Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna, dzięki dynamicznemu rozwojowi zaskakuje innowacyjnymi zabiegami. Bo doskonały wygląd to nie tylko względy estetyczne, ale też sfera związana z emocjami oraz samooceną. Cała gama zabiegów od tych z użyciem wypełniaczy, przez laseroterapię po mezoterapię pozwala na uzyskanie zaskakujących efektów, które pozwolą Ci cieszyć się piękną skórą.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Rola medycyny estetycznej w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Dlaczego? Bo pomaga zatrzymać młody i promienny wygląd na dużo dłużej. Bo dobre zadowolenie ze swojego wizerunku nieodzownie łączy się z dobrym samopoczuciem. Natomiast samoakceptacja i samopoczucie bezpośrednio wpływają na jakość życia. Oczywiście to nie oznacza, że absolutnie każda osoba musi sięgać po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednak świadomość, że w razie potrzeby takie rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki, z pewnością zapewnia pewien komfort. Oprócz tego stale przesuwająca się granica młodości z 20 przed choćby stu latami, po 50, a nawet sześćdziesiąt obecnie sprawia, że oprócz młodego ducha można zachować również doskonały wygląd. A nawet, jeśli nie rozchodzi się jedynie o zachowanie młodego wyglądu, ale o pozbycie się kompleksów w postaci niesymetrycznych ust, czy blizn potrądzikowych warto otoczyć swoje ciało opieką. Nowoczesne zabiegi pozwalają wyeliminować większość problemów, a to wszystko dla dobrego samopoczucia każdego z nas.

Najczęściej wybierane procedury estetyczne

Oczywiście każdy zabieg wymaga indywidualnej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Gama takich zabiegów jest niezwykle szeroka. Zastanawiasz się jakie zabiegi królują? W ścisłej czołówce nie ma zaskoczenia, ponieważ największą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, czyli popularnie nazywanego botoxu oraz wypełniaczy. W jaki sposób to działa? Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe trafiające do mięśni, a to prowadzi do ich relaksacji. Dlatego to doskonała metoda do niwelowania zmarszczek mimicznych. Jednak jest skuteczna nie tylko w przypadku leczenia zmarszczek, wykorzystuje się ją również do leczenia nadpotliwości, migren oraz bruksizmu. Dlatego botox jest tak popularny? Dzięki zabiegowi o niskiej inwazyjności oraz krótkiemu okresowi rekonwalescencji można uzyskać spektakularne efekty, które wyraźnie poprawiają jakość życia. Natomiast wypełniacze są nieocenione przy modelowaniu twarzy. To substancje żelowe powstałe na bazie kwasu hialuronowego. Oprócz tego, że wypełniają obszary poddawane zabiegowi, wyglądają również skórę. Dzięki nim można uzyskać piękne usta, wygładzić zmarszczki oraz wymodelować twarz w okolicy policzków. Co ciekawe, efekty takiego zabiegu są bardzo naturalne. Twarz natychmiastowo zyskuje świeży i młody wygląd. Efekty zabiegu widoczne są od 6 do nawet 18 miesięcy. A dla osób, które boją się takich ingerencji, kuszący będzie fakt, że efekty zabiegu są całkowicie odwracalne. Kolejnymi najpopularniejszymi zabiegami są nici liftingujące pomagające w sposób nieinwazyjny poprawić owal twarzy oraz mezoterapia. Mezoterapia bazuje na podaniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Zabiegi mezoterapii stosuje się nie tylko, aby odmłodzić skórę, ale pomaga w leczeniu cellulitu, wypadania włosów oraz redukcji blizn.

Trendy w medycynie estetycznej

Czasy naznaczone dużą aktywnością nie tylko tą zawodową, ale również pełną pasji sprawia, że wiele osób oczekuje szybkich efektów i minimalnego okresu rekonwalescencji. Widoczny w medycynie estetycznej jest trend na małoinwazyjne metody poprawiające wygląd. Dlatego coraz częściej osoby marzące o świeżym spojrzeniu, skórze czy owalu twarzy decydują się na wypełniacze, mezoterapię lub nieinwazyjny lifting za pomocą nici. To kusząca alternatywa, dla inwazyjnych zabiegów, które wymagają od pacjenta większych wyrzeczeń. Jednak krótki czas rekonwalescencji to nie wszystko. Niesłabnącym trendem w medycynie estetycznej jest promienny i naturalny wygląd. Groteskowe efekty, które jeszcze przed kilkoma dekadami były pożądane, wyparła moda na naturalne efekty oraz indywidualne podejście do pacjenta. Wszystkie zabiegi są starannie dobierane do każdej osoby, tutaj nie ma miejsca na powielanie jednego utartego schematu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry