Mezoterapia igłowa – zrób coś dla swojej skóry!

Zapewne większość z Was słyszała już o mezoterapii igłowej, gdyż jest to obecnie bardzo popularny zabieg z kategorii medycyny estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza skuteczności działania i szybko pojawiającym się efektom niepowtarzalnego nawilżenia, odżywienia oraz regeneracji skóry na wybranym obszarze ciała. Jest to metoda bezpieczna i „na każdą kieszeń”. Brzmi interesująco? Zapraszamy do dalszej lektury na temat mezoterapii igłowej – zabiegu z wielkim spektrum możliwości.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Zacznijmy od tego, iż mezoterpia igłowa to zabieg doskonały dla osób w każdym wieku, których skóra wymaga odpowiedniego wsparcia. Mezoterapię igłową można wykonać niemal na całym ciele, mimo to najczęściej zabiegowi poddaje się skórę twarzy, szyi i dekoltu, a także dłoni oraz skórę głowy. Działanie w ostatnim obszarze pobudza cebulki włosów i zapobiega łysieniu. Pozostałe cieszą się zainteresowaniem także nie bez przyczyny, są to bowiem te fragmenty naszego ciała, które pozostają „odkryte” i bardziej niż inne wymagają regeneracji. Mezoterapia igłowa jest skuteczną bronią w walce ze złą kondycją skóry, czego objawami są:

  • przesuszenie i wiotkość, czyli utrata elastyczności,
  • blizny i przykre pamiątki po przebytym trądziku,
  • uszkodzenia powstałe na skutek działania promieniowania UV.
Zabieg mezoterapii igłowej (osoczem bogatopłytkowym z krwi Pacjenta).

Na czym polega i jak przebiega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu do skóry właściwej, substancji aktywnych i leczniczych lub osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, które są pozyskiwane z krwi Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Odbywa się to przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Dzięki wcześniejszemu zastosowaniu miejscowego znieczulenia, zabieg jest komfortowy i niemal bezbolesny. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się sporą ilością wkłuć, gdyż im ich więcej, tym możemy spodziewać się lepszego efektu końcowego zabiegu. Specjaliści Body Care Clinic poprzedzają wykonanie mezoterapii igłowej dokładną konsultacją i po rozpoznaniu potrzeb Pacjenta. Na tej podstawie dobierają odpowiednio preparaty oraz ustalają efekty końcowe terapii.

W naszej klinice pracujemy na preparatach bogatych w m.in.: witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy, enzymy, wyciągi tkankowe. Lekarz precyzyjne wstrzykuje substancje w określone i znieczulone miejsce na skórze, co +/- 1 centymetr. Jednorazowo zabieg trwa maksymalnie do 30 minut. Pacjent po mezoterapii nie wymaga specjalnej rekonwalescencji, jednak zaleca się odpowiednią pielęgnację skóry, według zaleceń lekarza medycyny estetycznej. Rekomenduje się głównie kilkudniowe powstrzymanie się od opalania miejsc leczonych oraz od kąpieli w basenach. Grudki i kropki powstałe w wyniku zabiegu, ulegają wchłonięciu od kilkunastu godzin do 2-4 dni po zabiegu.

Na czym polega fenomen mezoterapii igłowej?

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, przede wszystkim na świetnych i niemal natychmiastowych efektach. Zabieg ten nie jest w żaden sposób problematyczny dla Pacjenta, tzn. nie trzeba się do niego przygotowywać w wyjątkowy sposób, ani stosować całej listy ograniczeń tuż po. Jest za to bardzo przystępny cenowo i wykonywany w komfortowych warunkach. Najczęściej przeprowadza się go w serii 3 do 5 zabiegów, w odstępach ok 14 dni. Rezultaty rzeczywiście widoczne są niemal od razu, natomiast pełen efekt to gwarancja rewitalizacji i wzmocnienia skóry, redukcji blizn, poprawy kolorytu skóry oraz jej głębokiego nawilżenia. Mezoterapia igłowa pozwala uzyskać efekt elastycznej i wypoczętej skóry. Nie będzie więc nadużyciem, jeśli powiemy, że skóra naszych Pacjentów po mezoterapii  jest promienna i świeża w każdym tego słowa znaczeniu. Nic więc dziwnego, że kolokwialnie nazywa się ją metodą na odmłodzenie.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Mezoterapia igłowa nie jest wskazana tylko w niektórych przypadkach. Ograniczenie w zastosowaniu podskórnym preparatów odżywczych, podobnie jak innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dotyczy kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby cierpiące na choroby nowotworowe, cukrzycę, stany zapalne czy aktywną opryszczkę oraz te, które poddawane są terapii lekami obniżającymi krzepliwość krwi. Osoby przejawiające alergię, na któryś ze składników preparatów stosowanych w tego typu leczeniu, powinny zgłosić to wcześniej lekarzowi, w celu dobrania odpowiednich substancji.

Reasumując – mezoterapia igłowa to skuteczna odpowiedź na apel skóry wymagającej pomocy. Już po kilku zabiegach Twoja skóra na twarzy, szyi czy dłoniach odzyska zdrowy wygląd, a Ty znów będziesz ją chętniej eksponować. I na koniec takie małe przemyślania –  nie ukrywajcie się pod kolejną warstwą ubrań. Zadbajcie o właściwe odżywienie i regenerację skóry. Dopiero akceptacja tego co kryje się pod ubraniem i makijażem, pozwala cieszyć się pełnią życia.

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij TUTAJ

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

3 thoughts on “Mezoterapia igłowa – zrób coś dla swojej skóry!”

    1. Body Care Clinic

      To tylko chwilowy efekt, godzinę po zabiegu "kulki" są już lekko widoczne. 🙂 Na następny dzień twarz może być lekko opuchnięta - wszystko zależy od organizmu. 🙂

Comments are closed.

Scroll to Top
Przewiń do góry