać około 72 godzin.

modelowanie ust
Modelowanie i powiększenie ust kwasem hialuronowym. Zabieg wykonany przez specjalistów Body Care Clinic.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym przestrzegane są najwyższe standardy medyczne – modelowanie ust to zabieg, podczas którego dochodzi do naruszenia ciągłości tkanki. To dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegu u lekarza. Tylko on zapewni Ci opiekę medyczną również po zabiegu.

Wybierz lekarza, z którym możesz otwarcie porozmawiać o swoich oczekiwaniach. Czas na wywiad lekarski to ważny punkt. W Body Care Clinic zawsze zaczynamy od konsultacji i poświęcamy na nią tyle czasu, ile potrzebujesz. Odpowiedzialnego, godnego zaufania lekarza poznasz również po tym, że niekoniecznie podejmie się wykonania zabiegu u osób, u których jest on niewskazany.

Modelowanie ust u mężczyzny – czym się różni od zabiegu u kobiet?

W przypadku modelowania kształtu męskich ust również stosuje się kwas hialuronowy i obowiązują te same zalecenia przed i po zabiegiem. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej zawsze dopasowuje kształt ust do ogólnego kształtu twarzy oraz proporcji między poszczególnymi częściami.

Scroll to Top
Przewiń do góry