Karboksyterapia – leczenie z użyciem medycznego dwutlenku węgla

Być może słyszeliście już  o karboksyterapii – terapii o wielokierunkowym zastosowaniu, dzięki której można skutecznie wyeliminować wiele dokuczliwych i nieestetycznych dolegliwości. Jeśli nie, serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest i na czym polega karboksyterpia?

Należy zacząć od tego, iż karboksyterapia uznawana jest za zdecydowany przełom w medycynie estetycznej. Leczenie opiera się na wykorzystaniu dobroczynnego działania czystego medycznego dwutlenku węgla. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dokładnie odmierzonej ilości laparoskopowego dwutlenku węgla, przy pomocy  insulinówki, tzn. bardzo cienkiej igły. W wyniku zabiegu, naczynia krwionośne ulegają  gwałtownemu  rozszerzeniu, co stymuluje je do pracy i przyspiesza proces dotlenienia i regeneracji organizmu. Jest to metoda mało inwazyjna i w pełni bezpieczna. Największą zaletą karboksyterapii jest oczywiście wspomniany już wachlarz różnorodnych zastosowań.

Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii

Terapia  medycznym dwutlenkiem węgla, jest równie skuteczna w przypadku ujędrniania skóry twarzy i modelowania sylwetki, co  wzmocnienia włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu. Wskazania  do  jej  wykonania  możemy z powodzeniem podzielić na dwie grupy: estetyczne oraz medyczne.

 

Do wskazań estetycznych zaliczamy m.in.:

Cellulit, rostępy, redukcja tkanki tłuszczowej
Karboksyterapia  skutecznie  wpływa  na  wszystkie  czynniki, które odpowiadają za powstanie cellulitu, a jednocześnie leczy rozstępy – zarówno te świeżo powstałe, jak i te „stare”.  Mówi się tu nawet o 80% skuteczności. Efekty redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu osiągamy dzięki rozluźnieniu zwłóknień oraz zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i limfatycznych.

Zabieg karboksyterapii na rozstępy

Zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi
Jędrna skóra zamiast zmarszczek i bruzd w najbardziej widocznych miejscach? Terapia z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla zapewnia bardzo dobre rezultaty już pomiędzy 3  a 4  tygodniem  stosowania. Likwidacja  zmarszczek, blizn  i bruzd następuje dzięki stymulacji  syntezy  kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry i przywrócenie jej oczekiwanego wyglądu.

Kaboksyterapia na okolicę oka

Objawy zmęczenia skóry: cienie, opuchlizny pod oczami, utrata kolorytu

Zabieg karboksyterapii pod oczy zagęszcza skórę okolicy dolnej powieki i redukuje podpuchnięcia  pod  oczami, dzięki  czemu umożliwia prawidłowy przepływ chłonki.

Do wskazań medycznych kwalifikujemy:

 Łysienie, osłabienie kondycji i nadmierne wypadanie włosów

W przeważającym stopniu problem nadmiernej utraty włosów dotyczy mężczyzn (aż 80%), wśród  kobiet jest  to  dolegliwość występująca w 30 %. Zastosowanie karboksyterapii pozwala na bezpośrednią stymulację macierzy włosa, co powoduje ich wyraźne zagęszczenie.

Karboksyterapia na okolicę skóry głowy

Zaburzenia krążenia

Pierwotnie karboksyterapia miała służyć głównie zwalczaniu chorób krążeniowych. Metoda ta  pozwala na leczenie zaburzenia krążenia, ponieważ pod wpływem dwutlenku węgla tworzą się nowe, drobne naczynia krwionośne, a istniejąca ulegają usprawnieniu.

Dlaczego warto skorzystać z terapii?

Karboksyterapia  jest  metodą  klinicznie  sprawdzoną i bezpieczną. Charakteryzuje się wysoką skutecznością, której poziom uwarunkowany jest wiekiem pacjenta, ale przede wszystkim regularnością wizyt.

Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zakończonym  zabiegu  Pacjent może normalnie powrócić do swoich codziennych czynności, a jedyne czego powinien unikać to: sauna, basen, solarium przez 72h od zakończenia zabiegu. Zabieg przeprowadza się przy użyciu unikatowego na polskim rynku aparatu Criss Carbo-Oxy, dzięki któremu metoda ta jest mało inwazyjna, nietoksyczna i komfortowa dla pacjenta. Dla zwiększonych rezultatów karboksyterapię można łączyć z innymi metodami np. oxybrazją, presoterapią, mezoterapią igłową i mikroigłową, z RF-em i innymi  zabiegami pielęgnacyjnymi, maskami i masażami.

   Reasumując karboksyterapia, czyli metoda leczenia opierająca się na wykorzystaniu dobroczynnego działania czystego medycznego dwutlenku węgla, pozwala pozbyć się niechcianych objawów starzenia, pożegnać nadmierną tkankę tłuszczową oraz zwalczyć choroby krążenia. Masz pytania? Skontaktuj się z nami. 🙂

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij tutaj: 

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry