Rozszerzone naczynka krwionośne to nie tyko kwestia estetyki

Z powodu rozszerzonych naczynek krwionośnych wiele kobiet mimo upału ukrywa nogi. Inne nakładają na twarz grubą warstwę makijażu, próbując zatuszować „co trzeba”.

 Łączy je poczucie wstydu i krępacji z występowania na skórze tzw. pajączków, które choć niebolesne to bardzo nieestetyczne wpływają na samopoczucie i komfort codziennego funkcjonowania. Brak zastosowania skutecznej metody zamykania rozszerzonych naczynek, może prowadzić do pogłębienia problemu.

Zła wiadomość jest niestety taka, że nie da się samodzielnie i niczym zakryć rozszerzonych naczynek, a dobra, iż przy podjęciu właściwego leczenia można pożegnać ten problem.

Przyczyny rozszerzenia się naczynek krwionośnych
Problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi miewają osoby w różnym wieku. Przyczyn ich pojawienia się może być wiele, a do najczęstszych zaliczają się:

  • Predyspozycje genetyczne – występowanie tej przypadłości u członków rodziny, zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania;
  • Zmiany hormonalne – głównie spowodowane przyjmowaniem leków hormonalnych, ale również podczas ciąży czy menopauzy;
  • Niewydolność krążenia – sama choroba oraz przyjmowanie leków, znacznie wspomagają rozszerzanie naczynek, głównie w okolicy kończyn dolnych;
  • Zła dieta – często zapominamy, iż to co spożywamy, ma swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu całego organizmu również w zakresie rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Pozostałe możliwe przyczyny to:

  • Nagłe zmiany ciśnienia,
  • Gwałtowna zmiana temperatury,
  • Zbyt częste korzystanie z sauny,
  • Urazy mechaniczne skóry

Skóra pacjentów zmagających się z trądzikiem różowatym, który jest chorobą przewlekłą może przejawiać skłonność do teleangiektazji. Na początku pojawiają się spore zaczerwienienia, a potem „pajączki”. Problem jest jasny i bardzo widoczny, co na twarzy stanowi wyjątkowy dyskomfort.

Jak pozbyć się problemu i zamknąć rozszerzone naczynka
Przedstawimy Wam dwie sprawdzone i rekomendowane przez naszych specjalistów metody zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zanim jednak o technice, przypomnijmy raz jeszcze, no właśnie o czym? Oczywiście – o konsultacji. Pierwszy kontakt ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej w Body Care Clinic jest po to, aby rozeznać problem i wybrać najlepszą możliwą metodę leczenia.

Czekają na Was dr n. med. Anna Deda, kosmetolog Sandra Malinowska oraz kosmetolog Anna Machnik. Przypominamy również, że do końca listopada konsultacje z naszymi specjalistami są dla Was całkowicie bezpłatne. Jest to pierwszy i zarazem najważniejszy krok w leczeniu każdej przypadłości

A teraz przejdźmy do metod. Jeśli szukaliście już wcześniej informacji na temat radzenia sobie z rozszerzonymi naczynkami, na pewno natrafiliście na takie pojęcie jak – zabieg laserowy. Jest to bowiem najbardziej popularna z dostępnych technik. W Body Care Clinic rekomendujemy zabieg przeprowadzony przy użyciu lasera neodymowo-yagowego (Nd-Yag). Druga sprawdzona metoda opiera się na wykorzystaniu urządzenia VeinWave. Obie technologie choć różne przynoszą niesamowite efekty zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Laser neodymowo-yagowy (Nd-Yag) w zamykaniu rozszerzonych naczynek
Laser ND-Yag stanowią skuteczną broń w walce nie tylko z  siecią czerwonych pajączków na twarzy, szyi czy dekolcie, ale poradzą sobie także z niebieskimi, rozszerzonymi naczyniami na nogach. Użycie tego lasera pozwala na wykorzystanie światła laserowego, które oddziałuje bezpośrednio na hemoglobinę. Długość fali 1064nm jest najlepszą długością światła do tego typu zabiegów. Absorbuje ona energię, w efekcie czego dochodzi do podwyższenia temperatury w naczyniach, a następnie zmniejszenia ich średnicy i zamknięcia światła naczynia.


Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale dzięki doskonałemu systemowi chłodzenia, w jaki wyposażony jest laser ND-Yag odczucia podczas zamykania naczyń są do zniesienia nawet dla naszych najmłodszych pacjentów. Co warto podkreślić, precyzyjne uderzenie w światło naczynia minimalizuje ryzyko powstania przebarwień. Do zaleceń po zabiegowych przy użyciu laserów neodymowo-yagowych należą: tymczasowe ograniczenie wizyt w saunie i nie narażanie skóry na nadmierne działanie promieni UV. Zabieg jest najbardziej skuteczny po wykonaniu serii 2-3 zabiegów, w odstępach ok. miesiąca.

Rewelacyjna metoda zamykania naczynek przy użyciu urządzenia VeinWave
VeinWave to urządzenie, które zamyka naczynka krwionośne dzięki energii o wysokiej częstotliwości, która oddziałuje na skórę poprzez cienką igłę. Jest to zabieg, który w przeciwieństwie do zabiegów laserowych może być wykonywany przez cały rok. Niech nie zrazi Was igła, o której wspomnieliśmy, ponieważ zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, a ryzyko powstania przebarwień właściwie równe zeru.


VeinWave pomaga pozbyć się nawet uporczywych, rozszerzonych naczynek krwionośnych widocznych na nosie czy policzkach. Skuteczność urządzenia VeinWave nie budzi żadnych wątpliwości, potwierdza ją wykonanie ponad 50 tysięcy zabiegów w ponad 31 krajach na świecie. System ten został uznany za złoty standard w usuwaniu drobnych zmian naczyniowych na skórze. Pierwsze efekty widać po ok. 4 tygodniach od zabiegu i wówczas specjalista stwierdza, ile razy i czy w ogóle należy powtórzyć zabieg, aby efekt był zadowalający. Jeśli pacjent zastosuje się do zaleceń po zabiegowych, może cieszyć się skórą wolną od widoku pajączków przez długi czas.

Wszystkim osobom borykającym się z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych polecamy odpowiednią pielęgnację skóry, zarówno w zaciszu domowym, jak i przy pomocy eksperta. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji specjalistycznej (do końca listopada – bezpłatnie!) i podjęcie odpowiedniego działania. Pamiętajcie, że żaden problem nie rozwiąże się sam, a my jesteśmy po to, by Wam w tym pomóc.

Masz dość efektu czerwonej skóry, który trudno zakryć i nie sposób samodzielnie zwalczyć? Zgłoś się do Body Care Clinic już dziś i pozwól sobie pomóc.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry