Defekty estetyczne skóry rąk – jak dbać o dłonie?

Starzenie się skóry rąk

Wraz z wiekiem dochodzi do starzenia się skóry, obejmuje to m.in. skórę rąk. Objawy starzenia/fotostarzenia skóry rąk są dość wyraźne i zaawansowane. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, w związku z czym naczynia krwionośne, kości oraz ścięgna stają się bardziej widoczne. Suchość skóry rąk jest jednym z pierwszych objawów starzenia. Następuje utrata elastyczności i pojawienie się licznych zmarszczek. Co więcej, nasilają się zmiany barwnikowe, często w postaci plam soczewicowatych. Skóra rąk jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych, które wpływają negatywnie na stan skóry, tj. częste mycie rąk, styczność z detergentami, ekspozycja na działanie promieni UV, dlatego należy o nią zadbać.

Składniki aktywne wykorzystywane w pielęgnacji skóry rąk

W pielęgnacji skóry rąk niezbedna jest przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna, która powinna być aplikowana kilka razy w ciągu dnia. Do składników aktywnych wykokrzystywanych w pielęgnacji skóry rąk zaliczamy m.in.:

•        Olej migdałowy – wygładza i zmiękcza skórę, nie pozostawiając na niej uczucia tłustości.

•        Olej babassu – zmiękcza naskórek i wygładza powierzchnię skóry, wzmacnia barierę ochronną, regeneruje, hamuje TEWL oraz co bardzo ważne – zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, szczególnie promieniowaniem UV.

•        Gliceryna – działa nawilżająco na skórę i w kosmetykach pełni dodatkową rolę promotora przenikania, ułatwiając transport innych substancji w głąb naskórka.

•        Mocznik- silnie nawilża i nasila działanie nawilżające innych składników aktywnych. Zwiększa elastyczność skóry dłoni, jednocześnie wygładzając i przywracając jej miękkość.

•        Masło shea – i lekko natłuszcza. Łagodzi podrażnienia i redukuje stany zapalne, jednocześnie wygładzając i nawilżając naskórek. Jest naturalnym filtrem UV oraz chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

Domowe sposoby na piękne dłonie:

1.      Kremowanie – ta czynność powinna odbywać się po każdym myciu rąk oraz kilkukrotnie w ciągu dnia. Zapewni to skórze odpowiednie odżywienie oraz nawilżenie.

2.      Peelingi – dzięki regularnemu peelingowi ścieramy martwy naskórek, co pozwala składnikom odżywczym zawartym w kremach wniknąć głębiej. Dodatkowo pobudzane jest także krążenie krwi w konsekwencji delikatnego masażu.

2.      Maski –  zadaniem maski na dłonie jest wzmocnienie bariery płaszcza hydrolipidowego skóry i ukojenie podrażnionego naskórka, a także nawilżenie i odżywienie.

Zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej na dłonie

Działanie kosmetologiczne i medycyny estetycznej polega na działaniu pielęgnacyjnym, które ukierunkowane jest na nawilżenie skóry oraz na opóźnienie procesów starzenia się skóry, utraty gęstości oraz ujędrnienia, a także redukcję powstałych już przebarwień. W Body Care Clinic nie zapominamy o dłoniach i z chęcią wykonujemy zabiegi w tym obszarze.

Do zabiegów, które szczególnie są polecane na dłonie zaliczamy:

–  Mezoterapię igłową – jest to zabieg stymulujący fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych (zapewniających skórze jędrność i elastyczność). Efekt ten osiągamy, ostrzykując płytko skórę grzbietów dłoni preparatem z substancjami odżywczymi.

IPL – jest to zabieg, który za pomocą intensywnego pulsujacego światła odmładza skórę, również tą na dłoniach.  Dzięki zabiegowi możemy zauważyć wyraźną redukację przebarwień, dyschromii, plam starczych i objawów fotostarzenia. 

–  Wypełnienie grzbietów dłoni kwasem hialuronowym, które zapewnia poprawę nawilżenia skóry oraz zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych

Metamorfoza po wykonaniu 1 zabiegu IPL
Scroll to Top
Przewiń do góry