Kosmetologia

Opuchnięte oczy

Opuchnięte oczy? to problem wielu z nas!

Skąd bierze się problem opuchniętych oczu?
Najczęściej opuchlizna w okolicy oczu pojawia się po nieprzespanej nocy. Dolna powieka jest najczęściej sina, co jest wynika niedotlenienia, braku minerałów i płynów. Skóra wokół oczu cechuje się cienką warstwą, a tkanka pod nią jest miękka i luźna oraz zawiera niewielką ilość tkanki tłuszczowej. To czego jest dużo pod skórą wokół oczu, to naczynia krwionośne i chłonne. Jeżeli we wspomnianej tkance zgromadzą się płyny limfatyczne, nasze oczy będą opuchnięte, czego efektem będzie zmęczony wygląd.

Jak więc zapobiegać opuchnięciu?

Zacznijmy od podstaw, czyli odpowiednia ilość snu oraz nawodnienie organizmu. Jeżeli pijesz alkohol to do każdej lampki wina, wypij jedną szklankę wody i rano również zacznij dzień od nawodnienia organizmu.

Domowe sposoby

  • Chłodne żelowe okulary
  • Okład z zimnego ogórka lub ziemniaka – ogórek dodatkowo skórę nawilży
  • Okłady z rumiankowej herbatki
  • Okład z kostek lodu – chłód jest przyjemny i zmniejsza opuchliznę
  • Odpowiedni krem pod oczy – nakładając go wykonaj masaż wykonując koliste ruchy oraz lekko wklepuj
  • Regenerujący sen – odpowiednia ilość snu to jedno, ale pamiętajmy też o odpowiedniej temperaturze w sypialni, nie powinniśmy spać w wysokich temperaturach
  • Nawadnianie organizmu – pij 2 litry wody dziennie

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów na twarz i ciało z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz tych bez użycia sprzętów. Swoje kwalifikacje potwierdzają posiadane certyfikaty. Interesuje się zabiegami z zakresu modelowania sylwetki, złożonymi terapiami redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Podczas prowadzenia swoich pacjentów przykłada szczególną uwagę do prowadzonego trybu życia, nawyków żywieniowych oraz aktywności sportowej. Zachęca do wprowadzania zmian w stylu życia swoich pacjentów, aby wspomagać terapie profesjonalną. Podejście holistyczne to główny cel jej pracy również w dbaniu o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowanie układa profesjonalną pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry pacjenta.

Henryk Sienkiewicz kiedyś napisał „Głowa od tego, żeby o skórze myślała”, dlatego zgodnie z cytatem przykłada szczególną uwagę do profilaktyki i zapobiegania starzenia się skóry. Pasją zawodową są również peelingi chemiczne, z których ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zabiegi z zakresu laseroterapii.

Jest osobą uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Prywatnie lubi adrenalinę, sporty zimowe, jazdę motocyklem oraz jazdę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic