Ile zaoszczędzisz dzięki depilacji laserowej

Marzysz o idealnie gładkiej skórze pozbawionej nieestetycznych krostek, nieprzyjemnych podrażnień i uciążliwych wciąż wrastających włosków? Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom i potrzebom Twojej skóry, przedstawiamy rozwiązanie, które pozwoli nie tylko osiągnąć upragniony efekt, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Mowa oczywiście o depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – na czym to właściwie polega?

Depilacja laserowa, innymi słowy epilacja to nieinwazyjna i bezbolesna metoda usuwania owłosienia za pomocą wiązki laserowej. Promieniowanie generowane przez laser, powoduje podgrzanie i zniszczenie komórek macierzystych włosów zawierających melaninę, a w efekcie ich wypadanie.

Z uwagi na to, że wiązka lasera cechuje się określoną długością fali, przenika na konkretną głębokość skóry, standardowo ok 3-5 mm, czyli odległości, w której od powierzchni naskórka położone są cebulki włosowe. Ukierunkowanie wiązki blokuje jej rozproszenie, co skutkuje precyzyjnym dozowaniem energii. Nie należy mylić depilacji laserowej z zastosowaniem urządzeń IPL, które niszczą włos za pomocą pulsującej energii świetlnej.

Komu dedykowany jest zabieg epilacji?

Mówiąc najprościej, wszystkim którym zależy na skutecznej depilacji. Jeśli należysz do grona osób, którym golenie czyli najbardziej powszechny sposób pozbywania się włosów, przysparza problemów – ten artykuł jest jak najbardziej skierowany do Ciebie.

Depilację laserową zalecamy osobom z tendencją do wrastania włosów,  powstawania stanów zapalnych w postaci grudek i krostek oraz tych z nadmiernym i szybko odrastającym owłosieniem. Zabieg laserowego usuwania owłosienia stanowi koło ratunkowe dla kobiet dotkniętych hirsutyzmem – owłosieniem typu męskiego.

O innych sposobach radzenia sobie z wrastającymi włoskami przeczytasz w artykule: „Jak pozbyć się wrastających włosków”

Najczęstsze dolegliwości występujące po goleniu

Wrastające włosy, to jeden z najczęstszych skutków ubocznych związanych z goleniem. Najczęściej obserwujemy je na nogach i w okolicach miejsc intymnych, w postaci charakterystycznych, czarnych kropek. Utarło się, że problem ten dotyczy głównie osób, których włosy są słabe. Fakty są jednak takie, iż w wielu przypadkach jest to konsekwencja podrażnienia skóry w wyniku częstego mechanicznego usuwania owłosienia. Włosom osłabionym goleniem, trudniej przebić się na powierzchnię skóry zwłaszcza, iż  dodatkowo staje się ona coraz twardsza.  Kiedy już włos „wygra” starcie ze skórą i przebije się na wierzch, często pojawia się kolejna dolegliwość. Stan zapalny, bo o nim właśnie mowa, to bolesny problem objawiający się krostkami, a nawet ropnymi wypryskami. Nierzadko wraz z nim rodzi się wrażenie ciągłego swędzenia, dalej podrażnienia skóry i opuchlizna. Nie wolno tego bagatelizować, ponieważ u wielu pacjentów pozostają wyraźne blizny, jako przykre pamiątki po przebytym zapaleniu mieszków włosowych.

Fenomen depilacji przy użyciu lasera PRIMELASE

W Body Care Clinic przeprowadzamy zabieg przy użyciu urządzenia PRIMELASE wyposażonego w głowicę lasera aleksandrytowego i diodowego. Jest to laser nowej generacji, nazywany złotym standardem depilacji na całym świecie. Zabiegi wykonywane za pomocą tego urządzenia cechuje wysoka skuteczność. Dzięki chłodzącej końcówce zastosowanej w urządzeniu PRIMELASE, która zapewnia temperaturę naskórka 6ºC, ryzyko oparzeń zostaje całkowicie zminimalizowane. Możemy więc zagwarantować pacjentom zdecydowanie szybsze, bezbolesne i bardziej komfortowe zabiegi. Kropką na i jest również zauważenie efektów trwałego usunięcie włosów, już po 1 zabiegu.

