I włos Ci już z głowy nie spadnie!

Promienie słoneczne, woda morska, nowy kolor włosów przed wakacjami, a może chlorowana woda z basenu. Te letnie pokusy nie sprzyjają kondycji naszych włosów. Dodajmy do tego codzienny stres, choroby lub wieloletnią koloryzację. Pogorszenie kondycji włosów pod wpływem jednego lub kilku z wymienionych czynników sprzyja przerzedzaniu i szybszemu wypadaniu. A przecież każda z nas marzy o gęstych, błyszczących i zdrowych włosach. W takim razie co zrobić, żeby je wspomóc?

W naszej klinice mamy różne sposoby na walkę z tego typu problemami:

 • wysokiej jakości pielęgnacja domowa – dokładnie w taki sam sposób, w jaki dbamy o skórę twarzy i ciała powinniśmy dać o skórę głowy oraz włosy
 • konsultację specjalistyczną z dermatologiem – trychologiem – nasi dermatolodzy mają doświadczenie w leczeniu trichologicznym, dzięki czemu mogą indywidualnie dobrać terapię farmakologiczną, polecić odpowiednie produkty lub zabiegi dedykowane Twojemu problemowi
 • mezoterapię igłową – wykonujemy trzy różnego rodzaju mezoterapie dedykowane skórze owłosionej glowy:
  • osoczem bogatopłytkowym
  • preparatem dr Cyj Hair Filler
  • preparatem Dermaheal HL

W tym wpisie przyjrzymy się bliżej mezoterapii preparatem Dermaheal HL – wyjątkowym, bo bogatym w 56 składników aktywnych m.in. witaminy, aminokwasy, minerały i peptydy biomimetyczne (związki chemicznie działające podobnie do tych, znajdujących się w naszym organizmie). Taka mieszanka podawana jest w głębokie warstwy skóry owłosionej głowy za pomocą drobnych nakłuć, dostarczając odpowiednie substancje aktywne bezpośrednio w skórę. Nakłucia dodatkowo pobudzają ją do regeneracji. Takie dwutorowe działanie czyni zabieg bardziej skutecznym od suplementacji lub popularnych wcierek. Aby osiągnąć najlepsze efekty należy wykonać minimum 3 zabiegi w odstępie 10-14 dni. Dla podtrzymania efektów po zakończonej terapii zabiegowej polecamy stosowanie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji domowej: szamponu, odżywki oraz serum marki Dermaheal.

Aby zobaczyć ostateczne efekty trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości – potrzeba nawet 3 miesięcy na wzrost nowych.włosów.

Efekty terapii po serii 3 zabiegów Dermaheal HL.

Regularna cena zabiegu to 400 zł, ale tylko do końca tego miesiąca cena za dwa zabiegi to 599 zł!

Kilka dobrych rad od naszych specjalistów:

 • podczas mycia włosów drap skórę głowy paznokciami – wbrew powszechnym opiniom im mniej delikatnie będziesz obchodzić się ze skórą, tym bardziej poprawisz ukrwienie i pobudzisz ją do regeneracji naturalnymi sposobami (w podobny, choć zdecydowanie mocniejszy sposób działamy podczas zabiegu mezoterapii)
 • preparaty dobieraj odpowiednio: szampon do potrzeb skóry głowy, odżywka i serum do potrzeb Twoich włosów. Jeżeli nie stosujesz na co dzień kosmetyków do stylizacji o silnym działaniu i zawierających w składzie silikony, staraj się stosować szampony, które nie zawierają SLS-ów i SLES-ów (co to takiego? Nic innego jak syntetyczne detergenty, mające silne działanie odtłuszczające)
 • kładąc się spać zrezygnuj ze związywania włosów. Ciągłe napięcie powoduje większą skłonność do wyciągania włosów. Rano możemy zauważyć zwiększoną utratę włosów. Poszewka na poduszkę wykonana z jedwabiu dodatkowo spowoduje mniejsze plątanie się włosów podczas snu
 • jeżeli zauważasz utratę włosów w sposób plackowaty niezbędna będzie wizyta u trychologa – nasi specjaliści wspólnie stworzą dla Ciebie odpowiedni plan zabiegowy korzystając z doświadczenia na różnych polach: dermatologicznym, kosmetologicznym i medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultację!
Scroll to Top
Przewiń do góry