Przebarwienia skóry: Najskuteczniejsze sposoby walki z przebarwieniami

Postępowanie terapeutyczne w redukcji przebarwień zależy w głównej mierze od głębokości rozmieszczenia barwnika. 

W kosmetologii w celu ułatwienia rozpoznania przebarwień stosuje się lampę Wooda. Światło Wooda pozwala zróżnicować przebarwienia oraz ich głębokość. 

W redukcji przebarwień należy połączyć zabiegi gabinetowe, pielęgnację domową oraz działanie profilaktyczne. Pielęgnacja domowa powinna opierać się na stosowaniu substancji depigmentacyjnych a działanie profilaktyczne polega na unikaniu ekspozycji na promieniowanie słoneczne i stosowanie zasad fotoprotekcji.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków, które wykazują działanie rozjaśniające. W celu uzyskania widocznych efektów należy długotrwale stosować te preparaty w połączeniu z filtrami UV, gdyż to właśnie promieniowanie słoneczne jest głównym czynnikiem pojawiania się przebarwień. 

Zabiegi pozwalające zredukować przebarwienia dostępne w ofercie Body Care Clinic 

IPL – Zabiegi z wykorzystaniem pulsacyjnego światła. Pulsacyjne światło jest pochłaniane przez barwnik. W początkowej fazie po zabiegu kolor przebarwień może się nasilić, natomiast w kolejnej fazie komórki barwnikowe są niszczone, dochodzi do złuszczenia i rozjaśnienia przebarwień. 

Peelingi chemiczne – w zależności od głębokości przebarwienia możemy stosować peelingi i różnej głębokości penetracji. Te działające najgłebiej stosowane są głównie w okresie jesienno-ziomowym.  Peelingi, które wykorzystywane są w redukcji przebarwień działają złuszczająco. Złuszczają one naskórek, a co za tym idzie, dochodzi do sukcesywnego usuwania pigmentu i rozjaśnienia przebarwień. 

Mikrodermabrazja korundowa – Zabieg ten polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą korundu. Dzięki temu przebarwienia ulegają znacznemu rozjaśnieniu. 

Mezoterapia mikroigłowa – Zabieg ma na celu kontrolowane uszkodzenie naskórka, co w konsekwencji doprowadza do przebudowy skóry. Specjalistyczna głowica wyposażona w kilkadziesiąt mikroigiełek o odpowiedniej długości, intensywnie nakłuwa naskórek a dodatkowo wtłacza w głąb skóry składniki aktywne, w przypadku przebarwień,  o działaniu depigmentacyjnym, rozjaśniającym.

Laser CO2 – Zabieg laserem frakcyjnym, polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry w celu pobudzenia procesów regeneracji, a w efekcie odnowy zdrowszej, gładszej i jędrnej skóry, pozbawionej niedoskonałości. Laser stosowany w naszej klnice to najnowocześniejsze i jednocześnie jedno z najskuteczniejszych urządzeń pozwalających wygrać batalię o gładką skórę.

Dzięki bardzo szerokiemu wachlarzowi dostępnych zabiegów specjaliści Body Care Clinic mogą bardzo indywidualnie dopasowywać terapię do indywidualnych potrzeb. 

Sprawdź poprzedni artykuł: PRZEBARWIENIA SKÓRY: PRZYCZYNY I RODZAJE – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Scroll to Top
Przewiń do góry