Depilacja laserowa – rozwiązanie, które się opłaca

O bezapelacyjnej opłacalności pod względem efektów zabiegu depilacji laserowej wykonywanej urządzeniem PRIMELASE, już chyba nie musimy mówić. Niemniej na samym wstępie obiecaliśmy Wam również, oszczędność finansową tego rozwiązania. Nie były to żadne mrzonki, a wynik skrupulatnych i zarazem prostych obliczeń. Chodzi bowiem o częstotliwość stosowania dostępnych rozwiązań i ich trwałość. W przypadku zabiegu depilacji laserowej, który należy powtórzyć kilkukrotnie dla zadowalającego efektu, np. w przypadku pach mówimy o jednorazowym koszcie 99zł w Body Care Clinic.

Po wykonaniu odpowiedniej serii zabiegów, tj. ok 8 – problem owłosienia występującego w tej partii ciała przechodzi do przeszłości. Koszty innych rozwiązań w zestawieniu z ich trwałością kształtują się następująco:

 • maszynka do golenia
 • koszt: od 3 do 40 zł,
 • ilość zabiegów: codziennie lub za 2-3 dni,
 • efekt: nietrwały,
 • krem do golenia
 • koszt: od 5 do 80zł,
 • ilość zabiegów: codziennie lub co 2-3 dni,
 • efekt: nietrwały,
 • depilator elektryczny
 • koszt: 60 – 400 zł,
 • ilość zabiegów: często min. 1 raz w miesiącu,
 • efekt: 2-4tyg.

Jak widzicie depilacja laserowa to rozwiązanie dające trwały efekt, a także wbrew pozorom bardzo ekonomiczne i gwarantujące ogromną oszczędność czasu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Wiemy już sporo o wskazaniach i zaletach przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, czas więc poruszyć temat czynników, które dają nam czerwone światło.

Wśród przyczyn czasowo uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu znajdują się m.in.:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • używanie kremów z retinolem (należy przestać stosować na miesiąc przed zabiegiem),
 • stosowanie ziół fotouczulających i leków (nagietek, dziurawiec, pochodne witaminy A),
 • bielactwo, łuszczyca i skłonność do przebarwień,
 • epilepsja,
 • wszelkie uszkodzenia skóry, infekcje oraz aktywna opryszczka.

Przeciwwskazania bezwzględne to głównie:

 • choroby nowotworowe,
 • nieuregulowana gospodarka hormonalna,
 • wszczepiony defibrylator lub stymulator serca,
 • metalowe implanty,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nadwrażliwość na światło.

Ponad to zalecamy profilaktyczne wykonanie hormonalnych badań krwi przed konsultacją z naszymi specjalistami.

Okres jesienno – zimowy to czas idealny na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. W Body Care Clinic, jak nigdzie indziej rozumiemy zależność między samopoczuciem, a wyglądem zewnętrznym i estetyką. Z tej okazji mamy dla Was wyjątkowe rabaty na zabiegi depilacji laserowej wykonane przy użyciu urządzenia PRIMELASE. Zabieg przeprowadzi doświadczone i zarażające pozytywną energią – kosmetolog Sandra Malinowska i Anna Machnik, których profile zawodowe poznacie bliżej na naszej stronie internetowej:
Sandra Malinowska: https://bodycareclinic.pl/o-nas/specjalisci-bcc/sandra-malinowska-warzecha/
Anna Machnik: https://bodycareclinic.pl/o-nas/specjalisci-bcc/anna-machnik/

Przeczytajcie również artykuł kosmetolog Anny Machnik pt.: „Depilacja laserowa – ciekawostki i mity”

Pamiętajcie, jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania związanie z depilacją laserową to śmiało pytajcie! Piszcie, dzwońcie. Na wszystko z chęcią odpowiemy!

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry