Uporczywy rumień to Twój problem? Już nie!

Pojawiające się nagle lub co gorsza przewlekle występujące zaczerwienienie skóry twarzy, szyi czy dekoltu to wbrew pozorom, nie tylko mało estetyczny, ale także bardzo uciążliwy problem.
Opisywany przez pacjentów, jako nieustępujące zaczerwienie jest w rzeczywistości wynikiem miejscowego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Mimo tego, że rumień jest jednym z najczęstszych kłopotów dermatologicznych, spora część pacjentów walczy z nim przez długi czas. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej niewłaściwie dobrane leczenie.
W Body Care Clinic wiemy jak Ci pomóc, zanim opowiemy o używanym przez nas urządzeniu IPL Lumecca, przyjrzymy się bliżej tematowi samego rumienia.

Rumień – co to takiego?
Rumień to pierwszy kliniczny objaw rozszerzonych naczynek krwionośnych. W początkowej fazie rumień chwilowo zanika, co pozwala pacjentom sądzić, że to nie rozszerzone naczynka, a inny powód nagłej czerwieni zalewa ich skórę. W kolejnej fazie rumień się utrwala, aż do momentu, w którym zostaje z nami na stałe.

Zmiany rumieniowe powstają na skutek miejscowego podrażnienia, jak również mogą stanowić objaw groźnego stanu zapalnego wywołanego infekcją skórną. Kiedy towarzyszą mu inne objawy, wówczas mamy do czynienia z samodzielną jednostką chorobową wymagającą konkretnego leczenia. Rumień bywa niestety dość często bagatelizowany przez pacjentów. Dzieje się tak, dlatego iż nierzadko zaczerwienie skóry twarzy czy dekoltu, wywołują takie czynniki jak: stres, alkohol, gorące oraz pikantne potrawy i nagłe zmiany temperatur. Tłumaczymy je sobie jako chwilowe i przemijające symptomy. Tymczasem są to wyraźne sygnały organizmu o skłonności do powstawania rumienia.


Zdjęcia prezentują efekty zabiegów z wykorzystaniem urządzenia IPL Lumecca. Zabiegi wykonała dr n. med. Anna Deda – Body Care Clinic Katowice

Jak rozpoznać rumień?
Myśląc – rumień, pierwsze co przychodzi nam do głowy to najczęściej, czerwona twarz. Rumień może dotyczyć osób w każdym wieku i pojawiać się napadowo lub utrzymywać w stanie ciągłym. Występuje najczęściej na twarzy, ale także na dekolcie, szyi, nogach. Jeśli więc na Twojej skórze pojawiają się zaczerwienia wywołane przez, któryś z wcześniej wymienionych czynników (stres, alkohol, etc.) lub co gorsza utrzymuje się tzw. pajęczyna, najprawdopodobniej cierpisz na dolegliwość zwaną rumieniem.

Jak już wspominaliśmy, rumień powstaje w wyniku rozszerzenia pod naporem ciśnienia krwi, naczynek krwionośnych. Stają się one po prostu bardziej widoczne, tworząc coś w rodzaju siatki czerwonych pajączków, co w medycznym słowniku figuruje jako teleangiektazja. Przyjmują odcienie od jasno czerwonego, przez bordowy, aż po ciemnfioletowy. Im więcej czasu upłynie od momentu pojawiania się rumienia, a rozpoczęcia leczenia tym gorzej. Bardzo ważne, jest zatem szybkie rozpoznanie i wdrożenie terapii.

Jak leczyć rumień, żeby wyleczyć?
W Body Care Clinic posiadamy swój autorski sposób leczenia i redukcji rumienia. Polega on na skutecznym połączeniu działań specjalisty dermatologa – diagnoza i leczenie farmakologiczne oraz kosmetologa – odpowiednio dopasowane zabiegi  wraz z właściwą pielęgnacją skóry. Nasza specjalistka dr n. med. kosmetolog Anna Deda wie wszystko o zabiegach redukcji rumienia i zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Prowadziła bowiem w tym temacie szereg badań na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, sprawdzając skuteczność leczenia rumienia przy pomocy wielu urządzeń. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości, iż najbardziej skutecznym urządzeniem jest IPL Lumecca. A teraz po kolei.

Ścieżka leczenia rumienia w Body Care Clinic

  1. Specjalistyczna konsultacja. Oczywiście, jak już wiecie każde leczenie zawsze rozpoczynamy od profesjonalnej konsultacji. (Uwaga! Do końca listopada – konsultacje z naszymi specjalistami są bezpłatne!) Nasz ekspert oceni stan skóry i określi bezpieczną metodę leczenia, która w tym przypadku przyniesie zadowalające efekty.
  2. Dostosowanie i wdrożenie leczenia. Do metod leczenia rumienia zaliczamy zabiegi laserowe, pielęgnację oraz terapię farmakologiczną. W przypadku usuwania rumienia przy zastosowaniu urządzenia IPL Lumecca ilość wymaganych zabiegów zależy od natężenia, z jakim występuje rumień, najczęściej jest to seria 3-5-7 zabiegów.
  3. Kontrola i świętowanie efektów. ? Nad przebiegiem leczenia niezależnie od wybranej metody czuwają nasi specjaliści, którzy zawsze służą swoim wsparciem i wiedzą. W fazie końcowej pozostaje cieszyć się z efektów i skóry wolnej od rumienia.
Efekt współpracy dermatologa i kosmetologa – terapia leczenia trądziku i usuwanie rumienia – Body Care Clinic

Fenomen leczenia rumienia urządzeniem IPL Lumecca
Zacznijmy od tego, że zabiegi laserowego zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych przy użyciu IPL Lumecca są w pełni komfortowe, czyli całkowicie bezbolesne i szybkie. Czynności zabiegowe rozpoczną się dopiero po odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu oraz ustawieniu właściwych parametrów na urządzeniu. Zabieg polega na wywołaniu reakcji fototermolizy. Fale, które emituje głowica urządzenia są absorbowane przez barwnik krwi (hemoglobinę). Podgrzane naczynko zostaje zamienione na energię cieplną oraz nieodwracalnie zniszczone i wchłonięte.

Lista przeciwwskazań po zabiegowych jest krótka i nieskomplikowana. Należy częściowo wyłączyć się z codziennych aktywności i nie robić niczego, co może podrażnić skórę. Do 14 dni po zabiegu laserowego usuwania rumienia, nie należy narażać skóry na mróz ani silne promieniowanie słoneczne.

Warto wspomnieć jeszcze w kilku zdaniach, na czym polega unikalność urządzenia IPL Lumecca. Przede wszystkim na nisko ciśnieniowej konstrukcji lampy ksenonowej, która zapewnia właściwości niedostępne w klasycznych lampach IPL. Energia szczytowa o wartości 3,3kW/cm2, pozwala usunąć zmiany rumieniowe w kilka milisekund. Znacząco zwiększa się również ilość naczynek, które można usunąć podczas jednego zabiegu i rośnie jego całkowita skuteczność. Mamy do czynienia ze złotym standardem, jakim w usuwaniu naczynek jest laser barwnikowy.

Masz dość efektu czerwonej skóry, który trudno zakryć i nie sposób samodzielnie zwalczyć? Zgłoś się do Body Care Clinic już dziś i pozwól sobie pomóc.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

3 thoughts on “Uporczywy rumień to Twój problem? Już nie!”

  1. Sa jeszcze jakies inne lasery ktore sa w stanie usunac tradzik rozowaty? Nie widze tego u siebie w miesce.

  2. takie zabiegi bola? bo niby tutaj jest napisane ze sa one bezbolesne a w sumie znam relacje ze jednak cos boli.

    1. Dzień dobry, odczucia w trakcie zabiegu są bardzo indywidualne. Większość Pacjentów nie odczuwa bólu, natomiast osoby bardzo wrażliwe mogą odczuć oddawane impulsy. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza z Pacjentem wnikliwy wywiad, podczas którego ocenia od jakich parametrów rozpoczyna terapię. Również podczas samego zabiegu impulsy są dostosowywane do odczuć Pacjenta - tak aby odczuwał jak najmniejszy dyskomfort.

Comments are closed.

Scroll to Top
Przewiń do góry