Zabiegi powiększania ust — na czym polegają i jakie są efekty?

Wąskie, pełne, symetryczne lub nie, usta mogą przybierać wiele kształtów. Czasem bywają przyczyną kompleksów. Dlatego zabiegi powiększania ust cieszą się bardzo dużą popularnością. Medycyna estetyczna oferuje naturalny wygląd przy uzyskaniu wymarzonej objętości za pomocą wypełniaczy lub transferów tłuszczu. Chirurgia plastyczna to bardziej inwazyjne metody bazujące na wszczepianiu implantów oraz zaawansowanych korektach. Z pomocą specjalisty wybierzesz zabieg, którym uzyskasz wymarzony efekt.

Powiększanie ust – metody i rezultaty

  • Kwas hialuronowy: iniekcje na bazie kwasu hialuronowego cieszą się największą popularnością. Dzięki nim możesz spodziewać się efektu wyraźniejszych i pełniejszych ust. To stosunkowo bezpieczny zabieg, dzięki któremu możesz uzyskać naturalny efekt. Co ciekawe, preparat na bazie kwasu hialuronowego ulega całkowitemu wchłonięciu po około 12 miesiącach. Dlatego efekt zabiegu jest całkowicie odwracalny.
  • Transfer tłuszczu: nazywany również lipoliftingiem. To stosunkowo bezpieczna procedura, która minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych. Zabieg bazuje na pobraniu tłuszczu z brzucha, bioder lub ud, przetworzeniu materiału w specjalnej wirówce oraz iniekcji tłuszczu bezpośrednio w okolicę ust. Efekty lipoliftingu utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.
  • Implanty i chirurgia: mniej powszechne i bardziej inwazyjne. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są trwałymi rozwiązaniami. Wiążą się ze znaczną ingerencją w ciało. Jak wygląda wszczepienie implantu? Lekarz nacina skórę w kącikach ust i umieszcza wewnątrz tkanek specjalne implanty. Zabieg trwa zazwyczaj około 45 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurgia plastyczna oferuje również metody związane bezpośrednio z plastyką ust.

Możliwości powiększania ust jest wiele. Marzysz o pełniejszych ustach? Skieruj swoje kroki do kliniki medycyny estetycznej lub gabinetu specjalisty. Podczas wstępnej wizyty w komfortowej atmosferze możesz opowiedzieć o problemie, jaki Cię trapi. Specjalista na tej podstawie wybierze metodę, która będzie dla Ciebie bezpieczna i spełni Twoje oczekiwania.
Wizyta u specjalisty zawsze powinna być punktem wyjścia, ponieważ tylko od wykwalifikowanej osoby dowiesz się wszystkiego na temat rezultatów oraz długofalowych skutków estetycznych.

Co warto wiedzieć o zabiegach powiększania ust?

Przed każdą ingerencją w twarz lub ciało, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ wszystkie za i przeciw. Pomoże Ci w tym specjalista, który:

  • Przeprowadzi kwalifikację do zabiegu: każda metoda powiększania ust niesie za sobą pewne przeciwskazania. Dlatego specjalista pomoże Ci wybrać opcję, która spełni Twoje oczekiwania przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Przed taką wizytą przygotuj swoją historię medyczną dotyczącą ewentualnych alergii oraz przewlekłych schorzeń.
  • Opowie Ci o bezpieczeństwie i ewentualnym ryzyku: każdy zabieg, nawet ten o niskiej inwazyjności może być obarczony pewnym ryzykiem. Specjalista wyjaśni Ci ewentualne ryzyko alergii, komplikacji lub infekcji. Wiedza zawsze jest kluczem do poprawy bezpieczeństwa. Dlatego przestrzegaj zaleceń lekarza, a zminimalizujesz w ten sposób ryzyko infekcji lub innych nieprzyjemności.

Efekty powiększania ust

W zależności od metody, jaką wybierzesz, możesz cieszyć się odwracalnymi efektami lub takimi, które zostaną z Tobą na dużo dłużej. Taka różnica bywa czynnikiem skłaniającym pacjenta do podjęcia decyzji o ingerencji chirurgicznej. Jednak wiele zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem swojego wyglądu.

Niektórzy oczekują trwałych efektów, a inni czują się bezpieczniej, gdy mogą się rozmyślić. Wtedy wystarczy, że poczekasz, aż efekty zabiegu po kilku miesiącach zaczną zanikać. Cechą przemawiającą za metodami iniekcyjnymi wykorzystywanymi w medycynie estetycznej jest niska inwazyjność. Po zabiegu z użyciem wypełniaczy możesz wrócić do swoich codziennych zajęć. W przypadku interwencji chirurgicznej rekonwalescencja jest nieco bardziej skomplikowana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry