Icoone czy endermologia – który zabieg wybrać?

Icoone czy endermologia? Który zabieg jest lepszy?

Rozstępy, cellulit, utrata jędrności skóry… Pacjenci, którzy zgłaszają się do nas z takimi problemami, zwykle pytają o najskuteczniejszy zabieg. A my podczas konsultacji zwykle proponujemy jedną z dwóch wiodących technologii, które zrewolucjonizowały obecny rynek.

Endermologia i Icoone – to samo, czy jednak nie?


Pomysłodawcami endermologii było dwóch braci. Jednak jak to często bywa w rodzinnych interesach, drogi rodzeństwa się rozeszły i każdy z braci postanowił wprowadzić na rynek nieco odmienną technologię. Diabeł tkwi w szczegółach, bo endermologia i Icoone to technologie/urządzenia, które z pozoru są do siebie bardzo podobne. Mamy głowicę wyposażoną w komorę zasysającą oraz dwie rolki, które pozwalają na przesuwanie tej głowicy po ciele pacjenta. Różnią się nieco wygląd i sposób działania głowicy. Minimalnie różnią się też odczucia naszych pacjentów, ale tak naprawdę – to kwestia indywidualna.

Endermologia i Icoone – mechanizm działania

Działanie obu urządzeń oparte jest na masażu podciśnieniowego ciała. Głowica zasysa fałd skóry do wewnątrz. Już samo to mobilizuje skórę do uruchomienia procesów naprawczych. W Icoone głowice wyposazone są w rolki z mikrootworkami, co poprawia stymulację skóry. Dodatkowo kosmetolog wykonuje różne ruchy głowicą, dzięki czemu następuje mechaniczne „rozbicie” komórek tkanki tłuszczowej. Zawartość komórek jest następnie metabolizowana przez organizm i w sposób naturalny wydalana z organizmu. I endermologia, i Icoone dają nam możliwość pracy nad całym ciałem oraz skupienia się na poszczególnych jego partiach. W obu urządzeniach mamy szeroki wachlarz programów takich jak antycellulitowe, rozbijające tkankę tłuszczową, ujędrniające czy przeciwobrzękowe.

Z pewnością zauważyliście na zdjęciach publikowanych na stronie Body Care Clinic, że zabiegi endermologii i Icoone wykonujemy w specjalnych kombinezonach. Ich głównym zadaniem jest nie dopuścić do nadmiernego przekrwienia obszaru, na którym pracujemy. Dodatkowo taki kostium – indywidualny dla każdego pacjenta – pozwala zapewnić pełną higienę podczas zabiegu. Septyka i bezpieczeństwo były dla nas ważne od zawsze.

Zarówno przy endermologii, jak i Icoone dla ostatecznego wyniku kluczowa jest współpraca pacjenta. Po każdym zabiegu kosmetolog zaleca określone działania, które podtrzymają uzyskane efekty. Nie daj się zwieść zapewnieniom w stylu „ty leżysz, a maszyny zrobią resztę i będziesz już na zawsze szczupły”. Po pierwsze, nic nie jest na zawsze, o czym pewnie wiedzą wszyscy, których dopadł efekt jo-jo. Po drugie, obydwa zabiegi jedynie inicjują i ułatwiają proces pozbywania się nadmiernej tkanki tłuszczowej. By był on zauważalny i trwały niezbędna jest aktywność fizyczna oraz racjonalne odżywianie. Pamiętać trzeba także o piciu odpowiednich ilości wody. Pomoże to wydalić nadmiar tkanki tłuszczowej z organizmu.

Co różni Icoone od endermologii?

Skoro tak wiele łączy obydwa zabiegi, dlaczego w Body Care Clinic mamy zarówno endermologię, jak i Icoone? Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami pozwoliło nam dostosować terapie do określonych problemów skórnych.

Endermologia jest idealnym rozwiązaniem przy zbitej tkance tłuszczowej oraz przy redukcji cellulitu o wysokim stopniu zaawansowania. Urządzenie doskonale radzi sobie z rozbijaniem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i boczków, jak i w walce ze zbitą, włóknistą tkanką na udach. Dzięki odpowiednim ruchom głowicy możliwe jest pozbycie się niechcianych fałdów przy równoczesnej redukcji obwodu. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, którzy mają tzw. „piwny brzuch”.

Icoone jest urządzeniem, które bardzo dobrze radzi sobie z problemem cellulitu, szczególnie tego miękkiego oraz wodnego, a także przy braku jędrności skóry. Wynika to z tego, że rolki wyposażone są w mikrootworki, które powodują bardzo dokładną stymulację skóry milimetr po milimetrze. Dodatkowo Icoone idealnie sprawdza się przy redukcji obrzęków i poprawie jędrności skóry ze względu na specjalistyczne programy dedykowane specjalnie tym problemom.

Pacjentom ze skórą naczyniową, na której łatwo tworzą się teleangiektazje (czyli tzw. „pajączki”) zalecamy Icoone. Podciśnienie, które generuje urządzenie, jest rozdzielane między komorę główną i mikrootworki znajdujące się w rolkach. Dzięki temu sam zabieg jest łagodniejszy dla skóry ze skłonnością do pękania naczyń.

Endermologia czy Icoon – co wybrać?

Jak się pewnie domyślasz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Które urządzenie jest lepsze?”. Kosmetolodzy w Body Care Clinic skupiają się na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Które z tych urządzeń jest lepsze dla tego konkretnego pacjenta?”. Zdaj się na naszą wiedzę i doświadczenie, a my ułożymy program specjalnie dla Ciebie 🙂

1 thought on “Icoone czy endermologia – który zabieg wybrać?”

Comments are closed.

Scroll to Top
Przewiń do góry