Leczenie egzemy fibryną bogatopłytkową 1cz.

W pierwszej kolejności chcemy pokazać efekty zabiegów fibryny bogatopłytkowej wykorzystanej w terapii egzemy u naszej kosmetolog Sandry Warzechy.

Sandra, pacjentka:

1. Od kiedy pojawił się problem i na czym polega?
Z problemem borykam się tak naprawdę od szkoły podstawowej. Egzema pojawiła się w wyniku alergii wziewnych, w późniejszym czasie kontaktowych. Skóra zaczęła robić się czerwona, pojawiły się pęcherze wypełnione płynem surowiczym. Do tego zmianom skórnym zaczął towarzyszyć uporczywy świąd, który nie dawał spokoju zarówno w dzień, jak i nocą.

2. Dlaczego jest to takie uciążliwe?
Swędzące zmiany skórne przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności w sytuacjach stresowych, kiedy to dochodziło do ich zaognienia i zwiększenia stanu zapalnego. Latem dochodzą do tego jeszcze kwestie estetyczne, prowadzące do kompleksów – nie lubię nosić sandałów, żeby nie pokazywać zmian skórnych. Skóra w okolicach zajętych przez 10 lat nie była całkiem zdrowa – w stanach wyciszenia pojawiało się w zamian nadmierne rogowacenie.

3. Jakich metod próbowałaś dotychczas?
Przede wszystkim nawilżających maści ze sterydami. Niestety dawały chwilowe efekty, a po odstawieniu objawy wracały. Ponadto na efekt trzeba było długo czekać.

4. Jakie efekty zaobserwowałaś po zabiegu fibryną bogatopłytkową?
Zdaję sobie sprawę, że egzema to problem, z którym będę się borykać całe życie. Jednak skóra po zabiegu jest gładka, w niewielkim stopniu zaczerwieniona. Zabieg wycisza aktywne stany do tego stopnia, że latem mogę w końcu założyć upragnione sandały i nie martwić się krzywymi spojrzeniami innych ludzi. Choćby z tego powodu kolejny raz zdecyduję się wykonać zabieg

Wypowiedzi naszych lekarzy:

1. Skąd bierze się problem?
Egzema to przewlekłe zmiany skórne charakteryzujące się świądem, pękaniem skóry i powstawaniem ran w miejscach występowania. Problem nie jest łatwy do zdefiniowania, ma charakter dziedziczny, ale może na nią wpływać m.in. alergia.

2. Jakie są konwencjonalne sposoby leczenia?
Tradycyjnym sposobem jest kuracja farmakologiczna zaplanowana z lekarzem dermatologiem. Leki sterydowe lub antybiotyki pomagają wyciszyć stany zapalne. Ponadto istnieje szereg zaleceń do stosowania na co dzień, by nie doprowadzić do powiększania zmian skórnych.

3. Na jakiej zasadzie działa zabieg fibryny bogatopłytkowej w leczeniu egzemy?
Fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana z krwi pacjenta to koncentrat komórek macierzystych, który stymuluje procesy odbudowy, regeneracji i gojenia uszkodzonych tkanek. Poprzez wykorzystanie autologicznej materiału zabieg jest wyjątkowo bezpieczny – nie ma żadnych działań ubocznych.

4. Jaką terapię planują Panie na dalsze leczenie?
Łączenie metod tradycyjnych – farmakologicznych z nowatorskimi. Fibryna bogatopłytkowa wykorzystywana jest w medycynie na różnych polach m.in. w ortopedii, ginekologii estetycznej, stomatologii. Nie ma jeszcze publikacji dotyczących wykorzystania tego zabiegu w leczeniu egzemy, jednak osiągnięte efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, w związku z tym będziemy rozszerzać zdobytą wiedzę w tym temacie.

Scroll to Top
Przewiń do góry