Dermapen – magiczny długopis?

Mezoterapia mikroigłowa – zabieg, który prowokuje skórę do intensywnej przebudowy!

Dermapen – magiczny długopis?
Cóż to z długopis? Z wyglądu naprawdę go przypomina. Magiczny, ponieważ daje świetne efekty. W penie znajduje się mechanizm, który decyduje o ilości nakłuć, a końcówki to sterylne, jednorazowe kartridże dobierane do każdego Pacjenta.

Jak wygląda zabieg?
Pacjent po konsultacji i zakwalifikowaniu do zabiegu ma wykonywany demakijaż, skóra zostaje zdezynfekowana i dopiero wtedy możemy przejść do wykonania zabiegu. W zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt, ruchy podczas zabiegu są różne – tak jak głębokość, szybkość, kąt i technika. Czasami decydujemy się wykonać zabieg na odpowiedniej ampułce lub preparacie, aby wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne i w celu zwiększenia ich penetracji. Dlatego tak ważna jest dobra konsultacja.


Podczas zabiegu dochodzi do mikronakłuć, które doprowadzają do mikrouszkodzeń skóry Pacjenta. Robimy to w celu wywołania kontrolowanego stanu zapalnego. To wszystko ma w efekcie doprowadzić do regeneracji skóry i jej przebudowy. Czynniki wzrostu, które uwalniane są z komórek krwi powodują namnażanie, wzrost i aktywność komórek skóry. Stymulujemy fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych oraz substancji odpowiedzialnej za nawilżenie skóry. Później czekamy na remodeling skóry, czyli proces odnowy, w efekcie którego skóra staje się zagęszczona, elastyczna, pogrubiona oraz napięta. Proces ten trwa kilka miesięcy. Efekt po zabiegu jest dwufalowy, pierwsze oznaki poprawy widzimy po zabiegu, a efektami możemy się cieszyć jeszcze przez długi czas po zakończonej serii.

Jak często wykonywać zabiegi?
Zabiegi powinno się wykonywać w odstępach około 4 tygodniowych w serii 3-5 zabiegów. Mikronakłucia z użyciem dermapena wyróżniają się tym, że w kartridżu odpowiednie rozmieszczenie igieł pozwala opracować dokładnie trudno dostępne miejsca dla innych urządzeń.

Z reguły cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. Natomiast z upływem lat ten proces się wydłuża. Skóra z wiekiem staje się cieńsza, mniej odżywiona, a proces regeneracji wolniejszy. Elastyczność i jędrność maleje, a koloryt skóry jest coraz mniej wyrównany. Dlatego warto wykonywać zabiegi, które spowalniają procesy starzenia oraz stymulują skórę, a odpowiednim zabiegiem jest właśnie użycie dermapena do mikronakłuć. Można go wykonywać nawet w przypadku delikatnych, cienkich i wrażliwych skór, a także tych ze skłonnością do zaczerwień. Z racji tego, że skóra po zabiegu ulega pogrubienia można również zauważyć zmniejszenie delikatnego rumienia.

Dla kogo jest zalecany?
Ten zabieg zalecany jest dla osób ze skórą dojrzałą, z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia i fotostarzenia, z bliznami potrądzikowymi, płytkimi zmarszczkami, rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych oraz skór szarych i wymagających odżywienia.

Jakie efekty możemy uzyskać?
Efekty, które możemy uzyskać to delikatny lifting i napięcie skóry, jej pogrubienie, wyrównanie kolorytu, spłycenie blizn i drobnych zmarszczek, zwężenie widocznych porów, rozświetlenie, odżywienie oraz nawilżenie skóry.

Po zabiegu możemy wrócić do codziennych czynności, należy jednak unikać słońca oraz do momentu utrzymywania się stanu zapalnego basenu, sauny czy siłowni. Podczas każdej konsultacji specjalista opowie o przeciwwskazaniach do zabiegu oraz zaleceniach po zabiegowych i rekomendowanych kremach regeneracyjnych.

Więcej o zabiegu przeczytasz na naszej stronie www: https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/mikronakluwanie-dermapen/

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry