Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Naturalne procesy starzenia dotykają każdego. Jednak odpowiednią pielęgnacją, zdrowym stylem życia i profesjonalnymi zabiegami wyraźnie spowolnisz mijające lata. Jakie możliwości czekają na Ciebie w gabinecie? Iniekcje, masaż podciśnieniowy, mezoterapia bezigłowa – metod przeciwdziałających starzeniu się skóry jest wiele.

Skuteczne metody zapobiegania starzeniu się skóry

Pielęgnacja uwzględniająca składniki aktywne: zaawansowana pielęgnacja powinna opierać się na starannie opracowanej rutynie. To niezwykle ważny element przeciwdziałający starzeniu się skóry. Retinol, kwas hialuronowy, witamina C są cennymi składnikami aktywnymi. Jeśli zastosujesz je na odpowiednio przygotowanej skórze, będą bardzo efektywne. Oprócz tego pamiętaj o zachowaniu równowagi hydrolipidowej, a unikniesz podrażnień.

Ochrona UV i zdrowy tryb życia: intensywna i częsta ekspozycja na słońce sprawia, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się szybciej. Ochrona UV to must have dla pięknej i młodej skóry. Wybieraj produkty sprawdzonych marek o minimalnej wartości SPF 30 lub 50. Jeśli nie możesz uniknąć długotrwałej ekspozycji, pamiętaj o kilkukrotnej aplikacji produktu. Oprócz kremów oraz sprejów zwróć uwagę na ochronę barierową w postaci czapek lub chust. To dodatkowe wsparcie nie tylko dla skóry, ale też dla włosów.

Profesjonalne zabiegi: jeśli zmarszczki, bruzdy lub utrata jędrności skóry wpływają na Twoje samopoczucie, skonsultuj się ze specjalistą. Podczas wnikliwego wywiadu lekarz lub kosmetolog przedstawi Ci gamę skutecznych zabiegów.

Jak spowolnić proces starzenia się skóry

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii sprawiają, że możesz zatrzymać młody wygląd skóry na dużo dłużej, niż wskazuje na to metryka. Skupiają się nie tylko na obrębie twarzy, ale też dłoniach lub innych częściach ciała, które są dla Ciebie problematyczne.

  • Mezoterapia igłowa: ma szeroki zakres zastosowań od niwelowania oznak starzenia się skóry, przez terapię związaną z łysieniem po redukcję blizn. Mezoterapia to prawdziwa uczta dla skóry. Przez iniekcje do jej wnętrza dostaje się koktajl substancji odżywczych. Rodzaj substancji jest zależny od efektu, który chcesz osiągnąć, dlatego specjalista dostosuje zabieg do Twoich potrzeb.
  • Zabieg kolagen Linerase: to rewolucyjny rodzaj mezoterapii igłowej, który sprawi, że osiągniesz naturalne efekty. Opiera się na regeneracji i odbudowie osłabionych tkanek. W ten sposób wyraźnie pobudza produkcję kolagenu. Dlatego po serii zabiegów Twoja skóra będzie wyraźnie jędrniejsza.

Częstą oznaką upływającego czasu jest wygląd dłoni. To one są często pomijane w pielęgnacji przeciwsłonecznej. Słońce, mróz, domowe detergenty – to nie sprzyja młodemu wyglądowi. Dlatego otocz skórę dłoni opieką.

  • Iniekcje z kwasu hialuronowego: zabiegi z użyciem wypełniaczy mają wiele zastosowań. Pomagają w poprawianiu konturów twarzy, wypełniają zmarszczki, usta, przy jednoczesnym nawilżeniu okolicy poddawanej zabiegowi. Jeśli oddasz się w ręce doświadczonego specjalisty, uzyskasz świeży i naturalny wygląd.
  • Dermapen 4.0: to zabieg bazujący na najnowszym urządzeniu stworzonym do mikronakłuwania. Kontrolowane uszkodzenie naskórka pobudza naturalne procesy naprawcze skóry. Dermapen 4.0 jest najskuteczniejszy, gdy wykonasz go w serii zabiegów. Zazwyczaj liczba spotkań oscyluje w granicach od 4 do 5 wizyt.
  • Zabieg Icoone na ciało: jest nowoczesną odsłoną masażu wykorzystującego podciśnienie. Jego skuteczność opiera się na opatentowanej technologii Roboderm, która wykorzystuje głowice masujące wyposażone w rolki z licznymi otworami. W ten sposób skóra otrzymuję porcję mikrostymulacji, co zwiększa precyzję i efekty całego zabiegu. Co więcej, nawet jeśli masz predyspozycje do pękających naczynek, możesz bezpiecznie korzystać z tej metody. Praca nad jędrnością skóry metodą Icoone nie kończy się na ciele, niezwykle efektywny jest zabieg Icoone na twarz.

Porady na temat opóźniania procesu starzenia się skóry

Chcesz opóźnić proces starzenia się skóry? Podejdź do tego holistycznie. Zdrowa dieta, optymalne nawodnienie, domowa pielęgnacja i profesjonalne zabiegi pozwolą Ci zachować skórę w dobrej kondycji, mimo upływających lat.
Czy wiesz, że na wygląd Twojej skóry duży wpływ ma również szeroko pojęte zdrowie i balans emocjonalny? Stres, deficyt snu, zaburzenia hormonalne, to wszystko znacząco wpływa na procesy starzenia. Otocz swoją skórę opieką, a wynagrodzi Ci to doskonałym wyglądem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry