Czy medycyna estetyczna może pomóc w redukcji blizn potrądzikowych?

Trądzik jest już dla Ciebie tylko wspomnieniem, ale zostawił po sobie ślady w postaci blizn. Nierówności skóry sprawiają, że czujesz się niekomfortowo lub musisz stosować kryjący makijaż? Stan skóry nierozerwalnie łączy się z wizerunkiem i samopoczuciem każdego człowieka, bez względu na płeć oraz wiek. Dlatego rozwiązania, które proponuje medycyna estetyczna i kosmetologia pozwolą Ci pokochać swoją cerę na nowo.

Zabiegi medycyny estetycznej w redukcji blizn potrądzikowych

  • Dermapen 4.0: jest najnowszym i bardzo cenionym urządzeniem do frakcyjnego mikronakłuwania. Dlaczego ten zabieg jest tak skuteczny? Kontrolowane uszkodzenia naskórka sprawia, że organizm jest pobudzony do produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki tej metodzie zauważysz lepsze napięcie skóry, zredukujesz blizny i nierówności oraz poprawisz owal twarzy. Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, jeśli skorzystasz z całej serii zabiegów.
  • Laser CO2RE: podobnie, jak w przypadku poprzedniej metody, laser bazuje na kontrolowanym niszczeniu naskórka. W ten sposób organizm mobilizuje się do pracy i wytwarza kolagen oraz elastynę. Laseroterapia jest skuteczną metodą, dzięki której pozbędziesz się blizn potrądzikowych, pozabiegowych oraz rozstępów. Zazwyczaj do pełnego efektu potrzebnych jest od 2 do 5 spotkań.
  • Osocze bogatopłytkowe: to mezoterapia igłowa wykorzystująca osocze bogatopłytkowe. Często ten zabieg nazywany jest wampirzym liftingiem. To nieinwazyjna metoda, która niesie za sobą minimalne ryzyko powikłań. Przyspiesza regenerację skóry po wszelkiego rodzaju urazach i uszkodzeniach skóry. Możesz użyć jej również, jako zabiegu wspomagającego w procesie laseroterapii. Sekretem skuteczności w tym przypadku są czynniki wzrostu, czyli białka motywujące skórę do działań naprawczych.
  • Fibryna bogatopłytkowa: zabieg mezoterapii igłowej, podczas którego wykorzystywany jest koncentrat komórek krwi pacjenta. Taki preparat zawiera aktywne czynniki wzrostu. Podobnie, jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, jest to bardzo dobrze tolerowany zabieg. Odmłodzisz w ten sposób skórę oraz poprawisz jej wygląd.
  • Ablacyjna radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus: jest atrakcyjną alternatywą dla laseroterapii. Podczas takiego zabiegu uzyskasz praktycznie natychmiastową poprawę napięcia skóry. Istotne jest jednak to, aby cały pakiet zawierał serię spotkań, dla optymalnego efektu. Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus penetruje głębsze warstwy skóry, w porównaniu do klasycznej metody, dlatego cieszy się większą skutecznością.
  • Peelingi chemiczne: po wnikliwej konsultacji specjalista przygotuje dla Ciebie peeling dostosowany do Twoich potrzeb. Taką metodą skutecznie zredukujesz zmiany potrądzikowe, zmarszczki i wyrównasz teksturę skóry.
  • Karboksyterapia: bazuje na iniekcjach z medycznego dwutlenku węgla. Wszystko odbywa się przy użyciu cieniutkiej igły. Taka procedura przyspiesza metabolizm w tkankach, poprawia krążenie, ujędrnia skórę, wyrównuje teksturę poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz elastyny. Dlatego to niezwykle pomocna metoda w walce ze zmianami potrądzikowymi. Zabieg wykonuje się w serii zawierającej zazwyczaj od 3 do 12 spotkań.

Medycyna estetyczna a blizny potrądzikowe – skuteczność

Blizny potrądzikowe czasem znacznie obniżają jakość życia. Czujesz, że ten problem dotyczy Ciebie? Uwolnij się od kompleksów lub nakładania wielu warstw makijażu. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomogą Twojej skórze odzyskać dawny blask. Umów się na konsultację ze specjalistą, który przyjrzy się z bliska problemowi, z jakim się borykasz.

Każda z metod usuwania blizn potrądzikowych posiada pewne przeciwskazania. Dlatego strategia związana z leczeniem nie ma z góry utartego schematu. Indywidualne podejście do każdego pacjenta jest kluczowe. To jedyny przepis na udaną i owocną terapię.

Jak medycyna estetyczna wpływa na blizny potrądzikowe

Medycyna estetyczna operuje wachlarzem możliwości w redukcji blizn potrądzikowych. Zmniejsza ich widoczność, wyrównuje teksturę skóry. Z pomocą laseroterapii oraz innych dostępnych metod możesz usunąć zarówno młode, jak i stare blizny zmiany.
Co ciekawe, każda z metod zabiegowych niesie za sobą efekty, które zależą od wielu czynników, między innymi od ilości zabiegów. Bo ślady po trądziku nie muszą towarzyszyć Ci przez całe życie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry