Sposoby na redukcję zmarszczek i odmłodzenie skóry

Zmarszczki są problemem, który oprócz estetyki znacząco wpływa na samopoczucie. Pierwsze objawy starzenia się skóry mogą pojawić się już po 25 roku życia. Jednak idąca z duchem czasu medycyna estetyczna oraz kosmetologia mogą skutecznie niwelować niechciane zmiany i znacząco poprawiać wygląd.

Metody redukcji zmarszczek

Redukcja zmarszczek skupia się na zmniejszeniu widoczności powstałych już oznak starzenia. Dynamicznie rozwijająca się medycyna estetyczna sprawia, że redukcja nawet zaawansowanych zmian jest możliwa. Jakie zabiegi pozwolą Ci odzyskać Twoje prawdziwe ja? W tym przypadku szczególnie pomocne są dwie metody:

  • toksyna botulinowa,
  • wypełniacze z kwasu hialuronowego.

Cieszący się dużym uznaniem botoks, blokuje przewodzenie impulsów trafiających do mięśni. Dlatego jest niezwykle skuteczny przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych.

Natomiast wypełniacze wstrzyknięte w odpowiednią warstwę skóry nawilżają ją, niwelując w ten sposób zmarszczki i bruzdy. W ten sposób skóra staje się napięta z widoczną poprawą w zakresie objętości. Co ciekawe, metody takie jak peelingi chemiczne czy laseroterapia jednocześnie pomagają w walce z uporczywymi zmarszczkami oraz poprawiają jakość skóry. Dlatego najistotniejsza w tym przypadku jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże Ci dobrać zabieg zgodny z Twoimi oczekiwaniami.


Redukcja zmarszczek i odmładzanie skóry

Powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem. Już po 25 roku życia mogą uwidaczniać się pierwsze zmarszczki mimiczne w miejscach charakteryzujących się delikatną i cienką skórą. Czy to powód do zmartwień oznaczający, że trzeba porzucić ekspresyjną mimikę? Zdecydowanie nie! Każdy starzeje się w innym tempie. Proces starzenia u każdej osoby przebiega inaczej, ponieważ wpływają na niego nie tylko geny, ale też uwarunkowania zewnętrze.

Tutaj największy wpływ ma promieniowanie UV, dieta, używki oraz pielęgnacja. Oczywiste jest to, że osoba o dobrych genach, która nie chroni twarzy przed słońcem, odżywia się niezdrowo oraz pali papierosy będzie mogła zaobserwować wyraźniejsze zmarszczki na swojej skórze, niż ktoś, kto żyje zdrowo. Palenie jest jednym z największych wrogów zdrowia i pięknej skóry, a nawet przyczynia się do powstawania dodatkowych nieetycznych zmarszczek nad górną wagą.

Oprócz dbania o siebie od wewnątrz odpowiednio zbilansowaną dietą oraz ewentualnym uzupełnianiem niedoborów ważną rolę odgrywa również pielęgnacja. Starannie opracowana rutyna pielęgnacyjna i regularne zabiegi pomagają zachować młodzieńczy blask na dużo dłużej, niż wskazuje na to metryka.

Czy odmłodzenie skóry i redukcja zmarszczek sprowadza się do jednego efektu? Zdecydowanie nie. Odmłodzenie skóry polega na poprawie jej witalności, elastyczności i jędrności. Najczęściej osiąga się to metodami, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Natomiast redukcja zmarszczek koncentruje się usunięciu konkretnych oznak starzenia za pomocą toksyny botulinowej lub wypełniaczy.

Odmładzanie skóry – skuteczne sposoby

Marzysz o skórze pełnej witalności? Oprócz harmonijnie ułożonej pielęgnacji z wykorzystaniem retinolu, witaminy c lub kwasu hialuronowego sięgaj regularnie po zabiegi w formie:

  • Peelingów chemicznych: to niezwykle skuteczny sposób na walkę ze zmarszczkami. Dodatkowo wpływają na ogólną jakość skóry. Jak wygląda peeling chemiczny? Specjalista wybierze substancję o odpowiednim stężeniu, dopasowaną do potrzeb Twojej skóry. Po zabiegu możesz spodziewać się nowego, lepszego wyglądu. Peeling chemiczny rozjaśnia przebarwienia i poprawia teksturę skóry.
  • Laseroterapii: w zależności od potrzeb i rodzaju lasera pobudza produkcję kolagenu, zmniejsza zaczerwienienia oraz poprawia teksturę skóry.
  • Mezoterapii: to prawdziwy koktajl dla skóry. Zabieg polega na podaniu do głębszych warstw skóry odpowiednio dobranych składników. Mezoterapia jest prawdziwą ucztą dla skóry.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry